RBA Rekor Düşük Oran Tutar, 2019 Büyüme Görünümü Keser

 

Avustralya Doları Avustralya Merkez Bankası bugün değişmeden önceki resmi kriter oranları sol ve aynı zamanda ekonomik görünüm düşürülen gibi rakiplerine karşı zayıflıyor. Ayrıca, en son perakende satış verileri Aralık ayında sağlam bir büyüme, özellikle Noel satış ile tahrik kayıttan sonra bir düşüş gösteriyor. AUD/USD 0.7250 bu yazı yazma zamanda işlem gördü.

 

Zayıf perakende satış ve güvercinimsi RBA ifade Aussie zayıf döner

Para politikası toplantı sonunda, Avustralya Merkez Bankası, zayıf ücret büyüme, düşük enflasyon olarak %1.5, resmi faiz oranını değiştirmeyerek ayrılma kararını açıkladı ve yavaşlama Çin ekonomisini zorlamaya devam ediyor. RBA son 30 Ay için rekor düşük faiz oranları tutuyor. Finansal piyasalar şimdi bir sonraki oran taşıma ev harcamaları nedeniyle zaten ev fiyatlarında bir düşüş etkilenen bir kesim olmasını bekliyor. Avustralya, tüketici harcamaları ekonomik büyüme yaklaşık %60'ını oluşturuyor.

Ayrıca, Merkez Bankası da %3 civarında tahmin 2019 ekonomik büyüme düşürülen, daha önce verilen 3.5%. RBA ayrıca 2020 yılında ekonomik büyüme Aralık toplantısında tahmin %3.5 daha düşük olmasını bekler.

İlişkin enflasyon, RBA yayınlanan bir yazıda bu ne bir “biraz daha fazla beklenen” dönmek geri içinde %2 - %3 hedef grup.

Aşağıdaki ilk para politikası toplantısı bu yıl, RBA Başkanı Philip Lowe söyledi: “ana yerli belirsizlik kalır etrafında outlook için ev harcamaları ve etkisi, düşen konut fiyatları bazı şehirler. Eylül çeyreğinde GSYİH büyüme beklenenden daha zayıf oldu. Bu büyük ölçüde hanehalkı tüketim ve gelir büyüme yavaş nedeniyle oldu.”

Bu arada, Avustralya İstatistik Bürosu Aralık ayında perakende satışlar-o-%0.4 m m düşüş bildirdi. Analistler perakende satış değişmeden kalmasını bekliyordu. Kasım ayında, perakende satışlar %0,5 oranında büyüdü. Gıda genel harcamaları Aralık döneminde arttı. Ancak, ev eşyası harcamaları %2,8 düştü. Aynı şekilde, giyim ve ayakkabı harcamaları %2.4 düştü. Bu nedenle, ekonomik büyüme ve zayıf perakende satış verilerinin aşağı yönlü revizyon Aussie zayıf dönmesi beklenmektedir.

AUD/USD direnç üzerinde 0.7380 kırmak için başarısız oldu, teknik olarak, fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki önemli destek sadece 0.7080 bekleniyor. Parite 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Ayrıca, DSS Bressert göstergesi aşırı alım bölgede. Sonuç olarak, dolar karşısında kısa vadede zayıf açmak için Aussie tahmin edebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: