Önemli Para birimleri Paris saldırıları ve Etkileri

 
Paris'te olaylar ticaret etkilemek için hazır olduğunu bu hafta trajik bir not ile başladı. Piyasalar hızla dolduğu bir boşluk açıldı, ama o andan itibaren, yönünü ABD doları satın açıktı.

Piyasa ABD doları almaya başladı neden birden çok nedeni vardır. Birinci nedeni, görünürde bir çatışma olduğunda, güvenlik için “uçuş” dünyanın rezerv para birimi: ABD doları satın yatırımcılar gönderdiği gerçeği ile ilgilidir. Sonuç olarak, askeri sektöründe faaliyet dolar ve hisse senetleri bir anda yükseliyor.

İkinci nedeni ABD para politikasının genel tutumu ile ilgilidir. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv üç hafta önce aldığı toplantı için geri anlamına gelir bugün FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) dakika piyasaya sürecek. Aralık muhtemel oranında zam teslim edilecek ne zaman olacak bu görüşmenin ardından yapılan açıklamada belirtildiği gibi bu dakika önemlidir. Bugün eğer bu gerçekten doğru ve eğer doğruysa, sonuç dolar için boğa olmalıdır olup olmadığını görmek için bir şans var.

Ayrıca, non-ayın başında yayımlanan Amerika Birleşik Devletleri'nde çiftlik bordrolarının ABD doları boğa kalmak için teşvik ediyoruz. Yani yine, piyasa ABD doları satın olduğunu hiç şaşırtıcı değil.

Atlantik'in diğer tarafında, İNGİLTERE negatif enflasyon rakamları ile ikinci ardışık ay vardır. Baskı dün veri kaydedildi bu yana ilk kez yapım - %0.1 oldu, bu deflasyon iki ay üst üste İNGİLTERE ekonomisini etkiledi. İngiltere Merkez Bankası oranları üzerinde bu tür bir ortam ile hareket görmek zor ve pazar pound vardı tepki neredeyse alakasız oldu.

Avro bölgesi ekonomisi de o kadar da güzel değil. Deflasyon işaretleri her yerde görmek mümkün. Geçiş maliyetleri yükseliyor ve ECB bono satın alma programı artırmayı tehdit ediyor. Sonuç olarak, Euro'nun diğer önemli para birimleri karşısında bu hafta düştü ve Aralık ayındaki ECB toplantısına kadar ortak para birimi için görünürde hiçbir olumlu işaret. Bu umarım bazı şeyleri açık ve EUR için bir can simidi sunacak.

Toparlamak için; bu hafta negatif bir ton üzerinde görüş temel bir noktadan başladı. Ben Cuma günkü kapanış olursa olsun FOMC dakika böyle diyor çünkü, her zamanki gibi, geri kalmış, üç hafta önce çoktan geçti ve bu olaylara atıfta bulunarak bu anlamda onlar piyasa katılımcıları tarafından fiyatlı olabilir kadar büyük bir hamle beklemiyorum.

İlginizi Çekebilir: