Kanser ilacı Geliştirici Celator $1.5 B Elde edilecek.

 
Biyolojik ilaç şirketi Celator Pharmaceuticals, Inc. Dublin merkezli İlaç Caz ile CAZ (NASDAQ:) değer 1.5 milyar dolar nakit bir anlaşma elde ediliyor (NASDAQ:CPXX) belirtti. Haberleri takip, Celator hisseleri 71.59% hisse başına $30.08 de Salı günkü seans yakın tırmandı. Aşağıda, aşağıdaki nedenlerle, hem de şirketler için çok iyi bir analistlerin algıladıkları anlaşma.

İlk Caz İlaç başlayalım. Şirketin 2019 yılında narkolepsi ilaç Xyrem için patent korumasını kaybedecek. Böylece, Caz üst satırı büyüme kesinlikle zarar görecek. Şirket zaten birçok davaları ilaç ile çoğaltarak jenerik ilaç üreticileri durdurmak için mücadele ediyor. Böylece, kesinlikle büyüme için bir alternatif gerekiyor.

Celator İlaç son zamanlarda kanser ilacı Vyxeos için FDA yetim ilaç statüsü var. Bu ilaç aynı zamanda Avrupa düzenleyiciler benzer bir durum aldı. İlaç akut myeloid lösemi tedavisi için kullanılır. Durumu Celator gelecek yıl uyuşturucu pazarlamak için önünü açıyor. Ancak, anlaşılacağı gibi, şirketin ticari uzmanlığa sahip.

Şimdi, Caz, Onkoloji ve Hematoloji portföyüne sahip olmanın yanı sıra, kurulmuş bir altyapı ve ticari tecrübeye sahiptir. Böylece, bu iki şirket birleştirmek işletim sinerji sonucu olabilir.

Anlaşma 2016 üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Eylül tarafından, şirketlerin yasal onayları için Vyxeos teslim ediyorlar. Satın 2018 kazanç için accretive var.

Hisse değerleri başına $30.25 (tüm nakit anlaşma) satın alma fiyatı 1,5 milyar $Celator. Celator kurulu hareket onayladı. Celator herhangi bir geliri yok ve geçen yıl 19.3 milyon dolar net zarar etti. Şirket ayrıca Ocak ayında $9.50 hisse sunarak kaldırdı 42,6 milyon$. Toplanan para Vyxeos ticarileştirilmesi için kullanılmak üzere olduğunu.

Caz başarılı satın almalar bir geçmişi vardır. Şirket, 2012 yılında Azure ilaç satın aldı. İki yıl sonra, Caz için 1 milyar dolarlık İtalyan şirket Gentium satın aldı.

Bu nedenle, satın alma fiyatı göz önüne alındığında, temelde, Celator hisse fiyatı aşağı gidiyor küçük bir şansı vardır. Ayrıca, büyüme umutları kesinlikle önümüzdeki günlerde hissesi karşı daha fazla yatırımcı çekmek istiyorum.

13 hisse başına yaklaşık $Mayıs ayının ilk haftasında ticareti olan stoku, 17 dolar birkaç gün önce geçmeye kazandı 4 dolardan fazla. Şimdi, satın alma haberleri SİNYAL ile belirtildiği gibi hisse senedi son derece boğa yaptı. Hisse senedi dün dokundu 30.08$. Birkaç yıl boyunca neredeyse sabit kalmış olması, gösterge sıkıca yukarı doğru döndü.

Böylece, tek dokunuş opsiyonu satın almak şu anda mümkün olan en iyi ticaret olurdu. Sözleşme için hedef olarak 35 $veya daha düşük bir fiyat belirlendiğinde, ticaret için iyi. Oynaklığı artan başlamasından itibaren, üç hafta sözleşme bitiminden bir süre kontratım işaret eder.

İlginizi Çekebilir: