Euro Avrupa Merkez Bankasının Yeni Teşvik Beklentisi Azalır

 

Çoğunlukla Batı Asya'da yükselen gerginlikler nedeniyle güvenli varlık talebi güçlendirdi euro $1.1170 dün düştü. Yatırımcılar ve spekülatörler de (ECB) Avrupa Merkez Bankası'nın yeni bir teşvik paketi beklentilerin üzerinde euro yönlü bir görünümü var. Dolar ayrıca iki yıl borç sınırını genişletmek için, bu yıl borcunu ödemek için hükümet bir başarısızlık endişeleri ortadan kaldırarak, ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Kongre üyeleri arasında varılan anlaşma sayesinde arttı. 1.1215 bir yüksek, EUR/USD 1.1144 düşük Son 24 saat içinde reddetti.

EUR/USD ABD Fed ve Avrupa Merkez Bankası faiz oranı beklentileri dolar ve euro üzerindeki etkisi inkar olduğu gibi, son birkaç haftadır bağlı bir dizi olmuştur.

New York Fed Başkanı John Williams tarafından yayınlanan güvercinimsi deyimi fiyat artışı geçen hafta kesim noktası oranını 50 baz için olmuştur. Sonra bir Fed sözcüsü açıkladı yorum yapmadı ilişki “potansiyel politika girişimleri,” 50 baz puan indirimi umuduyla sonradan azaldı.

Fiyatı-kesme-temel nokta 50 oranı için tahminler geçen hafta %71 high 18,5% dün azaldı. Japonya, ABD Fed ve Bankanın gelecek hafta para politikası bir toplantı düzenliyoruz. Dolar ayrıca Hürmüz, petrol ticareti için ana su Boğazı'nda çatışma nedeniyle güçlendirdi. Bir İngiliz savaş cesur, medya görüntüleri bir petrol tankeri ele geçirmek İran Devrim Muhafızları gösterdi.

EUR/USD paritenin düşüş de Avrupa Merkez Bankası'nın yeni teşvik programının öngörüler yardımıyla oldu. S&P de Marion İstasyonlar ve Sylvain Broyer, ekonomistler, 10 baz puan en az Eylül politika toplantısında para yatırma hızını kesmek için ve muhtemelen Ekim €15 milyar milyar 16.85 ($) değerinde varlık alımları ile SO) parasal genişleme yeniden ECB bekliyorlar. Analistler S2, 2021 yılına kadar zam faiz oranları için merkez bankası tahmin değil. Para piyasaları ECB 10 puanlık mevduat oranının en az 40 %60 ila% geçen Cuma kesilen oranlar azalmış olsa da, analistler planlanan taze onların orta vadeli krediler için güvercinimsi görünüm ve belki de daha uygun koşullar konuya ECB bekliyorlar.

Londra'da BNY Mellon de Neil Mellor, kıdemli döviz Stratejisti, euro oynaklık önümüzdeki günlerde artış bekliyor. Mellor dedi, “Tarihsel olarak, ECB olmuştur çok daha etkili de sıraya politikası uyaran daha teslim, ama orada hiçbir götürüp gerçeğinden yola olduğu için bazı dalgalanmalar öncesinde euro.”

Bu arada, ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Kongre liderleri iki yıl da federal harcamaları üzerindeki kapaklar borç sınırını genişletmek için anlaşmaya vardı. Anlaşma kesinlikle bir hükümet varsayılan önlemek ama, bütçe açıkları artacaktır. Anlaşmaya göre, zorunlu olmayan programları üzerine giderler trilyon 975 $1 Ekim'de başlayan mali yılda artış trilyon 1.91 mevcut mali yılda $olur.

Mali 2021'de, harcama daha yavaş bir hızda artış, bir trilyon 1.375 dolar.

Aşağıdaki borç anlaşması, Trump bir Tweet şöyle: “ben memnun duyurmak için bir anlaşma olmuştur vurdu ile Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer, Hoparlör House Nancy Pelosi ve Ev Azınlık Lideri Kevin McCarthy.”

Marshall Gittler, baş Stratejisti at ACL Küresel açıkladı neden anlaşma güçlendirir, dolar karşısında kendi akranları: “Bunun için gerekli olan tehdit başka bir borç-tavan drama kapalı tablo için iki yıl, hangi zaman birçok ABD hararetli umut kümesi rasyonel politikacılar var alınan ofis ve tüm bu anlamsız yinelenen drama will be done ile.”

Yatırımcılar ABD doları net uzun pozisyon devam geçen hafta açıkladığı konumlandırma verileri gösteriyor. Güvenli liman varlık, ECB teşvik beklentisi talebi ve borç anlaşması doların yükseliş kısa vadede devam etmesi beklenmektedir.

Teknik olarak, EUR/USD 1.1280 direniş karşısında düşüş başladı. Bir sonraki büyük destek 1.0900 seviyelere ulaşması bekleniyor. Stokastik osilatörü yeni lows yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: