Microsoftun Piyasa değeri Kısa bir süre Geçer 1 trilyon dolar

 

(Nasdaq: MSFT) Microsoft Corporation ve Facebook, Inc. (FB) teknik kazanç sezon başladı, analistler, beklentileri aşan, hem de çok uluslu şirketler ile. Özellikle, Microsoft hisseleri Perşembe günü %5'inden daha fazla sıçradı, dev bulut bölüm kendi içinde daha yüksek beklenen Kazanç ve gelir, Windows gelirlerinde ani bir artış ile tahrik ve sağlam büyüme üzerinde 1 trilyon dolar piyasa değeri ötesinde yazılım iteklemek.

1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri elde etmek için, hisse senedi ilk $130.51 vurmak zorunda kaldı. $131.37 kadar etkiledi, $129.15 de seans sonu, bir önceki yakın 4.14 $veya 1,50% önce. Hisse senedi yükseliş bir yükseliş oldu, Aralık ayında kaydedilen düşük seviyesinden %30 kazanıyor.

Redmond merkezli şirket 30.60 milyar$, bir önceki yıla göre %14 oranında bir artış üçüncü çeyrek gelirleri gönderildi. Ortalama olarak, Thomson Reuters tarafından boynuzsuz analistler 29.84 milyar dolar gelir bekliyordu. Satış artışı birkaç büyük işletmeler kendi sunucuları terk ve altyapı Azure için önemli verileri taşımak gibi genel bulut iş şirketin odak tarafından yürütüldü.

Son çeyrek için net gelir hisse başına 8.81 milyar $veya $1.15 oldu, 7.42 milyar$, ya da hisse başına $1.62, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla. Masraflar hariç, kazanç hisse başına $1.14 yükseldi, Wall Street analistleri tarafından yapılan 1 dolarlık tahminleri aştı. Brüt kar marjı %66.7 arttı, 75% yıl dönemi öncesine ait.

Azure, Office 365 ve LinkedIn içeren bulut iş, üretilen 9.65 milyar dolarlık bir gelir, bir y %41 Yukarı-o-y olarak. Analistler, Bulut bölümünden milyar 9.30 $geliri vardı. Bulut gelir bu çeyrekte ulaşmak için 11.05 milyar $bekliyor o Microsoft'tan Amy Hood, CFO belirtti.

Analistler milyar 38.50 yaklaşık $çalıştırın oranına ulaşmak için şirketin ticari bulut iş tahmin. Ticari cloud çalıştırmak oranına ulaştı milyar 38.40 dolar üç aylık sonuçları, Microsoft saptandı. Özellikle, Masmavi gelirinin %73 arttı.

Yorumda sonuçları, Microsoft CEO'SU Satya Nadella şunları söyledi: “Lider kuruluşların her boyutta ve her sektörde güven Microsoft bulut. Böylece müşterilerimizin artan rekabet ve büyümek için gerekli dijital yeteneği inşa edebilirsiniz bulut ve kenarı boyunca yenilik bizim hızlandırıcı.”

Bu “verimlilik ve iş süreci” bölümü, hangi içerir ve profesyonel ağ LinkedIn ve Ofis, dolaylı gelirlerinin $10.2 milyar, karşı analistlerin beklenti $1 0,05 milyar. Hood dördüncü çeyreğinde bölümü için 10,75 milyar dolar gelir öngörüyor.

Muhteşem Sonuçları Gönderme rağmen, analistler iki endişeleri işaret ettiler. Şirketin oyun bölümü sadece %5 büyüme kaydedildi, %8, Bir önceki çeyrek aşağı. Yeni bir model başlatmak beklentisiyle çünkü Xbox konsolu satın üçüncü parti oyun geliştiricileri ve erteleme gelirlerindeki düşüş zayıf oyun büyüme gelir sonuçlandı. Benzer şekilde, Microsoft Yüzey donanım %21 büyüdü, önceki çeyrekte %39 karşı. Yine, bu durumda, müşterilerin güncel donanım sürümü için bekliyor inanılıyor.

Azure (BÖLÜM 1) Amazon Web Hizmeti, e Bulut iş kıyasla çok daha küçük olsa da DURUMU benzer bir boyutta olduğunu daha hızlı bir oranda büyüyor Ticaret devi, Stifel analistler söyledi. Özellikle, Azure Mizuho Securities analistleri tarafından tahmini %68 büyüme aştı.

İlgili büyüme umutları Masmavi, Mizuho analistler söyledi: “Biz devam etmek için çok boğa üzerinde Gök mavisi konumlandırma.” Sermaye araştırma şirketi yayınladı bir “satın al” rating için hisse senedi.

S4 gelirlerinin milyar 32.90 $32,20 milyar dolar aralığında olacağını kazanç arama sırasında, Microsoft belirtti. Analistlerin medyan tahmini şu anda 32.60 milyar $duruyor.

Büyüyen bulut bilişim ayrıca, Microsoft, uygulamalar bulut kayması, kar, bulut odaklı Office 365 paketi Word, PowerPoint ve Excel gibi geleneksel verimlilik araçları ile müşterileri ikna. Office 365 yaklaşık 30% gelir artışı kaydetti. Aynı şekilde, LinkedIn, sosyal ağ platformu Microsoft 2016 yılında devraldı, temel iş çok daha hızlı bir oranda büyümeye devam ediyor.

2019 Mart ayında sona eren üç ayda LinkedIn gelirinin %27 yükseldi. BÖLÜM 1 Microsoft ve IBM ve Oracle son zamanlarda elendi beri Savunma Bakanlığı'ndan 10 milyar dolarlık bir sözleşme, JEDİ olarak için yarışıyor. Bu durum Amazon Jeff Bezos seviyesine ulaşmak için onun girişimi Microsoft CEO'SU Satya Nadella lehine olduğunu bir hafta önce, Wedbush analistler görüşlerini söyledi.

İlgili olasılık alıcı sözleşmeden Pentagon, Daniel Ives, bir analist de Wedbush, şöyle yazdı: “gelgit vardır çevirdi önemli ölçüde için MİCROSOFT on ‘oyunun kurallarını değiştiren’ $10 milyar JEDİ Beltway bulut anlaşma için Pentagon ile bizim çalışma alanını gösteren bu bake-off şimdi bir atmak-up ve hatta ihtimaller arasında Bezos ve Nadella vs slam dunk kazanmak için DURUMU bu kadar çıktı için yaklaşık bir yıl önce.”

O daha söyledi, “bunu yapabilir temsil eden bir anahtar pozitif katalizör için MİCROSOFT aramaya devam bu kazanan büyük olasılıkla alır ilan yaz zaman dilimi.”

Güçlü sonuçlar dikkate alınarak, hissesi yine önümüzdeki günlerde 1 trilyon dolarlık piyasa cap geçiş girişimi bekleyebilirsiniz.

50 günlük hareketli ortalama tarafından belirtilen teknik olarak, hisse senedi sıkıca bir yükseliş olduğunu. SİNYAL göstergesi de yeni yüksekler yapıyor. Sonuç olarak, kısa vadede Yukarı yolculuğuna devam etmek için hisse senedi tercih ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Lütfen kendi araştırma bir parçası olarak önceden stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makalede kullanmak için var

İlginizi Çekebilir: