Yeni Zelanda Doları Zayıf Genişledi Ticaret Açığı Kapatır

 

Süt ürünleri fiyatları ortalama fiyatı Küresel Süt Ticaret açık artırmada ton başına $2,934 düştü, iki hafta önceki $2980 ton ile karşılaştırıldığında, sonra Yeni Zelanda doları gelişmiş ülke para birimleri karşısında ve özellikle dolar karşısında geçen hafta düştü. Düşüş süt tozu fiyatlarındaki düşüş arzında bir artış ortasında sürüldü. ABD'de Fed dün iki günlük para politikası toplantısı başladı. 25bps ayarlamak için zam oranı daha da Yeni Zelanda ve ABD arasındaki fark faiz oranını artırmak, potansiyel olarak dolar başka bir miting kıvılcım olan yaygın olarak tahmin edilmektedir. Ancak, öncelikle, sonuçta ikisi de Yeni Zelanda ve ABD doları yönünü tespit edecek ekonomik verilere bir göz atalım.

 

Yeni Zelanda ekonomik veri ‘ikaz’ sinyali yanıp sönen

Bugün erken saatlerde, İstatistikler Yeni Zelanda ihracatının %37'sini temsil eden Ağustos, milyar $1.50 ticaret açığı bildirdi. Temmuz ayında, dış ticaret açığı sadece 196 milyon dolar oldu. Analistler, ticaret açığının 937 milyon $genişletmek için bekliyordu. Son beş yılda, ortalama aylık bütçe açığı 1 milyar dolar elde etti. Yıllık ticaret açığı milyar 4.80 $Ağustos 2009 Mart ayından bu yana en yüksek açılmaz.

Yorumda ticaret açığı, Tehseen İslam, Uluslararası İstatistik Müdürü dedi ki “Bu ayın yükselişi ithalata yakın rekor düzeyde gerçekleştiği zaman sene zaman ihracatı genellikle bir düşük nokta. Son dört ay içinde toplam aylık ithalat için yüksek değerlerini bir dokuz 4.8 milyar $yılın en yüksek yıllık ticaret açığı itme yardımcı oldu.”

Kivi dolar nedeniyle genişlemiş ticaret açığı, zayıf süt fiyatları ve artan faiz oranı farklılıkları zayıf dönüştü ise, ABD doları güçlü ekonomik veriler ve yükselen faiz oranları kitlesi olmaya devam ediyor.

Dün, Konferans Kurulu, Ağustos ayında yukarıya doğru revize 134.7 gelen ' de 138.4 Eylül ayında Tüketici Güven Endeksi güçlü bir artış bildirdi. Ekonomistler Tüketici Güven Endeksi göre için 133.4 önceki ay için rapor düşmesi beklenen oldu. Bu artış, Tüketici Güven Endeksi 18 yılın en yüksek düzeyine ulaştı ve 2000 yılında ulaştı 144.7 yüksek her zaman uzak değil.

Yorumda Tüketici Güven Endeksi, Lynn Franco, Yönetmen Ekonomik Göstergeler toplantı, Yönetim Kurulu, şöyle devam etti: “Bu tarihsel olarak yüksek güven düzeyleri gerekir devam etmek için destek sağlıklı tüketici harcamaları ve olması hoş bir haber için perakendeciler olarak onlar başlamak kadar dişli için tatil dönemi.”

Bu arada, politika Washington'da dün 25 baz puan 2018'de üçüncü kez gösterge faiz oranını yükseltmek için, %2,25 %2 arasında bir dizi toplandı.

Merkez Bankası, 2020 yılında, 2019 üç ve dörde oranı zamları bu yıl için planlanan var. Bugünkü faiz artışı duyurusu neredeyse kesin olarak, pazara yakın gelecekteki oranı artışı ile ilgili herhangi bir ipucu arıyor olacak.

Şimdiye kadar, Fed Başkanı Powell, ekonominin savaş ticareti ABD Çin'in etkisi hakkında konuşmadı. Powell geçenlerde söyledi: “Biz yok etmek için orayı sayıları henüz, ama biz duydun yükselen bir koro kaygısı” ile ilgili firmalar çekilme planları için sermaye harcama.

Yeniden üst iki ekonomileri arasındaki görüşmeler kurma girişimleri de soluk, uzun sorun çözülmemiş kalır hakkında belirsizlik ekleyerek. Gerginlik arttıkça, piyasa nasıl serin tutmak ve riskleri inkar Fed planlıyor? Yatırımcılar bu soruların cevapları için politika toplantının sonunda bakıyor olacak. Olumlu bir açıklama daha Yeni Zelanda doları karşısında dolar Yukarı itmek ise, yön veya konulara cevap eksikliği hızlı bir dönüş neden olabilir. Şu an için olarak, bahsi dolar yanayız.

Bu NZDUSD inen kanal boyunca hareket ediyor teknik olarak, fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, döviz çifti 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor, ve, bu nedenle, NZDUSD çifti daha önümüzdeki günlerde düşüş bekleyebiliriz. Parite için bir sonraki küçük bir destek sadece 0.6520 almaktadır.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: