UTC $30bln İçin Çinin Onay Aldı. Rockwell Satın Alma

 

(New YORK Borsası: UTX) United Technologies Corporation, Çin'den Cuma günü uçak parçaları üreticisi Rockwell Collins, Inc. ' in 30 milyar dolarlık satın alma için önemli antitröst onayını aldı. (31 COL). Haberleri takip, Rockwell Collins hisseleri %9.2 $141.63 bir pay kapatmak için fırlamıştır. United Technologies hissesi %2,7 hisse başına $129.04 Cuma işlem bitiş yükseldi.

 

Çin Rockwell Collins satın şartlı onay sorunları

Hissedarlar-anlaşma Satın Çin hükümeti Eylül ayında kararını erteledi olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticaret savaşı bir kayıp olmasına endişeliydiler. Piyasa Düzenlemesi için Çin Devlet İdaresi tarafından mevzuat değerlendirme tamamlandıktan UTC ileri 4, 2017 Eylül ifşa olan anlaşma ile gitmek tabanlı Farmington, Connecticut yolunu açıyor. Amerika Birleşik Devletleri ağırlıklı olarak uçak motorları, kontrol, inşaat, çevre ve güvenlik sistemleri gibi havacılık bileşenleri üretim ve satış alanında faaliyet gösteren.

Satış da ortaya çıktığından beri, hissedarlar federal ve eyalet Mahkemesi'nde Rockwell Collins, 2001 yılında kurulan kandıran açıklamalar yaptı yoksa şirket devralma planları hakkında uygun bilgi vermedi iddia eden yedi dava açtı vardı. Ancak, davaların tüm 19 Ocak 2018 tarafından geri çekildi. 2018 yılının Ocak ayında ele Rockwell Collins hissedarlar tarafından onaylandı.

23 milyar dolarlık anlaşma bu yılın başlarında antitröst için ABD ve AB tarafından yeşil ışık verildi. United Technologies tarafından satın alınması, 1934 yılında kurulan, havacılık tarihindeki en büyük. Kombine, iki havacılık tedarikçileri önceki yıl 1 milyar 67 milyon dolar gelir elde etmiştir.

United Technologies Pratt & Whitney motorları ve diğer uçak parçaları üretimi, asansör ve Taşıyıcı gibi Boeing ve Airbus gibi büyük uçak üreticileri için klimalar, önemli bir tedarikçi tartışmak Otis. ABD ve Avrupa düzenleyiciler onayı ile, Çin onayı Çin uçak pazarı için kritik olan United Technologies ve Rockwell Collins kurtarmak bazı kaynaklar gerektirir.

Avrupa regülatör tahrik, pilot kontrolleri, buz koruma ve oksijen yapan şirketleri satmak için United Technologies talimat verdi. BİZE desteğini almak için, United Technologies yüksek irtifada uçak korumada yardımcı olan kesilebilir yatay stabilizer tahrik sunan buz çözücü uçak çerçeveleri ve sunan Rockwell Collins kurtarmak iki şirket: bir kabul.

2017 Eylül ayında duyurulan anlaşma kapsamında, Rockwell hissedarları Birleşik Teknoloji hisse senedi dolar nakit 93.33 dolar 46.67 alacak. Cedar Rapids, Iowa tabanlı Rockwell Collins ile anlaşma, şu anda içinde üç iş günü içinde tamamlanması bekleniyor. Bu alımla bölgenin en büyük işveren olarak Cedar Rapids Rockwell Collins parçası nasıl etkileyeceğini açık değildir. Rockwell Cedar Rapids bölgesinde yaklaşık 9 bin çalışanı. Cedar Rapids şirket 30 milyar dolarlık satın alma tamamlandıktan sonra Rockwell Collins iki kesimi yapacak Şubat'ta bir duyuru gösterir. Çin'in onayı UTC stok boğa önümüzdeki hafta teslim etmesi bekleniyor.

Hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor fiyat grafiği gösterir. Ayrıca Bkz. have a histogram sıfırı yukarıdaki geçiş eşiğinde. Bu önümüzdeki hafta bir miting olasılığını göstermektedir. Yani hisselerin uzun bir konumda tutmak için akıllıca olacaktır.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: