Colin Kaepernick İle nikeın Reklam Kampanyası çok Başarılı

 

NİKE, Inc. (New YORK Borsası: NKE) şirket Colin Kaepernick sahip “Yap” sloganı yeni 30. yıldönümü bir reklam kampanyası başlattı sonra zor Eylül ayının ilk haftasında vuruldu. milli marş ve şarkı sırasında ırksal adaletsizlik ve polis vahşetine karşı bir lider oyuncu protesto ederek tartışma yaratan eski NFL oyuncusu.

Trump, kim olduğunu şiddetle püskürdü at Kaepernick ve diğer sporcu için ayırdığınız bir diz sırasında milli marşı oynadı, kınadı reklam kampanyası olarak taşıyan bir “korkunç bir mesaj.”

Gün sonra lansman reklamı, ABD Başkanı Tweet şu: “Sadece gibi, NFL, kimin oyu gitti AŞAĞIYA, Nike almak kesinlikle öldürdü ile öfke ve boykotlar.”

İki yıl önce protesto başladı önce, ama şirket kampanya başlatmak için doğru zamanı arıyordu beri Kaepernick Nike ile bir anlaşma vardı. NFL sahipleri karşı Kaepernick dava davası mahkemede yer alırken Nike “Bunu Yap” kampanyası başladı. NFL sahipleri Ligi dışında kalması için komplo kurduklarını Kaepernick dava iddia etti.

Colin Kaepernick hiç San Francisco 49ers gittikten sonra oynamak için bir şans var olsa bile, diğer birçok oyuncu da aynı şekilde protesto edilmiştir. Öfkelenen tarafından devam eden protestolar, ABD Başkanı olduğunu sordu NFL sahipleri için İptal Sözleşmenin oyuncular “kim aldı bir diz sırasında ulusal marşı.”

Sosyal medya platformları da Nike spor giyim onların yanma ve tekrar ürün almak için kefilin insanların videoları ve resimlerini taşıdı. Şirket, ancak şirket için yararlı haline gelen protestolar, etkilenmemiş oldu. Kampanyanın başlamasından bu yana bir ay içinde şirketin piyasa değeri 6 milyar dolara yükseldi.

CBS Haber raporda, “Nike payları artış %36 yıl, yapım şirketi üst yapan Dow Endeksi 30 mavi-chip hisse senetleri. Run-up Kaepernick Nike İş Günü duyuru kampanyasını yer olacağı için %5'e yakın bir artış vardır, şirketin piyasa değeri ekleyerek, yaklaşık 6 milyar$.”

Bu tartışma öncesinde, Nike gibi dağıtım stratejisi gibi alanlarda sorunlar karşı karşıya. Ancak, Air Max 270 ve dağıtım revizyon gibi yeni ürünlerin lansmanı ile, gelgit Nike lehine çeviriyor.

Kampanya şirket için büyük bir destek sağladığı Nike geliri Kaepernick kampanya kesin etkisi henüz bilinmeyen CBS raporunda da belirttiği gibi, ama çok açıktır.

İlgili reklamın etkisi Nike kar, Bloomberg Eben Novy-Williams yazdığı gibi “Bu olacak büyük olasılıkla olacak ay olmasa da daha uzun, kadar herkes tam ölçü iş etkisini Nike Inc.’nin tartışmalı ortaklığı ile oyun kurucu dönen eylemci Colin Kaepernick, ama erken verilerden Edison Trendleri satış izlemeyi de yukarıda geçen yıl.”

Aynı şekilde, Baird analistler söyledi: “Süre Nike'ın son reklam kararlar dikkat çekti görülmemiş (Google Arama dizini ayarı Yeni Tüm zamanların highs için marka), biz bekliyoruz [mali İlk Çeyrek] sonuçlar için daha az tartışmalı dayalı beklentilerini sürekli iyileştirme Kuzey Amerika, devam eden küresel güç ve iyi kar marjları.”

Yukarıda açıklanan bilgilere dayanarak, hisse senedi araştırma firması Baird Nike, 90 $fiyat hedefi ile daha iyi bir değerlendirme yayınladı. Benzer şekilde, Susquehanna 100 $fiyat hedefi Nike olumlu bir değerlendirme yayınladı.

Nike yarın üç aylık kazanç rapor planlanıyor. FactSet firma hisse başına $0.62 kazanç rapor, $0.57 hisse başına geçen yıl kadar tahmin ediyor. 2013 Ağustos ayından bu yana, Nike her zaman FactSet kazanç rehberlik aştı. Analistler, önceki yılın aynı döneminde ise milyar 9.07 $çeyrek ve diğer tüm pencereler milyar dolar gelir rehberlik, artış yayınladı. Nike son üç çeyrek için analistlerin gelir tahminleri yendi.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor ve stokastik osilatör boğa diliminde. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadede boğa kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: