Güçlü Ticaret Dengesi Verileri Döner Euro Boğa

 

Avro bölgesi bildirilen ticaret açığı Ocak ayında neredeyse sabit kalırken, önceki aya göre, ihracat keskin bir yavaşlama endişeleri azalmasına ardından euro yen karşısında dün yükseldi. Euro'nun yükseliş Ocak ayında da negatif bir sanayi üretim destekli, Şubat ayında daha yüksek beklenen ticaret dengesi raporlama rağmen oldu. 126.18 düşük, EUR/CHF çifti 126.70 bir yüksek kaydedilmiş, 126.50 düzeyde bir araya önce.

 

Euro güçlendirir hafifletilmesi üzerinde yavaşlama endişeleri

Dün, Eurostat 2019 Ocak, geçen ay 16 milyar €artış, analistler tarafından beklenen 17.2 milyar €fazla ama biraz daha düşük olarak 17 milyar Euro ticaret dengesi bildirdi.

(EA19) euro Bölgesi 2019 Ocak ayında mal milyar 183.4 €verilen bir y 2.5% up-o-y olarak. İthalat %3.4 y o 181.8 milyar €y büyüdü. Aynı şekilde, intra-euro Bölgesi ticaret 164.6 milyar avro 2019 Ocak ayında arttı, önceki yılın aynı döneminde ise 0.2% artış.

Ticaret dengesi verileri yatırımcılar ve dik bir ekonomik yavaşlama endişe vardı spekülatörler için bir rahatlama sağladı. Euro-dolar güçlenir iken, yen Sanayi üretiminde gerileme nedeniyle zayıf döndü.

Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Japon Bakanlığı 2019 Ocak ayında Sanayi üretiminde-o-%3.4 m m düşüş bildirdi, %3.7 bir daralma ön tahminlerine göre. Analistler, 2019 yılı Ocak ayında %3.7 sözleşme sanayi üretimi bekliyordu.

İhracat %1,2 yıllık bazda Şubat ayında 6.38 milyar 57.2 trilyon yen ($), ekonomistler tarafından Reuters tarafından yapılan bir ankette, beklenen %0,9 düşüş daha kötü yapmaktan kaçındı dün, Maliye Bakanlığı bildirdi. Özellikle, ihracat %8, y-o-y Ocak ayında düştü çelik, otomobil ve yarı iletken üretim ekipmanları ihracatı düşüş nedeniyle üçüncü ardışık düşüş yansıtan. Ticarete dayalı ekonomisi üzerinde artan stres, Merkez Bankası ihracat ima ettiğinizi son damla sonuçta azalan yurtdışı talep ve ticaret gerginliklerin etkileri en aza indirmek için ek teşvik sağlamak zorunda kalabiliyor.

Yorumda düşüş ihracat, Taro Saito, yönetmen ekonomik araştırmalar sırasında NLİ Araştırma Enstitüsü Tokyo, şöyle devam etti: “Hatta alarak hesap etkisinden Lunar Yeni Yıl, iyileşmenin Ocak olmadığı kadar güçlü ve ihracata Çin ve [geri kalanı] Asya zayıf.”

Takeshi Minami, baş ekonomist Norinchukin Araştırma Enstitüsü, şunları söyledi: “İhracat için gelişmiş ülke gibi Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa hala düzenlenen sağlam, ama Çin ve Asya bağlı gönderiler olduğunu açıkça durgun.”

Ticaret verileri zayıf göstergeler bir dizi, bu fabrika çıkışı ve sermaye harcama olarak, Japonya'nın görülmemiş savaş sonrası büyüme sonuna yaklaşıyor olabilir kaygılar izler. Bazı analistler, bir durgunluk göz ardı edilemez söylüyorlar.

Teknik olarak, EUR/CHF çifti resimdeki gibi yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. RSI göstergesi 50'nin üzerinde bir okuma yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: