eBay Boğa Etkileyici Yenilemek Tedbirleri Açar

 
(EBAY Inc hisseleri Şubat ayında $21.52 düşük 52 hafta vurdu, analist tahminleri cevapsız mali 2016 rehberlik, aşağıdaki. O zamandan beri, eBay'in hisse fiyatı $25 seviyeleri etrafında gezdirin devam ediyor. Hisse senedinin düşük performans için üç ana nedeni vardır.

Öncelikle, şirketin yurtdışından gelirinin yaklaşık %60 alıyor. Böylece, performans güçlü dolar yüzünden acı çekmeye devam ediyor. Üst satırı büyüme %3 düşüş aslında daha iyi, Euro, ABD doları karşısında Pound ve Avustralya Doları döviz kurundaki %5'lik bir düşüş en az düşünüyor.

İkincisi, eBay 2015 yılında bir siber saldırıya maruz kaldı. Sonuç olarak, şirketin 145 milyon müşterisi şifre ayarlarını değiştirmek için zorlandı. Hack olayı oldukça eBay kazanç söndürdü.

Üçüncüsü, Melih bayram Dede teknoloji devi Google Panda algoritması eBay'in satışları üzerinde olumsuz bir etkisi vardı. Şirketin web sitesi arama sonuçlarında yerini kaybetti. Ancak, yatırımcılar aşağıdaki nedenlerden dolayı e-ticaret devinin geleceği konusunda iyimser.

Şirket başarıyla müşterilerine özel veri korumak için, SEO geliştirmek ve web sitelerine müşterileri çekmek için uygulaması yeni özellikler sağlayacak adımlar attı. EBay tarafından alınan önlemler 162 milyon aktif müşteri sayısında y-o (y) %5 ' lik bir artış, mali 2015 yılı dördüncü çeyrek itibariyle neden oldu. Dördüncü çeyrekte, şirket aynı zamanda Katalogu için 79 milyon benzersiz ürünler ekledi. Bu gelir üzerinde olumlu etki yaratması bekleniyor.

Mali 2015 yılı dördüncü çeyrekte, şirket için 2 milyar dolar gelir elde etti %10 sıralı bir artış kaydedildi. PayPal sonuçlarını içeren mali 2014 üç aylık sonuçlar karşılaştırılabilir değildir. Ancak, dördüncü çeyrekte net gelir için hisse başına 2.00 $477 milyon dolar olarak gerçekleşti, mali 2015 yılı 539 milyon $veya üçüncü hisse başına $0.45-çeyreği.

Mali 2015 yılı için, şirket hisse başına 1.72 milyar $veya $1.42 olan 8.5 milyar dolar gelir ve net gelir bildirdi.

Şirketin 6,4% etkileyici kar marjı var. Ayrıca, eBay serbest nakit akışı, mali 2015 yılında 3.365 milyar$. 116 özsermaye oranı borç normal. EBay ileri PE oranı ise sadece 11.9, 30 endüstri standartlarına göre. Böylece, eBay hisse fiyatı temelde bir yükseliş için önümüzdeki haftalarda hazırlanıyor.

Teknik olarak, engel eBay için 24.30 var. RSI göstergesi hisse fiyatı bir yükseliş sıkıca olduğunu gösterir 50 seviyesi, yukarıda geçti. 24.30 seviyesinden bir crossover 26.50 veya 29 bile hissesi alacak.

Yani, çağrı opsiyon sözleşmesi satın almak için bir ikili seçenekleri tüccar adına ihtiyatlı olacak. Hakkında 26 kullanım fiyatının başarı oranı artacak. Son olarak, bitiş Nisan ayı civarında olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: