Euro Zayıf Zayıf İmalat Açar, Hizmetler PMI veri

 

Euro bugün erken Avrupa oturumu 1.1306 karşı doların yeni bir haftalık düşük üzerinde İHS PMI ile Euro Bölgesinden gelen zayıf PMI parmak izi yayınlanmasının ardından düştü. Tek para birimi daha sonra 1.1350 Avrupa Merkez Bankası para politikası kararı duyuru ve ECB Vali tarafından dengeli bir konuşmanın ardından ulaşıldı. Ancak, Euro'nun bu seviyelerde konsolide edemedi ve 1.1290 düştü. Bu sabah EUR/USD biraz 1.1315 düzeyde ticaret kurtarıldı.

 

Avro bölgesinden gelen zayıf ekonomik veriler, ortak para birimi zayıflatır

Döviz çifti yatırımcılar birden çok küresel risklerden uzak kalmak istedim dün Asya oturumunda düşüş başladı. Euro Bölgesinden gelen zayıf PMI verileri bir dizi EUR/USD satış baskısı yoğunlaştı.

İstatistik Kurumu IHS PMI 47, 5 Ocak (Satınalma Müdürleri Endeksi) Fransa Flaş Hizmetler PMI bir düşüş, 49 Aralık ayındaki bildirdi. Ekonomistler 50 okuma bekliyorduk. 50 üzerinde bir okuma genişleme gösterir iken 50 altında bir okuma kasılma gösterir. Aynı şekilde, Almanya Flash İmalat PMI 51.5 geçen ay 34.2 için 2019 Ocak batırılmış. Analistler, artan bir azalan bir okuma bekliyordu.

Genel olarak, avro bölgesi Flaş İmalat PMI 50.5 Ocak ayında azaldı, artan bir azalan bir önceki ayda gelen. Ekonomistler 51.5 hafif bir iyileşme bekliyordu. Aynı şekilde, Flaş Hizmetler PMI 50.8 Ocak düştü, 51.2 geçen ay. Yine, ekonomistler 51.5 okuma hafif bir artış bekliyordu.

Daha sonra gün boyunca dün (ECB), Avrupa Merkez Bankası (0.00%) faiz oranlarını değiştirmedi ve Avro bölgesi ekonomisinin büyük ölçüde yavaşlama ve ticaret savaş derinleşir bakar gibi ultra-gevşek para politikası ile devam etmek için karar verdi. Mevduat oranı -0.40% tutuldu ve marjinal kredi tesis değişmeden %0.25'de tuttu. Geçen ay, Avrupa Merkez Bankası resmen 2600 milyar €varlık alım programını sonlandırdı ve faiz oranları yaz gelecek yıl artabileceğini işaret etti. Ekonomik riskleri vurgulayarak Mario Draghi konuşması satmak-off turu tetikledi.

İşsiz iddiaları düşük 49 yıl 57.000 geçen hafta reddetti, 212.000 önceki hafta gelen ABD oturumda, Çalışma Bakanlığı rapor. Analistler, işsizlik 219.000 artış iddia bekliyordu.

ABD'de zayıf avro bölgesi imalat ve hizmet verileri, faiz oranları tutmak için ECB kararı ile birleştiğinde ve 49 yılın en düşük işsizlik başvuruları temelde Euro olumsuz bakıyor.

EUR / USD paritesi resimdeki gibi inen bir kanal boyunca hareket ediyor. Ayrıca, SİNYAL göstergesi negatif bölgede bulunuyor. Sonuç olarak, EUR / USD paritesi bir düşüş kısa bir süre için kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: