Güçlü bir Q2, %3.1 GSYİH Büyüme Dönüyor Boğa Greenback

 
Kanada Doları, Haziran ayının başından bu yana Dolar karşısında bir rulo üzerinde olmuştur. İkinci çeyrekte %4,5 beklenmedik GSYİH büyüme çeyrek, iki hızlı hızı artışı ve ham petrol ralli, Dolar karşısında Kanada Doları güçlendirdi. ABD doları / Kanada Doları çifti 1,5 pips Nisan ayında kaydedilen döviz kuru aşağıda bu ayın başlarında – 1.2052 bir düşüş yaşadı. Ancak, nedeniyle aşağıda sunulan gerçekler, ABD doları / Kanada Doları çifti boğa tersine yüksek bir olasılık var.

Ekonomik Analiz Bürosu verilerine göre, ABD ekonomisi %3.1 yıllık artış oranı ikinci çeyrekte büyüdü %3'lük ilk büyüme tahminleri daha bir çentik daha hızlı. Nisan-Haziran çeyreğinde, analistler büyümenin ilk tahminlerden değişmeden kalmasını bekliyordu. 2015 yılı ilk çeyreğinden bu yana en hızlı ekonomik büyüme oranıdır. Önceki çeyrekte ABD ekonomisi %1.2 yıllık oranında büyüdü.

Ekonomisi üçüncü çeyrekte nedeniyle kasırga Harvey ve Irma yarattığı yıkım için yavaşlaması bekleniyor. Ancak, yeniden yapılanma dördüncü çeyrek GSYİH artışı bekleniyor. Ekonomi Temmuz ayında %2,2 tarafından Eylül döneminde genişletmek bekleniyor.

İşsizlik yardımı talep eden kişi sayısı 12.000 mevsime göre ayarlanan 272,000 23 Eylül de sona eren hafta için artan Çalışma Bakanlığı belirtti. Analistler 269,000 tahmin biraz daha yüksek oldu. Ancak, bir satır 134. birlik hafta işsizlik yardımı talep eden kişi sayısı 300.000 eşik seviyesinin altında kalmıştır. 1970 yılından bu yana en uzun streç olduğunu.

Ağustos ayında ticaret açığı 1.8 milyar $daralmış, geçen ay mumlar milyar dolar Ekonomik analizi US Bureau de belirtti. Pazarın 65 milyar dolarlık ticaret açığı bekliyordu.

Geçen hafta, Trump üç yıl içinde ABD'nin en büyük vergi reformu planını açıkladı. Eğer vergi reformu, bu gerçek olursa, o zaman BİZE GSYİH tarafından 10 trilyon dolar önümüzdeki on yılda da artması ve ABD hükümeti için 3 trilyon dolar ek gelir getirmesi bekleniyor. Ekonomik veriler ve vergi reform planı, Doların yükseliş döndü ederken, Kanada Doları Kanada Valisi Bankası tarafından yayınlanan bir açıklama nedeniyle zayıf döndü.

“Veri Bağımlılık Anlamı: Ekonomik İlerleme Raporu” başlıklı bir konuşma yaparken, enflasyon ve ücret artışı beklenenden daha yavaş kalmaya devam ettikçe Kanada'da faiz oranları için önceden belirlenmiş bir yol olduğunu, Poloz belirtti. Merkez Bankası ihtiyatlı bir şekilde devam edeceğini ve ekimde faiz artışı olacağı anlamına gelir.

Ayrıca, Aralık ayında oranında zam değişiklikleri de azaldı. Böylece, temelde, ABD doları / Kanada Doları daha fazla ralli beklenebilir.

Döviz çifti euro de direncini kırmış, ABD doları / Kanada Doları fiyat grafiği gösterir. RSI göstergesi momentum göstergesi yeni yüksekler yaparken 50 okuma yukarıda geçti. Böylece, döviz çifti daha fazla ralli bekleyebiliriz.

1.2390 yakınlarındaki ABD doları / Kanada Doları çifti uzun pozisyon açarak, mevcut yükseliş kazanmak istiyoruz. Zarar durdurma emri 1.2310 aşağıda kontrol altında risk altına alınacaktır. Son olarak, bir sonraki büyük direnç bulunduğu 1.2740 yakın kitap kar etmek istiyoruz.

Bir hafta için geçerli bir arama seçeneği satın alarak ikili piyasada benzer bir kur taklit edebiliriz. 1.2390 hakkında bir grev fiyat ticaret için uygun görünüyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: