Cola Şişeleyicisi Blockchain Tedarik Zinciri Yönetmek İçin Kabul

 

Cryptocurrency piyasaya yeniden ivme kaybetmiştir (BTC) Bitcoin 9300 dolar civarında seviyelerde gezinip, Son 24 saat içinde %0.3 kaybı temsil gibi görünüyor. Ethereum blockchain bu (ETH) eter, yerli kripto, $189.03 ticaret için %0.7 kaybetti. Ancak, XRP $0.3008 ticaret için %0.6 yükseldi. Son 24 saat içinde kazanan diğer büyük altcoins,-$63.54-0.0198$, %0.3-0.0439$, %0.4 (297.31$0.9%) Bitcoin Nakit, Cardano (ADA), TRON (TRX), Monero (XMR, %1.4),-$1.24 OKB (- $3.97, %2.1-$3.95 y, %5.6 OKB), (BAĞLANTI-$2.4, %0.5) tarafındaki zincir bağlantı, Huobi (HT), Tezos (XTZ, %36.5) vardır, (LTC-$62.85, %0.2)-$0.2789 ZERRE (ZERRE, %0.8) Litecoin ve Ethereum Klasik (VB-$5.07, 1.0%). Son 24 saat içinde zemin kaybetmiş olan Altcoins-3.55$, standı ile 1,3% (EOS) EOS vardır,-$3, 71, %3,8 (ATOM) Cosmos,-$19,06 (BNB, üretimi%) Binance Para-$73.26 (DASH, -0,8%) Dash-$0.0757, -6.4%(XLM), (LEO- $0.9803, standı ile 1,3%) LEO ve Yıldız.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

AB kendi cryptocurrency geliştiren öneriyor

Avrupa Birliği kendi dijital para birimini verilmesini öneren bir taslak belge yayınladı. Değişikliklere konu olan tasarı, cryptos ile başa çıkmak için ortak bir strateji, yüksek riskli girişimler yasağı da dahil olmak üzere üye devletler kurmayı öneriyor.

Eğer masaya bir belge gelecek ay kadar erken bir tarihte gerçekleşebileceğini kabul eden varsa, kripto sektörü üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Öncelikle, taslak, AB genelinde cryptos düzenlenmesine ilişkin bir tartışma kıvılcım olabilir. İkinci olarak, daha önce de söylediğim gibi, belgede ayrıca, Avrupa Merkez Bankası tarafından dijital para birimi tanıtma fikrini destekliyor. Belge devletler: “ECB ve diğer AB merkez bankaları olabilir yararlı keşfetmek fırsatlar gibi zorluklar çıkaran Merkez Bankası dijital para birimleri de dahil olmak üzere dikkate alarak somut adımlar bu yönde.”

Taslak tartışma yarın için ele alınacaktır, ve evlat edinme ile ilgili görüşler 5 Aralık tarihinde teslim edilecektir.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı CBDC için duruşmanın gelecek yıl tamamlanmasını istiyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki yıl (CBDC) ulusal Merkez Bankası dijital para birimi deneme tamamlamak için hükümet yetkilileri tavsiye etti. Ülkenin ulusal blockchain-dijital Lirası Merkez Bankası tarafından dijital Lirası Türkiye'nin resmi ulusal yayın Resmi Gazete tarafından yayımlanan bir belgeye göre test edilmiş ve 2020 yılı sonuna kadar kurulması öngören 2020 Yıllık Başkanlık Programı, başına örtüsünü açmak için tasarlanmıştır güçlendirilmiş.

Hükümet ayrıca dijital lira süreci ve hemen ödemelerini kolaylaştıracak bir yazılım platformu oluşturmayı hedefliyor. Merkez Bankası ile birlikte, girişim, aynı zamanda ulusal teknoloji yenilik Ajansı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma kurumu katılım var, ayrıca TÜBİTAK olarak kalacak.

Dijital Lirası planı yerel ekonomiyi canlandırmak için bir girişimdir. Belgeyi düzenleyen hükümet okur şöyle sürdürdü: “ana hedefi olduğu için kurmak bir finans sektörüyle güçlü bir kurumsal yapı bu yanıt için finansman ihtiyacı reel sektörde düşük maliyet, teklif farklı finansal enstrümanlara geniş bir yatırımcı tabanı ile güvenilir kurumlar ve destek İstanbul'un hedefi haline çekici küresel finans merkezi.”

 

Özel sektör girişimleri

Coca-Cola şişeleyicisi çapraz yönetmek için blockchain kullanmalısın taraf anlaşmaları

Coca-cola şişeleyicisi çapraz-parti ilişkisi denetleyecek blockchain teknolojisi benimseyerek başladı. Teknoloji şirketi, alkolsüz içecek şirketi şişeleyicisi operasyon yönetme (CONA) Kola Bir Kuzey Amerika, Alman yazılım kurumsal SAP tedarik zinciri yönetmek için inşa blockchain bir platform kullanmaktadır.

CONA birden çok franchise ile Coca Cola ürünleri günlük 160,000 neredeyse siparişleri yönetmek için kullanılan bir platform yönetir. CONA de Andrei Semenov, üst düzey yöneticisi, blockchain teknolojisi benimsemeye ihtiyacı olduğunu açıkladı. “Orada bir dizi işlemler vardır çapraz şirketler ve çok partili bu verimsiz. Aracılar üzerinden gidiyorlar; çok yavaş. Bu geliştirmek ve biraz para tasarruf edebileceğimizi düşündük.”

Blockchain teknolojisinin dağıtım yoluyla, CONA yaklaşık 50 gün sadece birkaç gün için-uzlaşma sipariş süre minimize bekliyor. Ayrıca, çeşitli şişeleyicisi ağ tarafından yürütülen üreten, yılda 21 milyar dolarlık bir gelir hareketleri hakkında gerçek zamanlı bilgi, yukarıda tarafından muhasebe platformu dağıtılmış sağlanır.

 

İle Volvo tarafından takip edilmesi için kullanılan kobalt blockchain

Otomobil üreticisi Volvo pil ile blockchain tarafından platform tabanlı izlenen-eskiden kobalt kullanmak niyetinde. Bilgiler Ekim ayında XC40 şirket tamamen elektrikli araç modeli fırlatma sırasında paylaşıldı. Bu hedefe ulaşmak için, şirketin pil tedarikçileri KEDİ tabanlı – Güney Kore merkezli LG Chem ve Çin ile bir anlaşma imzaladılar vardır.

Volvo yayınladı bir deyimi açıklayan faydaları blockchain teknolojisi tedarik zinciri yönetimi: “Blockchain teknolojisi, hangi kurar şeffaf ve güvenilir bir ortak Veri ağı, önemli ölçüde artırır şeffaflık ham madde tedarik zinciri gibi bilgilerin malzemenin menşei olamaz değiştiğini fark edilmeden.”

Hem tedarikçiler bir blockchain kullanırken önümüzdeki on yıl içinde Volvo ve Kutupyıldızı modelleri üretimi için Volvo pil gereksinimleri bakım hammadde izlemek için güçlü bir platform olacaktır.

Bu çaba ile, Volvo elektrikli araçların pilleri kullanılan hammaddeler çocuk istismar olmadan çizilir ve savaş-serbest bölgelerden gelen kanıtlamak niyetinde. Martina Buchhauser, başın ihale Volvo Cars, açıkladı yarar blockchain platformu tedarik zinciri izleme: “blockchain teknolojisi İle biz-ebilmek almak bir sonraki adım doğru sağlayan tam izlenebilirlik bizim tedarik zinciri ve ilgili riskleri en aza indirmek, yakın işbirliği tedarikçilerimiz.”

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: