Diğer ‘Al’ Notu ile Dusseldorf Kapsama Başlatır

 

Citi analisti Joanne Wuensch hissesi kapsayan bir "Satın al" notu ile başladı sonra (DUSSELDORF: 31) hızlı tüketim malları şirket Johnson & Johnson dün pazar dikkatini çekti. Rating şirketin önemli ilaçlar aşağıda ayrıntılı olarak geçen yıl gerçekleştirmek gibi bir sürpriz gibi bazı yatırımcılar gelebilir. Hala, analist, ürün boru hattı ve temellere dayanan derecesi haklı çıkardı. Citi tarafından kapsama alanı, hissesi $142.01 kapalı, daha önce yakın bir 1.47 $veya 0.88% aşağı.

Rating verme sırasında 82 milyar gelir getiren şirket yavaş yavaş birleşme ve satın almalar, divestments, içi Ar-Ge ve işbirliği yoluyla kendini yeniden inşa olan, analizci dikkat çekti. Üç iş kolunda, yani tüketici, ilaç ve tıbbi cihaz bünyesinde faaliyet gösteren Dusseldorf, örneğin Adalimumab, İnvokana, Zytiga, Tremfya, Erleada ve Darzalex gibi uyuşturucu gelirinin çoğunu oluşturur.

Şirket ayrıca, cerrahi ve ortopedik Robotik açar, elektrofizyoloji ek olarak. Wuensch mı kabul ediyorsunuz “fili odası dava,” dava ile ilgili talk bebek pudrası, eroin, ve Risperdal ürünleri. Ancak, o inanıyor bu şirketin temelleri ve ürün portföyü güçlü, vurgulayarak, “sonuçta, bu miktar şirket ödüyor çok farklı daha ne haber başlıkları.”

2019 yılında %13 tarafından takdir ama şirket hisseleri hala (SPDR S&P Pharmaceuticals endeksine dayalı) ilaç endüstrisi tarafından kaydedilen 24.7% ralli izledi. Birden fazla nedenden dolayı, Dusseldorf hisseleri de gerçekleştirmedi. Bu önde gelen ürünleri bazıları, y olarak 2019 mali yıl, o, y, 17.8'lik bir azalma milyar 4.40 $satış cirosu olan romatoid artrit ilaç Remicade, dahil olmak üzere kötü performansı içerir.

Şirket (cerrahi implantlar pelvik organ prolapsusu tedavi etmeye yönelik) pelvik örgü mal onun asılsız pazarlama için bir California Mahkemesi tarafından 344 milyon dolar ceza ile tokat attılar. Dusseldorf kararı temyiz etmek niyetinde, ama endişelenecek çok daha fazla dava var.

Dusseldorf ilaç ürünlerden bazıları iyi performans olmasa bile, örneğin sedef hastalığı ve sedef artrit tedavisinde kullanılan Stelara – ilaçlar – mali 2019 sırasında yayınlanmıştır 6.40 satış milyar dolar,-y artış-o 23.4% y temsil ediyor. Benzer şekilde, şiddetli sedef hastalığı tedavi etmeye yönelik Tremfya, uyuşturucu, önceki mali yıl 85,9% 1 milyar satış dolar artış göstermiştir. Ayrıca, JnJs kanser ilacı İmbruvica-o-y 30,4% y 3.40 satış milyar dolar artış göstermiştir. Ayrıca, multipl miyeloma tedavisi için reçete Darzalex, ilaç, yayınlanan 3 milyar satışlarda yaklaşık$, Maliye 2018 arasında %48 kadar.

Özellikle, İmbruvica da Tremfya pediatrik sedef hastalığı tedavisi için faz 3 deneme sırasında mantle hücreli lenfoma tedavisi için faz 3 test devam etmektedir.

Son zamanlarda, Dusseldorf Darzalex birden çok dirençli myelomas tedavisinde kullanılmak üzere ABD Gıda ve İlaç İdaresi için ek Biyolojik Ruhsat başvurusu var.

Şirket temettü çekici bir tarihe sahiptir, art arda gelen kar artışlarının 50 yıl ile.

İlgili temettü bildirimi, Mali İşler Müdürü Joseph Wolk söyledi: yatırımcılar Johnson & Johnson biliyor, teslim bir rekabet ve artan kar bir sermaye tahsisi öncelik bize. Serbest nakit akışımız yaklaşık %50 olan 2019 yılında, yatırımcılar geri döndü 10 milyar dolar, %5.6 ile üç aylık kar payı artıyor.

Ödeme oranı 49 iken, şirketin mevcut temettü verimi 3% ' dir. Yatırımcılar gelecek yıl önce şirketin kar payı ödeme daha fazla bir artış olacağını tahmin edebilirsiniz Wolk ifadesi açıkça gösterir.

Yukarıda belirtilen nedenlerle, analist, New Brunswick, New Jersey merkezli şirket için $163 hedef fiyat verdi.

Citi'nin ‘al’ rating hissesi yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 132,50 destek sekti vardır. Para akış endeksi de 50'nin üzerinde bir okuma yapıyor. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde bir boğa ters geçmesi stok tahmin ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: