Suudi Gıda Blockchain Petrol Ticaret Platformu Yatırım yapıyor

 

Son birkaç gün için boğa kaldıktan sonra, cryptocurrency piyasa fiyatı düzeltme sürecine (BTC) Bitcoin Son 24 saat içinde $9,240 düzeyde ticaret 0.6% kaybetme ile. (ETH) eter $172.09 ticaret için %2 kaybetti. XRP $0.2322 ticaret için %2.1 kaybetti. Diğer büyük altcoins olan kayıp geçmişte 24 saat vardır Tron (TRX-$0.0185, %-2,5), Yıldız (XLM-$0.0602, standı ile 1,3%), ZERRE (ZERRE-$0.2820, -3.4%), Cardano (ADA-$0.0538, -0,8%), EOS (EOS-$4.04, %8.6), Huobi (HT-$3.97, -1.0%), Evren (ATOM, $4.30, -5.7%), Binance Para (BNB-$17.68, %7.7) (SERMAYE) Litecoin-$58.93 (LTC, -3.3%), (OKB-$3.11, %0.5) OKB ve Bitcoin Nakit$378.05, -1.2%. Son 24 saat içinde takdir eden altcoins-$69.53 (- $11.93, %1.7 VS), Monero (XMR, 3.3%),-$120.53, 4.0 %1.60, %1.9 (LİNK-$2.75, %3.1) tarafındaki zincir bağlantı, Tezos (XTZ), Çizgi (DASH) ve LEO-$0.9036 (LEO, %0,1) Ethereum klasiktir.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

Taslak belge dijital bir para birimi oluşturulması konusunda Hint Rupisi için sunulan

Bir henüz dağıtılmış muhasebe teknolojisi için Hindistan'ın ulusal strateji hükümeti özetleyen belge onaylanacak ve blockchain dijital formatta (CBDC) Merkez Bankası bir dijital para birimi – Hint rupisi – ve ulusal bir blockchain oluşturulmasını önerdi. Hindistan hükümeti tarafından kurulan (NİSG) Akıllı Yönetim için Ulusal Enstitüsü, kar amacı gütmeyen bir kamu kuruluşu, söz konusu taslak belge yayınladı.

Bu NİSG, belgeye göre, (CBDR) Merkez Bankası Dijital Rupisi oluşturulmasını önerdi, Hint rupisi dijital formatta, ulusal düzeyde blockchain permissioned. Organizasyonun “şiddetle tavsiye” bu CBDR olacağını açıkladı, Hindistan Hükümeti ve Hindistan Merkez Bankası, ülkenin Merkez Bankası. Bu NİSG ayrıca ülkedeki blockchain sektör için geçerli olan yasal konular vurgulanmış, düzenleyici şeffaflık inexistence ek olarak.

Belge önerir oluşturulması, ulusal düzeyde blockchain şöyle sürdürdü: “alternatif Olarak Kamu Blockchains bu faaliyet ile yerli cryptocurrency, Ethereum gibi, o şiddetle tavsiye Hükümetinin Hindistan ile birlikte RBI çıkıp bir Merkez Bankası Dijital INR (CBDR) yönetilen bir Kamu Permissioned Blockchain bu işlemler işlemler üzerinden Tam bir Turing Sanal Makine sağlayan merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak için sahip olduğu platform.”

 

Özel sektör girişimleri

Suudi Gıda Vakt yatırım 5 milyon dolar

Suudi Arabistan'ın devlet petrol kuruluşu olan Suudi Gıda, petrol ticaret firması Vakt yatırım 5 milyon dolar var. Bu blockchain Vakt petrol ticaret platformu 2018 Aralık devirdi, Kuzey Denizi piyasalarda ilk yasağı ile desteklenmektedir. Şirket 2017 yılında Sanayi kafaları bir dernek, Shell ve BP de dahil olmak üzere tarafından kurulmuştur. Özellikle, bu iki firma ticari olarak platformu kullanmaya başlamak için ilk idi.

Vakt ticaret platformu iyileştirmek için yatırım için kullanmayı planlıyor. Önümüzdeki aylarda şirket, Asya pazarı için genişletmeyi hedefliyor. Suudi Gıda olan gıda Ticaret şirketi de petrol ticaret platformu kullanacak. Platform Kırklı ticaret, Kuzey Denizi Brent, Oseberg, Ekofisk için şu anda kullanılabilir ve ham petrol piyasaları Troll. Bu gıda petrol piyasalarında önemli bir pazar payına sahip.

Vakt ticaret platformu fiziksel enerji esnaf post-ticaret yönetimi kolaylaştırır. Platform tabanlı işlemleri kağıt kaldırarak nihai bir çözüm için kolay işleme ticaret girişler için zemin hazırlıyor. Hans Middelthon, Müdürü SAEV Avrupa gerektirdiğini belirtti ki: “VAKT vardır gösterdiğini kendi platformu olan potansiyel dijital ortama ne olduğunu şu anda bir çok manuel işlem.”

 

İsviçre düzenleyiciler blockchain üzerinde uyumlu bir halka ARZ onaylamak

İsviçreli regülatörler bir blockchain üzerinde (IPO), ülkenin ilk tamamen uyumlu halka arz onayladı. İsviçre merkezli Overture, blockchain bir firma, Bir hisse uyumlu bir halka ARZ çalıştırın ve normal sınıf teklif Ethereum bu blockchain kullanarak (Avrupa Dijital Kıymetler Borsası) EURO DAXX tabanlı şifreleme valley city Zug-verdiği akıllı sözleşmeleri kullanmak niyetinde.

Andriotto Finansal Hizmetler, bir finansal danışmanlık firması, ve Overture, belirtilen bu son girişim olduğunu açıkça ayrı kalan güvenliğini teklifleri nedeniyle aşağıdaki nedenlerle: “şirket onaylı ilk İsviçre makaleler ortaklığın doğrudan devletler dijital doğanın hisse (belirteçleri) ve kullanım olarak blockchain teknolojisi tutmak hissedarların kayıt [...] şirket mülkiyet devri tek blockchain üzerinde belirteçleri transferi ile elde edilebilir ve sadece token mülkiyetine hissedar durumunu verebilir.”

Overture verimliliği Sermaye Piyasasında blockchain teknolojisinin dağıtımı ile artacağını işaret etti. Maliyet, zaman ve diğer önemli faktörler bir gelişme, Overture göre. Bu komisyoncu tüccarlar, bankalar, noterler, Merkez depo sistemleri ve diğer finansal aracılar gibi üçüncü tarafların kaçınarak elde edilir.

 

Muhtelif

Allen Mavi Olası cinsiyet önyargı blockchain ve AI sektörlerinde uyarıyor

Profesyonel sosyal ağ LinkedIn kurucularından Allen Mavi (AI) blockchain ve yapay zeka Olası cinsiyet ayrımına kesimleri uyardı. 24 Ocak tarihinde, böyle Davos Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısında blockchain gibi sektörlerde istihdam eşitsizlik endişe onun açıkladı.

Girişimci yüksek talep işlerde cinsiyet farkı genişletilmesi önlemek için adım atması için uluslararası topluma çağrıda bulundu. “Eğer biz ileriye bakmak ve bu aslında işleri geleceğini, kim yapacak bu işleri, biz emin eğer bir şeyleri yok değişmez adamları olacak bu iş ve kadın değildir.”

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: