Hizmetleri Canlanma Pound Güçlendirir PMI

 

İNGİLTERE hükümeti zor çapraz parti Brexit müzakerelerde herhangi bir ilerleme kaydetti Bu haber çıktıktan sonra Sterling pound Cuma günü erken Avrupa oturumu dolar karşısında günlük düşük kaydetti. Ancak, TL/USD döviz çifti zayıf ABD imalat dışı/hizmet PMI rapor sonrasında ABD oturumda eğilim tersine dönmüştür. Pazar, şaşırtıcı, iyimser ABD istihdam verileri atılır. 1.2987 düşük, TL/USD parite 1.3160 günün en yüksek seviyesine yakın kapatmak için yürüdü.

Cuma günü, YTL/USD Asya seansı sırasında erken Londra seansta düşüş öncesi yatay işlem başlatıldı. Brexit tartışma yine her iki tarafın bir anlayış ulaşmazsa Meclis sebebiyet verecek olan İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn gazetecilere bilgilendirdi sonra çift keskin bir şekilde düştü. Corbyn ifadesi Theresa May, hükümetin temel konularda esneklik göstermek istemediği yönünde endişelere yol açtı.

İngiltere bu ay gerçekleşmesi planlanan Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılan dışında başka bir seçenek olurdu yatırımcılar da inanıyorum. İyimser PMI/CIPS İNGİLTERE'DE hizmetler PMI erken Avrupa oturumunda bildirdi çünkü ancak, döviz çifti düşüş çok derin değildi.

İNGİLTERE hizmet sağlayıcıları Nisan ayında iş aktivitede artış bildirdi, önceki ay kaydedilen küçük daralmanın ardından büyüme yoluna geri dönüş sinyali. Mevsime göre ayarlanan İHS PMI, Hizmet PMI İş Aktivitesi Endeksi 53 Nisan ayında durdu, Mart ayında bildirilen 0a ay düşük bir 32 bir artış.

ABD ekonomisi 263,000 yeni iş eklendi 217,000 aylık bir kazanç için piyasa beklentisi karşısında BİZE oturumunda (BLS) İş İstatistikleri Bürosu belirtti. ABD işsizlik oranı şu anda %3,6 düşük 49 yıl, %3,8 Mart ayında duruyor.

Hemen hemen tüm ana sektörlerde iş kazanç kaydetti, iş ve (76.000) profesyonel hizmetler de dahil olmak üzere, (33.000) (4.000), sağlık (27.000) (27.000) hükümetin inşaat ve üretim. Ekonominin sadece üç sektörlerde iş kayıpları bildirdi. (3.200) (12.000) perakende (3000) günlüğü, madencilik ve kamu hizmetleri vardır.

Ortalama saatlik maaşlar %0.2 ya da altı sent saat başına $27.77 için artan işgücü raporu da dikkat çekti. 12 aylık ücret oranını değişmeden kaldı, ama hala %3.2 oldu. Nisan ayında, saat 0.1 saat 34.4 saat reddetti çalıştı.

BİZE mal ticaret açığı %0.7 milyar 71 $1Q19 genişlemiş, piyasaların 72 milyar dolar ticaret açığı beklentileri eşleşen diğer ekonomik veriler, ABD Nüfus Bürosu saptandı. İthalat ihracattan daha hızlı arttı. Otomobil, gıda ve endüstriyel malzemeler ithalat artarken ihracat tarım ürünleri tarafından yönetiliyordu.

Gelişmiş perakende stokları %0,3 oranında azaldığı rapor da dikkat çekti. Özellikle, Fabrika Siparişleri %1,9 Mart önceki ay %0.3 daralma bir artış. Mart ayında toptan satış stokları değişiklik yok.

Aynı şekilde, Tedarik Yönetimi Enstitüsü 55,5 Nisan ayında sanayi Üretim olmayan bir düşüş, 78 Mart ayında bildirilen ve 57 piyasa beklentilerini cevapsız.

Yorum verileri, Anthony Nieves, Sandalye Enstitüsü Tedarik Yönetimi (İSM) Olmayan Üretim İş Anket Komitesi, şunları söyledi: “olmayan-üretim sektöründe deneyimli bir artış, faaliyet, ama genel olarak, orada bir dengeleniyor. Katılımcıların yine de genel iş koşulları hakkında çok iyimser, ama endişeleri istihdam kaynakları hakkında kalır.”

Pazar, ancak, olumlu istihdam verileri atılır ve genişletilmiş ticaret açığı ve zayıf İmalat PMI önem verdiler. Sonuç olarak, YTL/USD ticaret son saatinde 1.3161 bir yüksek ulaşmak için eğilim tersine dönmüştür.

TL/USD parite 1.3035 destek bulduğu tarihsel fiyat grafiği gösterir. Stokastik osilatörü boğa bölgesi. TL/USD için bir sonraki direnç sadece 1.3250 altında. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: