BP Sinyalleri Yüksek Ham petrol Fiyatlarını Yükseliş

 
(31 BP) entegre petrol ve gaz şirketi British Petroleum hisseleri 2014 Haziran ortalarında $53.48 bir yüksek $27.01 düşük ve 2016 Ocak ayında gerilemişti. 11 can kaybı sonuçlanan 2010 yılında 4.9 milyon varil Deepwater Horizon ham petrol fiyatlarında yaşanan ani düşüş ve olumsuz etkileri (Macondo) petrol sızıntısı, önemli ölçüde enerji devinin piyasa değeri altına inmiştir. Şirket bilanço biraz tuhaf yaptı ki iddialar yerleşmek için ödemek için 55 milyon dolar vardı.

Günde 2 milyon varil arz fazlası yarattığı yağ fazlalığı en azından 2016 mali dördüncü çeyrekte nedeniyle İran'a gelişine kadar kalmak bekleniyor, yaptırımların kaldırılması sonrasında, tam teşekküllü bir ihracatçı ve sarsılmaz OPEC gibi. Petrol stok 3 milyar kadar varil, bu yıl artması bekleniyor.

Petrol sızıntısı iddiaları yerleşmiş olması, BP şu anda daha iyi teslimat ve maliyet azaltıcı tedbirler üzerinde duruluyor. Şirket 7000 ile 2017 sonuna kadar iş gücünü azaltmak için niyetini açıkladı. Yüksek maliyet iş elden çıkarılması ile, BP şu anda 170 milyar dolar standı olan toplam borçlarını azaltmak için umut ediyor.

Mali 2015 yılı için, şirketin 20,3 milyar $işletme nakit akışı vardı. BP de 6.7 milyar dolar tutarındaki sermaye giderleri harcamaları 18,7 milyar $sonra temettü ödedi. Bir yatırımcı açısından, sadece hayal kırıklığı veri %61 yedek yedek oranıdır. Mali 2015 yılı dördüncü çeyrekte varil başına ortalama fiyatı gerçekleşmesi $40 altında gitti. Ancak, bu miktarlar günde 2.4 milyon varil de biraz vardı.

Petrolün varil başına 40 dolara geri yükseldi düşünülürse, şirketin yakında daha iyi kazanç beklenmektedir. Rusya'nın Rosneft kendi hissesini için, şirket aynı zamanda milyonlarca dolar, yüzlerce her zamanki payını alması bekleniyor. Şirketin temettü verimi şu anda %8. Böylece, temettü ve petrol en az dezavantajı riski göz önüne alındığında, yatırımcılar kesinlikle BP hisseleri ile ilgilenen olurdu. Yani, temelde, şirketin hisse fiyatı önümüzdeki birkaç hafta içinde Yukarı beklenebilir.

Teknik olarak, tabloda da belirtildiği gibi, sağlam destek 30 seviyelerinde BP hisseleri var. Hisse senedi için büyük direnç 35.50 de olsa küçük bir engel 32,50 var. Hisse senedi şu anda 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde esnaf, rahat bir seviyeye piercing sonra.
 

SİNYAL göstergesi ana hat sinyal hattının üzerinde ve sıfır üst geçidi eşiğinde. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında, çağrı opsiyon ticareti ikili seçenekleri tüccar için son derece uygundur. Arama seçeneği Sözleşmenin bitiminden ideal Mart sonu olmalı. $32 kullanım fiyatının önemli ölçüde ticarette riski azaltmak.

İlginizi Çekebilir: