Aussie Çine Karşı Koz Ups Ante Olarak Azalır

 

ABD Başkanı, Çin Yeni gümrük tarifelerinin duyuran ve dünya ekonomisi için bir şok riskini artırarak çıkarabilirdi sonra Avustralya Doları, dolar karşısında bir deste kart gibi Cuma günü düştü. Aussie Avustralya bir numaralı ihracat mal olan demir cevheri fiyatlarındaki keskin bir artış ile kurtarmak bile edemedi.

Demir cevheri geçen Perşembe günü ton başına $124 vurdu ama keskin 112 ton başına yaklaşık $Cuma günü yakın düştü. Hala 2014 yılından bu yana en yüksek işlem fiyatı Demir cevheri miting son aşamasında olduğunu ancak, analistler inanıyorum. Son zamanlarda fiyat artışı çoğu Avustralya ve Brezilya doğal afetler nedeniyle, madencilik faaliyetleri ve çıkışı engelleyici vardır. Demir cevheri fiyatları ton başına 70 $ortalama 2020 yılında düşüş, 120 ton başına yaklaşık $mevcut seviyeden aşağı olacak Barclays bekliyor. Aslında, Morningstar analistler, 2023 yılına kadar $41 vurmak için demir cevheri fiyatları tahmin.

Bir not müşterilerine, Barclays dedi, “Biz yaklaşan zirve arz kesintileri demir cevheri. Açık kaynağı bir tepki görmeye başlıyoruz.”

Kesintileri ve gönderiler büyük olasılıkla önümüzdeki aylarda artacak daha fazla kaynağı olmayacağını yukarıda beyan. Çin'de çelik için durgun talep de fiyatlar üzerinde baskı kurması bekleniyor. Çin Dünya çelik üretiminin yaklaşık yarısına katkıda bulunur. Göre UBS, Çin çelik stokları artıyor, akla gelen, “talep olabilir başlangıç için çevir.”

Demir cevheri için zayıf görünüm Aussie rebound izin vermedi. 300 milyar ABD gönderilen Çin ürünlerinin $%10 ek bir ithalat vergisi ile 1 Eylül tokat olurdu bu arada, bir tweet ile Başkan Trump duyurdu. Zaten değer 250 milyar dolar Çin mallarına %25 gümrük vergi empoze etti.

Trump duyurusu ABD doları bir selloff tetikledi da değerini hem emtia fiyatları ve yatırımcıların risk iştahı son derece bağlıdır olarak riske duyarlı Aussie aşağı itti. 2018 yılında, dünya ekonomisi hızla yavaşladı, dünya çapında, ama özellikle üretim ve ticaretinde Euro Bölgesi merkezli ekonomilere güven zarar verir.

Trump duyurusu ABD Fed finansal piyasalar tarafından beklenen uyarıcı türüne sunmak için isteksiz olarak algılanır, çünkü Avustralya Doları baskı altında olduğu bir dönemde geldi. Kasvetli demir cevheri outlook ve Trump duyurusu Aussie zayıf önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, AUD/USD 0.7018 destek kırıldı. Bir sonraki büyük destek sadece 0.6420 bekleniyor. Ayrıca, hareketli ortalama osilatörü negatif bir okuma var. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: