Yen Zayıf Ekonomik Verilere Rağmen Güçlü Kalır

 

ABD doları yen karşısında Asya oturumunda dün Pasifik Ada ülkesi zayıf ekonomik veriler bir dize düştü rağmen, dünyanın üçüncü büyük ekonomisi yavaşlamaya işaret etmektedir. Doların düşüş Çin Ticaret Bakanı Zhong Shan, bilinen bir radikal, ABD ile görüşmelerde takıma dahil edilmesi konusunda endişeleri tarafından körüklendi. Ancak, Pekin tarafından yapılan açıklama ABD doları geri tırmanmaya ve kaybedilen toprakları yeniden sağladı. Yen 108.45'de dolar karşısında dün açıldı, 107.58 düştü ve 108.61 yüksek vurmak için yükseldi. USD/CHF çifti şu anda 108.38 bu yazı yazma zamanda işlem görüyor.

Yen nedeniyle iki ana nedeni, Japonya Merkez Bankası tarafından BİZE yenilenmiş-Çin Ticaret müzakereleri iyimserliklerini faiz oranlarını aşağı çekmesi ve Federal Rezerv kararı doğrultusunda faiz oranı yani olasılığı güçlendiriyor ekonomik uzmanlar inanıyorum.

Ekonomi, Ticaret Japon Bakanlığı, Sanayi ve haziran ayında Üçüncül Sanayi Endeksi-o-0.2% m m daralma rapor, Mayıs ayında %0.8 genişleme ile karşılaştırıldığında. Analist tahminlerini 0.1% m medyan tahmini-o-m düşüş. Üçüncül Sanayi Endeksi iç hizmetler faaliyet ölçüsüdür.

Maliye Bakanlığı verilerine göre Japon yatırımcılar yabancı tahvil alımları 6 Temmuz'da sona eren haftada atladı 2.75 milyar$. Şekil kazanır altıncı ardışık hafta temsil eder. Yatırım sözleşmeli son kez Mayıs ayının son haftasında oldu.

Yurtdışı yatırımcıların hisse senedine yatırım tarafından 2 milyar dolar civarında rapor aynı dönemde büyüdü, artış ikinci kez Ayın yansıtan belirtildi. Ancak, orta-Mayıs ve Haziran sonu arasında, yabancıların hisse senedi yatırım, 3 milyar dolar civarında düşmüştü.

(ÜFE) Üretici Fiyatları Endeksi Haziran ayında %0.1 geriledi, önceki ay %0.6 artış gösteren bu arada, Japonya Merkez Bankası bildirdi. Pazarın %0.4 bir artış tahmin etmişti. Özellikle, makine alımları %38 Haziran ayında düştü, bir önceki ayda %27,3'lük bir düşüş daha yüksek.

Zayıf veriler, ancak, dün erken Asya oturumunda aşağıya doğru sürüklendi USD/CHF çifti etkilemedi. BİZİM meslektaşları ile müzakere eden Çin ekibi beklenmedik karıştırma endişesi vardı. Çin hükümeti Ticaret Bakanı Zhong Shan, sert-liner gibi bazı Beyaz Saray yetkilileri tarafından algılanan, telefonda görüşmesinde önemli rol almış, yanında O Çin Başbakan Yardımcısı Liu ile birlikte. Liu, bir yıl boyunca Çin Ticaret takım lideri oldu.

Yorumda Zhong dahil, Dennis Wilder, bir eski Çin analist de Merkezi İstihbarat Ajansı, şunları söyledi: “Bu sahip olmak görüldüğü gibi bir kaybı güven Liu ve arzusu liderlik getirmek birinin, politik olarak daha bilinçli. Emin onun talimatları ABD ile sert almak için buradayım.”

 

Sırasında ABD oturumu, USD/CHF çifti olarak kurtarıldı Pekin küçümsedi dahil Zhong ile Ticaret Bakanlığı sözcüsü Gao Feng demek olan oldu artık “normal” olarak “bu [Ticaret] Bakanlık sorumlu ticaret müzakereleri.”

ABD dolarının kurtarma ekonomistler, seçkin ticaret sorunları için hızlı bir çözüm yapmayı düşünmüyoruz gibi kısa ömürlü olması bekleniyor. Bu nedenle, güvenli liman yatırımı olarak kabul edilen yen, önümüzdeki günlerde dolar karşısında yer kazanmak olabilir.

Teknik olarak, USD/CHF çifti 108.60 düzeyde direnç karşı karşıya. Parite 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Ayrıca Bkz. have a histogram negatif bir okuma var. Sonuç olarak, USD/CHF çifti önümüzdeki günlerde ayı dönüş bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: