GM Aşağı 1Q17 Araç Satışları Çinde Düşüş

 
Hayal kırıklığı Mart otomobil satışları, ABD oto pazarı zirve yaptı kötümserler tartışmak için bir şans verdi. Takip eden selloff General Motors Co hissesi itti. (NASDAQ: GM) $33.97 dün. Sadece 5.13 olan 5 PE oranı, 1.65 PB oranı ve borç/özsermaye oranı hissesi çok çekici görünmesini sağlar. Ancak, aşağıda ayrıntıları göz önüne alındığında, hisse senedi, yakın gelecekte büyük baskı altında olacağını görmek zor olmayacaktır.

Michigan merkezli şirket Peugeot Opel Grubu satmak için bir anlaşma içine girdi. Bu iki büyük pazarlara, yani ABD ve Çin ile General Motors bırakır. Geçen yıl, GM ABD ve Çin 63 milyon ve 2,3 milyon otomobil sattı, sırasıyla. Ancak, yatırımcıların %17 2016 yılında ABD pazar payında bir düşüş, %17.3 önceki yıl ile ilgilidir. Çin, pazar payı %13.8 2016'da azaldı, %14.9, 2015'te vardır.

Çin'de, şirket 2017 Mart ayında 345,448 araç satıldı geçen yılın aynı dönemine göre %16'sını kadar General Motors belirtti. Hiç Mart satış en iyi firma, aynı zamanda iddia etti. Ancak, ilk çeyrek satışları %5, 2-o y y olarak gerçekleşmiştir unutulmamalıdır. 2017 yılında, Çin hükümeti geri 1,6 litre daha küçük bir motor büyüklüğü ile araçlar için vergi indiriminin bir kısmını devirdi. Vergi oranı artışı beklenen satış artışı daha düşük neden oldu. 7.5% artış, önce %5 olan vergi oranı, 2018 yılında %10 ulaşması hedefleniyor. İleriye dönük olarak, analistler, satış vergisi oranı normale döndüğünde daha fazla düşüş olacağını endişe ediyor.

Sadece 0.1% tarafından Şubat ayında büyüdü ise Ocak ayında, araç satışları-o-y 24% y oranında düştü. Mart ayında rekor satış bile önceki iki ay içinde düşüş ofset koyamadık.

GM Mart teslimatları y-o-1.6% y genel bir artış bildirdi. Ancak, %7 büyüme analistlerin tahminlerinin altında oldu. Özellikle, İHS PMI, ABD'de otomobil satışları biraz 17.4 milyon adet, 2017 yılında düşüş, 17.5 milyon adet 2016 yılında olacağını öngördü. Bu otomobil satış döngüsünde düşüş yatırımcıların korku yükseltir. Pazarda görülen zayıflık göz önüne alındığında, analistler GM rehberliği altında FY17 kazanç rapor bekliyoruz. Böylece, GM hisse senedi şu an itibariyle ayı kalmasını tahmin ediyoruz.

Teknik olarak, hisse senedi 34.20 direnç karşı karşıya. MACD histogram negatif okuma değeri de hissesi için başka bir dezavantajı gösterir. Hissesi de 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Böylece, hisse senedi önümüzdeki günlerde değer kaybetmeye bekleyebilirsiniz.

İkili bir tüccar bir düşüş opsiyonu yatırım yaparak bahis yapabilirsiniz. Sözleşme en az bir hafta için geçerli olması ve yatırım hissesi $33.90 yakınlarındaki New YORK Borsası'nın işlem yaparken tercihen yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: