Almanya 500 Milyar Euro Egemen Tahvil Satın almak için Avrupa Merkez Bankası Planları ile kendini uyumlu hale getirecektir.

Oldukça şaşırtıcı bir hamle olarak, geçen Cuma günü hükümet tahvilleri €500billion değerinde satın alma anlaşmasını duyuran (Avrupa Merkez Bankası), ECB gördüm. Bu neden önemli? Bu demektir çünkü (Nicel Avrupa'da Genişleme programı) tam gaz SO kaçınılmaz ve göz ardı edilmesi zor bir emsal teşkil ediyor.

Paketi sadece yüksek dereceli ülkeler, örneğin Almanya, İtalya, Fransa, İspanya gibi satın bağları anlamına gelen yüksek dereceli yatırımlar, meydana gelecek olan ECB bahsetti. Programın geri kalanı ulusal merkez bankaları aracılığıyla her ülkede yapılacaktır. Satın alınacak tahvil miktarının olarak tahsisi ECB bütçeye her ülkenin katkısı oranında yapılacaktır.

Eğer doğruysa, bu, ileriye doğru atılmış büyük bir adım olduğunu ve Hükümet Konseyi Avrupa Merkez Bankası (ECB paketi oylama, ve bu Almanya olmadan yapılabilir bir çoğunluğa ihtiyacı var gibi sert Almanlar Bay Draghi, için bir kazanç temsil eder. Ancak, gemide Almanya olması kurum içinde sağlam bir güven için durum yapacak. Başlangıçta piyasada neredeyse 1 trilyon paket boyutu, Merkez Bankası ile tam olarak bütün ülkelerin tahvil satın almak için söylenti: özellikle (Güney Amerika) başı dertte olanlardan biriydim ne göre bir uzlaşma niteliğinde olan Almanya bunu kabul görmek şaşırtıcı olurdu.
 

:

 
Ama resmen açıklanmamış herhangi bir sonuca henüz atlamak gerekir....henüz.

Bu Ocak 22 sonraki ECB basın toplantısında bir hatırlamak ve piyasa tepkisi kesinlikle farklı hava Almanya programına katılır olur.

Bu kararın etkisi, ancak henüz tamamen sadece üç gün sonra unutulmuş olarak, Ocak ayının 25'inde olmak, Yunan seçimlerinde geçerli anketlerde Alexis yaşındaki çipras liderliğindeki tasarruf karşıtı parti net bir zafer Öner olarak AVRO / yeni bir satış dalgası için sesi ayarlamak olabilir. Eğer gerçekten Yunanlılar bu yol gitmek seçerseniz, o zaman Bay Draghi ve ECB yapılan bütün çabalar, tek para birimi önümüzde engebeli bir yol karşı karşıya kalacağı için boşuna olabilir.

Ticaret para ile ilgileniyor musunuz? Onaylanan döviz ve İkili seçenekleri broker herhangi bir hesap açın.

İlginizi Çekebilir: