Güçlü Tüketim ABD Doları Tutar Boğa

 
Geçen Salı, USDMXN çifti %2,3 19.4372 düştü. Düşüş öncelikle seçmenlerin %62 Trump karşı ilk tartışmanın galibi olarak Hillary olarak gösteren CNN anket sonucu gösterildi. Eğer iktidara oy, Trump yeniden NAFTA anlaşması müzakere ve ABD-Meksika sınırı boyunca bir duvar inşa etmek istiyor. Böylece, Hillary için bir kazanç ABD doları karşısında Pezosu tahrikli. Ancak, USDMXN aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı güçlü bir eğilim ters gösteriyor.

(Banco de Mexico) Meksika Merkez Bankası 50 baz puan düşürerek 4.75 %29 Eylül'de gösterge faiz oranlarını yükseltti. Pezosu ve kaldırıma düşen enflasyon değerini stabilize etmek için, merkez bankası beklendiği hatları üzerindeki faiz artışı için başvurdu. Ancak, faiz artışı Pesosu döviz kuru üzerinde herhangi bir etkisi vardı. Analistler, Kasım ayında planlanan ABD Başkanlık seçimlerinde sonuna kadar herhangi bir değişiklik beklemiyor.

ABD ekonomisi %1.4 2016 yılı ikinci çeyreğinde artan Ekonomik Analiz Bürosu bildirdi. GSYİH büyümesi %1,3 büyüme analistlerin beklentisine göre %1.1 ve daha önceki tahmini daha iyiydi. ABD ekonomisinin %70'ini oluşturan ev tüketiminin %4,3 ikinci çeyreğinde büyüdü.

Benzer şekilde, 24 Eylül'de sona eren haftada, işsizlik başvuruları 32 seviyesinde gerçekleşti. Çalışma Bakanlığı tarafından sağlanan verilere 260.000 olan analistlerin tahminlerinin daha iyiydi.

Doları Meksika Pesosu karşı Ekim döneminde güçlü kalır böylece, güçlü ekonomik veriler ve yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini göz önüne alındığında, oldukça açıktır.

Teknik olarak, momentum göstergesini temel parite gücünü arttırdığını gösteriyor. Bu USDMXN yakında yükselmeye başlayacak demektir. Döviz çifti şu anda bir şeyin olmasını dilerse en büyük destek yakın ticaret olduğunu grafik gösterir. Baş üzerinde ilk büyük engel 29,95 almaktadır.

Yani, bir tüccar tahmin edilen yükseliş faydalanmak için USDMXN çifti uzun pozisyon almalıdır. Uzun pozisyon için giriş seviyesi bir şeyin olmasını dilerse ve 19.45 arasında olmalıdır. Büyük kayıpları önlemek için, zarar Durdur emri 19.20 altına yerleştirilebilir. Kar al emri 29,95 yakın yerleştirilebilir.

Benzer bir ticaret ikili piyasada tek dokunuş opsiyonu satın alma yoluyla kurulabilir. Tüccar arama seçeneği grev fiyat 19.80 daha büyük olmayacak emin olmalıdır. Son olarak, tüccar Kasım ayının ilk haftasında düşen sözleşme bitiş tarihi seçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: