Avro Bölgesi Yatırımcı Güveni Artar, Durgunluk Korkusu Kaybolur

 

Euro dolar yen karşısında dar bir aralıkta Ekim ayında Alman ihracat ve Aralık ayında Sentix yatırımcı güveni güçlü artış beklenmedik bir artışa rağmen işlem gördü. Japonya'dan gelen olumlu 3. çeyrek büyüme verileri fort tutmak için yen sağladı. Son 24 saat içinde, EUR/CHF çifti 120.05 ve 120.17 seviyeleri arasında işlem gördü.

Üçüncü çeyrekte Japon ekonomisi için daha önce rapor daha hızlı bir oranda büyüyor, güçlü iç talep ve ihracattaki düşüş ve küresel ticaret belirsizliğin olumsuz etkisini içeriyor harcamaları artış nedeniyle özellikle.

GSYİH Eylül çeyreğinde yıllık bazda 1.8 %0.2% yıllık büyüme ilk okuma daha da yükseldi, Asya oturumunda Kabine Ofisi tarafından yayınlanan verilere göre. Güçlü büyüme de ekonomik genişleme üst üste dördüncü çeyrek damgalı ve %0.7 bir artış ekonomistlerin tahminlerini aştı.

-O-q-q olarak, ekonominin %0.4 yılının ilk 2019 büyüdü, ön okuma %0.1'lik büyüme tahmini ile karşılaştırıldığında. Ekonomistlerin 0.2%üçüncü çeyrek GSYİH tahmin vardı.

Ekonominin 3. çeyrek 2019 yılında kaydedilen büyüme sürdürmek mümkün olmayacak ancak, ileriye dönük olarak, analistler inanıyorum. Marcel Thieliant, bir kıdemli ekonomist Japonya Sermaye Ekonomi, şunları söyledi: “Süre Japon ekonomisi genişletilmiş daha çabuk ilerliyor yılının Ekim ayında satış vergisi zammı daha başlangıçta tahmin çıktısı set çekmek 2020.”

Müşterileri için bir not, analistler beklenmeyen ekonomik büyüme için temel nedeni olarak konut dışı yatırım çekti. Thieliant yazdı, “ana nedenle yukarı doğru revizyon olduğunu konut dışı yatırım atladı tarafından %1,8'i çeyrek yerine ön tahmin %0.9.”

Avrupa oturumunda, Alman ticaret fazlası, Ekim ayında 20.60 milyar avroya yükseldi 19.20 milyar € ' dan geçen ay belirtti Destatis. Ekonomistler, Alman ticaret fazlası bildirdi dönemi için 19 milyar euro düşüş tahmin etmişti. İhracat %1,2-o m üzerinde Ekim m olarak büyüdü, %0.3 bir damla için öngörüler aykırı. Eylül ayında, ihracat %1,5 büyüdü. %1.2 büyüdü zaman bu arada ithalat da Eylül ayında sabit kalmış. Ekonomistler %0.1'lik bir düşüş bekliyordu.

-O-y, y olarak, ihracat artışı %1,9 Ekim ayında yavaşladı, %4,6 önceki ay içinde. Aynı zamanda, ithalat %0.6 düştü, bir önceki ayda %2.2 bir artış karşı. Buna bağlı olarak ticaret fazlası, Ekim ayında 12.9 milyar Euro'ya yükseldi, milyar 426 €2018 benzer dönemde.

İşgücü maliyeti 1.4 %3. çeyrek 2019 artış, %3.1 ve yıllık büyümenin hızlandırılması bu Destatis başka bir haberinde.

Avro bölgesi yatırımcı güveni ikinci dört ayın en yüksek seviyesine ulaşmak için 2019 Mayıs ayından bu yana artan davranışsal Araştırma Enstitüsü Sentix tarafından yayınlanan bir raporda belirtti. Daha da önemlisi, iş beklentileri iki yıl içinde en güçlü seviyesine ulaştı, durgunluk korkularının bir geri çekilme olduğunu gösteriyor.

Sentix yatırımcı güveni Endeksi 5.20 puan 0.70 Aralık ayında arttı. Ekonomistler şekil -5.3 azalacağı, -4.50 Kasım ayında tahmin etmişti.

Beklentiler endeksi de üst üste ikinci ay için gül, 2.5 ulaşmak, -3.5 gelen. 2018 yılının Mart ayından bu yana en yüksek okuma oldu. Aynı şekilde, mevcut durum Endeksi daha da -1 artış, Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyede.

Aşağıdaki ifadeyi Sentix Endeksi okuma eşlik etti. “İkinci gelişme bir satır olabilir alınan bir göstergesi olan ürkütücü bir durgunluk olmuştur effect Euro Bölgesi. Daha fazla yatırımcı Euro Bölgesi Merkez Bankası ve siyasiler darbeleri önümüzdeki aylarda ekonomiyi canlandırmak olacak en kötü ekonomisi için bitmiştir eminiz.”

Japon ekonomisi için güçlü Euro Bölgesi ekonomik verileri ve zayıf bir görünüm, güçlü 3. çeyrek GSYİH büyümesine rağmen, EUR/CHF çifti boğa kısa vadede dönmesi beklenmektedir.

EUR/CHF çifti içinde güçlü destek aldığı teknik olarak, tarihsel fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki büyük direnç 120.79 almaktadır. Osilatör hareketli ortalama pozitif bir okuma ile yükseliyor. Bu nedenle, döviz çifti önümüzdeki günlerde boğa açmak için bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: