Kivi Etkileyici Kızlık Bütçe Robertson Dolar kadar

 
Kalan Aralık 0.6835 ve 0.6950 arasında son iki aydır bağlı sonra, NZDUSD çifti, geçen Cuma günü işlem aralığının üst bandı üzerinde kapalı. Kiwi doları hükümetin yeni Merkez Bankası Valisi olarak Emekli Sandığı Genel Müdürü Adrian Orr atandığını duyurdu sonra güçlendirmeye başladı. Önümüzdeki iki yıl boyunca enflasyonist baskıların hedeflenen %2 seviyesinin daha az olacağı Fed para politikası beyanı gösterilen sonra ABD doları karşısında zayıfladı. Ayrıca, NZDUSD Yukarı önümüzdeki hafta bir hareket olduğuna inanmak için bir kaç sebep var.

Grant Robertson, Yeni Zelanda Maliye Bakanı, geçen hafta ilk bütçe sundu. Bütçe yaygın olarak analistler tarafından takdir edilmiştir. Robertson, artan vergiler kaçındı, ama seçim kampanyası sırasında verdiği ipuçları doğrultusunda vergi kesintileri tersine. Genel olarak, Maliye Bakanı Bütçe Sorumluluk Kuralları işlendi.

Hükümet herhangi bir zorluk olmadan 100 Günlük Planını uygulamak mümkün olacak Robertson belirtti. Bu içerir milyar 8.4 önümüzdeki beş yıl içinde harcanan, ağırlıklı olarak ücretli ebeveyn izni (“en İyi Başlangıç” yeni doğanlar için ödeme, kış enerji ödeme, uzatma, gelecek yıldan itibaren aşamalı ve öğrenci ödenek artışı için ücretsiz eğitim) Aileler Paketi üzerinde planlanan$.

Kivi hükümeti de önümüzdeki dört yıl için (ortalama) %3 GSYİH büyüme güçlü bir görünüm verilmiş, 2019 yılında %3.6 en yüksek büyüme oranı. Hükümet işsizlik oranı %4'ün altına düşüş bekliyor. Aynı şekilde, ücretler her yıl %3 oranında artması bekleniyor.

ABD ekonomik verileri, tam tersine, Dolar mitingi desteklemez. Empire State İmalat Endeksi okuma 18 Aralık ayında azaldı, 30.2 önceki ay içinde. Analistler en az 18 bir okuma bekliyordu.

Benzer şekilde, Sanayi üretimi %0.2 m-o-0.3% Kasım karşı ekonomistlerin beklentilerinin m yükseldi. Ekim ayında, Sanayi üretimi %1.2 büyüdü. Geçen hafta, Kasım ayında %0.1 beklenenden düşük gerçekleşmesi çekirdek enflasyonun rakipleri karşısında Dolar zayıf döndü. Zayıf Sanayi üretim verileri ve yumuşak Empire State İmalat Endeksi okuma, Doların zayıf Kivi dolar karşısında kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 0.6820 güçlü destek buldu. Ayrıca, SİNYAL göstergesi sıfır okuma yukarıdaki geçtikten sonra yükseliyor. Böylece miting devam etmesini bekleyebiliriz.

Bu analiz temelinde, döviz piyasasında, NZDUSD çifti uzun pozisyon açmak istiyoruz. Tercih edilen giriş ve çıkış seviyeleri 0.6990 ve 0.7210 vardır. Kayıp durdurma emri 0.6710 altında kayıplar sınırı için yerleştirilecek.

Aynı anda, NZDUSD çifti Olası ralli kazanmak için bir arama seçeneği yatırım yapabiliriz. Seçeneği döviz çifti 0.6980 yakın spot döviz piyasasında ticaret zaman kazanılmış olacak. Ayrıca opsiyon sözleşmesi Aralık 27 kadar aktif kalır yapabiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: