Fed Güvercinimsi İfade Greenback Zayıf Döner

 

ABD doları rakiplerine karşı ABD Federal Rezerv tarafından alınan nispeten güvercinimsi konumu nedeniyle ticaret geçtiğimiz haftanın ikinci yarısında geriledi. Özellikle dolar 1.1401 düşük 1.1455 için kazanan euro karşısında çim kaybetmiştir. Özellikle, EUR/USD geçen hafta Perşembe günü 1.1514 bir yüksek dokundu.

 

Fed, karışık olmayan çiftlik bordrolarının güvercinimsi tutum karşısında zayıf dön

ABD Federal Rezerv tarafından alınan “sabırlı” tutumunu doların ralli örtbas etti. Geçen hafta, Federal Rezerv devam eden para politikasının sıkılaştırılması önlemleri için geçici bir ucunda ABD ekonomisi için beklenmeyen karamsar bir tahmin, ticaret ve hükümetin bütçe görüşmesi küresel rüzgarlara ve boşluğu nedeniyle ortasında ima etti. Federal Rezerv yakın zamanda zam faiz oranları, sistematik olarak düşük artış olacağını belirtti önceki Bildiriler, hızlı bir geri dönüş tarif olmayacak anlamına gelir.

Fed yemin etmek “hasta” gerekçe göstererek sessiz enflasyon ve son ekonomik “çapraz akıntılar.” Açıklamada beklendiği gibi faiz oranları değişmeden devam etmiş, ne zaman Fed Ocak toplantısı, sonra yayınlandı.

Hızı artar destekleyen bağımsız değişken enflasyon çapraz değil-yollar ve küresel büyümenin yavaşlaması ve federal hükümetin kapanma BİZE ekonomik görünümün daha az güvenli olduğu artık geçerli olmayan Fed Başkanı, Jerome Powell gerektirdiğini belirtti.

Sonunda bir iki günlük para politikası toplantısı, Powell dedi “Biz şimdi bakan biraz çelişkili resim genellikle güçlü ABD makroekonomik performansın yanında büyüyen kanıt çapraz akıntılar. Sağduyu risk yönetimi sabırla daha fazla açıklık bekliyor göstermektedir.”

İronik olarak, eğer Fed parasal sıkılaştırma önler, sonra Fed bilançosunun daha önce beklenenden daha büyük kalır. O getiriyor sürecinin “normalleştirme” başlayan sonra 2008 yılında bir mali kriz ve durgunluk ani bir son. Hakim kıyaslama oranları 2.25% ve çok tarihsel ortalamalarının altında olan %2,5 arasındadır. Fed sadece faiz indirimi ile gelecekteki ekonomik durgunluk mücadele için daha fazla yer olmayacak anlamına gelir.

Özellikle, Trump rutin olarak ekonomik büyüme aşağı getiriyor inanıyor gibi faiz oranlarını artırmak için Fed eleştirdi. Yorumda Fed kararı durdurmak için parasal daralma sürecinde kısa vadeli, Mohamed El-Eriyen, bir baş mali Danışmanı at Allianz Newport Beach, California, şöyle devam etti: “Bu işaretleri tam 180 ne Beslendi sinyal sadece bir kaç ay önce.”

Fed deyimi karışık Tarım Dışı İstihdam neden olan ABD doları selloff tetikledi. 100 ardışık ay için, ABD ekonomisi kaybetti, aslında daha fazla iş eklendi, Ocak ayında ezici 304,000 bir iş parçasını ABD 165,000 neredeyse iki katı analistler tarafından beklenen. Bu heyecan verici olsa da, Kasım ayı için tarım dışı bordro numaraları yukarıya doğru 176,000 ıpotek 196.000 revize edildi ve Aralık ayı bordro şekil 222,000 için aşağıya gözden geçirilmiş, daha önce bildirilen 4 oldu. Kasım ve Aralık ayında iş eklemeleri daha önce de belirtildiği 70.000 daha az olan değişiklikleri gösteriyor.

Ayrıca, işsizlik oranı %4 Ocak inçlik, %3,9 Aralık ayında. Analistler, işsizlik oranında herhangi bir değişiklik beklemiyorduk.

Dolar kısa vadede zayıf kalacağını yukarıda belirtilen tüm gerçekleri gösterir.

Döviz çifti resimdeki gibi yükselen bir kanal boyunca hareket eden EUR/USD fiyat grafiği gösterir. Momentum göstergesi yeni yüksekler yaparken ayrıca, döviz çifti de 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Sonuç olarak, 1.1490 direnç seviyesinin kırılması EUR/USD tahmin edebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: