Trump $200bln Getirir. Tarifeler Çin İthalat Değer

 

ABD doları Trump Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Pekin'de bugün başkanlığında üst düzey bir toplantı olan Çin gümrük vergisi yeni bir dalga duyurdu gibi gelişmiş ekonomileri temsil eden döviz sepeti karşısında güçlendirdi. Pekin misilleme ya da en azından ertelemek, ya da belki de tamamen iptal dünya pazarında belirsizlik artacak olan ABD ile planlanan görüşmeleri bekleniyor, doların daha da güçlenmesine yol açmaktadır.

ABD-Çin Ticaret Savaşı yoğunlaşıyor

Başkan Donald Trump dün Çin mallarının yaklaşık 200 milyar dolar değerinde %10 tarifeleri vererek Çin ile ticaret savaşını hızlandırdı. Ancak, Başkan Apple'ın SmartWatches, Fitbit ve birkaç diğer tüketici bir mal gibi bebek araba koltukları ve bisiklet kaskları gibi tarifeleri empoze kısa durdu.

Trump orada dur, ancak, değildi ve BİZE endüstrisi ve özellikle çiftçilerin karşı misilleme eylemi almaması için Çin uyardı. Başkan dedi ki: “Biz hemen peşinden üçüncü aşama olan tarifeler üzerinde yaklaşık $267 milyar ek alır.”

BİZİM şirket Apple iPhone, bir ürün, tarife listesi kaçtı. Apple, geçen Cuma Çin'de üretilen ürünlerin üzerinde potansiyel bir tarife satış üzerindeki etkisi ile ilgili ifade endişe vardı.

Eğer Beyaz Saray Çin ithalat 267 milyar dolarlık gümrük vergisi turu onaylarsa, ancak, Çin, iPhone, ABD ithalat kalanını kapsayan ve rakiplerinden daha fazla sonuçlarından kaçmak mümkün olmayabilir.

Tarifeler 24 Eylül tarihinde yürürlüğe girecek, ancak ithalat vergisi 2018 sonuna kadar %25 ulaşmak, BİZE şirketlerin tedarik zincirleri için gerekli değişiklikleri yapmak için yeterli zaman sağlar.

Tarihi itibariyle, Çin malı 50 milyar dolarlık bir amaç ile Çin uzak, sübvansiyonlar ve teknoloji transferleri ticaret için geniş kapsamlı değişiklik yapmak için zorlamak için uygulanan tarifeler var, ama Pekin zaten bu tarifeye misilleme vardır.

Aralarındaki farklılıkları çözmek için dünyanın en iyi iki ekonomileri arasında geçen haftaki görüşmeler hiçbir sonuç vermedi. Bunun ardından, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, müzakerelerin yeni bir turu için üst düzey Çinli yetkililer davet etmişti, ama hiçbir şey henüz olarak tamamladı.

İlgili istenen değişiklik, Trump söyledi: “Biz çok net ile ilgili değişiklikler bu ihtiyacı için yapılmış, ve biz verilen Çin her fırsat için tedavi bize daha adil. Ama, şimdiye kadar, Çin uygulamalarını değiştirmek için isteksiz olmuştur.”

Bugün, Fang Xinghai, Başkan Yardımcısı, Çin Menkul Kıymetler regülatörü, söyledi bir toplantıda Tianjin buna inanıyor görüşmeler olacak tek yolu ileriye ve ABD karar empoze turu gümrük tarifeleri var “zehirli” müzakere ortamı. ABD yönetimi, bu arada, yayınladı aşağıdaki Açıklama: “Bu bir çaba sınırlamak Çin, ama bu bir çaba ile Çin ve de ki, ‘O zaman senin Adres bu haksız ticaret uygulamaları biz tespit ettik, yani diğer tespit, ve o vardır, zarar gören tüm ticaret sistemi.’”

Şeyler olmayabilir gitmek çok düzgün, ancak, Çin Devlet medya denen bir saldırgan “karşı saldırı”.

ABD'de herkes Çin görevleri heybetli lehinedir. (RİLA) Perakende Sektörünün Liderleri Derneği yeni tarifeler (vakum) beyaz eşya (bagaj ve seyahat çantaları Seyahat aksesuarları (minder) ev mobilyası 825 milyon dolar değerinde, 843 milyon dolar ve 1,9 milyar dolarlık temizleyiciler Çin'den gaz ızgara 1 milyar dolar değerinde etkileyeceğini vurguladı.

Hun Quach, RİLA Başkan Yardımcısı, uluslararası ticaret, şunları söyledi: “Tarifeleri bir vergi Amerikalı aileler, nokta. Çin tüketicilere, bu tarifeler yükünü ve Amerikalı çiftçiler ve ranchers misilleme kötüye zararlı etkilerini göreceksiniz.”

Cumhuriyetçi Parti ABD milletvekilleri Çin Ticaret ve fikri mülkiyet uygulamaları Trump sert tutumunu hayranlıkla ticaret farklılıklar, tüm süre sonuna kadar Çin ile müzakerelere başlamak için Koz idare ettiler.

Kevin Brady, başkanın Evi Yollar ve yöntemler Komitesi, şöyle devam etti: “ne kadar çabuk Cumhurbaşkanı Xi ve Başkan Trump karşılamak için bir zanaat yeni ticaret yolu ileriye, daha iyi.”

Tarifeler yarattığı belirsizlik zaten Haziran ortasından bu yana yaklaşık 2.5 mm AV konnektör, Amerikan doları karşısında ticaretin yaklaşık %6 kayıp olan Çinli yuan, zayıflaması ise ABD doları güçlendiriyor.

Dün 94.58 bir yüksek isabet eden dolar Endeksi, şu anda 94.45 gelenek olduğunu.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: