IMF Outlook Bölü olarak Loonie bir geri Dönüş Sinyalleri

 
Ham petrol, üç aydır fiyatlarındaki toparlanmanın ardından, Kanada Doları 1.46896 gelen 1.28850 ABD doları karşısında güçlendi. ABD doları / Kanada Doları döviz çifti düşüş, kısmen faiz oranlarını yükseltmek için Fed tarafında isteksizlik yardımıyla oldu. Parite kısa vadeli bir eğilim ters yüz olacak ancak, ham petrol, 40 $seviyesi ve zayıf Kanadalı ekonomik veriler üzerinde firma satın alma destek eksikliğini gösterir.

Enerji sektörü Kanada GSYİH %24.6 katkıda bulunur. Temsilcisi göndermez bu Doha (Katar) OPEC ve non-OPEC üyeleri arasında toplantısından bir gün önce, İran bilgilendirdi. Bu üretim bir kesim gerçek olasılığı hakkında sorular yöneltti. Üretimde herhangi bir azalma olmadan, sıkıca 40 $işareti geçmiş gitmek için ham için küçük bir şans gibi görünüyor. Böyle bir senaryo Kanada ekonomisi canlanmaya devam ediyor.

Şubat ayında fabrika satış beklenenden daha fazla düştüğünün İstatistik Kanada verileri gösterdi. İmalat satışları %3,3 düştü, %1,5'lik bir düşüş analistlerin ortasında. Satış 16 21 sektörleri dışına düşmüştür. Petrol ve kömür ürünleri satışlarında %12.6 düşüş düşüş üst üste dokuz aydır. Ücretleri, Aralık ayına kıyasla, %0.7 aşağı Ocak ayında gelen İstatistik Kanada da ortaya çıkardı.

Son zamanlarda, (Uluslararası Para Fonu) IMF Kanada büyüme tahminlerini kesti. Örgüt artık Kanada 2016 GSYİH büyümesinin %1,5 olması, daha önceki tahmin %1.7 oranla bekliyor. Benzer şekilde, 2017 yılında, GSYİH büyüme rehberlik %1.9 daha önce tahmin edilen %2.1 den çıkarıldı. IMF, işsizlik oranı %7.3 ile bu yıl zam ve 2017 yılında %7.4 dokunmak bile olabilir Kanada konusunda uyardı.

(OECD) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü de %0.3 ile %3, 2016 küresel ekonomik büyüme görünümü indirim var. Böylece, şimdilik ABD doları / Kanada Doları çifti daha da azalan küçük bir kapsamı vardır anlaşılmaktadır.
Temelde, döviz çifti boğa önyargı ile menzil bağlı kalması beklenemez.

Teknik olarak, RSI tarafından belirtildiği gibi, ABD doları / Kanada Doları parite aşırı satım bölgesinde bulunmaktadır. RSI da pozitif bir sapma oluşturmuştur. Momentum yükselen bir grafik göstermektedir.

Böylece, bir tüccar eğer (1,28 yakın) şu anda uzun bir pozisyon alırsa daha iyi bir yer olurdu. Kayıp durdurma emri 150-200 pip 1.26852 en büyük desteği altında yerleştirilebilir. Karı büyük direnç yakınlarındaki 1.3260 rezervasyon yapılabilir. Ticareti 1:2 oranı ödüllendirmek için risk taşır.

Tek dokunuş opsiyonu sözleşmesi satın alarak, bir ikili opsiyon tüccar yaklaşan fiyat eylem yararlanabilir. Son kullanma tarihini tercihen Mayıs ayının üçüncü haftasında olması tercih edilmelidir. Ayrıca, daha düşük 1.30 veya kullanım fiyatının büyük ölçüde ticaret yararlanacak.

İlginizi Çekebilir: