Pfizer Güçlü Temelleri üzerine Boğa Kalır

 
(İnversion) birleşme kısıtlamak için ABD Hazine en son kurallara Pfizer İlaç Sanayi tarihinin (büyük) vergi, 160 milyar dolarlık birleşme azaltmaya yönelik fırsatlar ve Allergan Çarşamba günü iptal edildi. Ancak, piyasa olumlu $41.5 yüksek Pfizer hisse fiyatı asansör tepki gösterdi. Başlangıçta, bu yükseliş bir tüccar için tuhaf görünebilir, ancak şirketin temelleri bir çalışma Pfizer küçük birleşme anlaşmasını iptal etkilenen olacağını ortaya çıkaracaktır.

2015 Kasım başlarında, Pfizer Allergan ile birleşme doğruladı. Allergan ile inversion anlaşma, Pfizer 25 %17 oranında vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için umuyordu. Bu yılda 1 milyar dolar maliyet tasarrufu ile sonuçlanacaktır. Ülkenin çıkarlarını korumak amacıyla, ABD Hazine inversion fırsatlar içeren firmaları kısıtlamak için yeni kurallar getirdi.

Yeni kurala göre, denizaşırı şirket tarafından son üç yıl içinde birikmiş olan hisse senetleri dikkate defter değeri hesaplama alınmayacaktır. Son üç yıl içinde, Allergan Actavis Plc, Warner Chilcott Orman Laboratuvarlarının 25 milyar dolarlık alım ve 5 milyar dolar satın 66 milyar dolarlık birleşme gibi çeşitli fırsatlar yer aldı.

Sonuçta, anlaşmanın tamamlanması açısından herhangi bir değişiklik, tüm vergi avantajları inkar eder. Böylece, anlaşma şartlarını değiştirmek lehine olan Pfizer, resmi olarak anlaşma çekildi. İmzaladığı birleşme anlaşmasına göre, Pfizer anlaşma feshi için ödeme yaklaşık 400 milyon dolar olacak.

Hala, Pfizer geçmiş Sicili göz önüne alındığında, bir tüccar şirket başka bir uygun kazanılması için bekleyebilirsiniz. Şirket 2000, Pharmacia 2003 yılında Warner-Lambert kazanılmış, Wyeth 2009 ve Hospira 2015 yılında. Warner-Lambert anlaşma esas Lipitor ilaç üzerinde kontrol yapıldı. 2013 yılında, şirket Lipitor üzerinde ayrıcalıklı haklar kaybetmiş ve bu şirketin gelir zarar bekleniyor. Böylece, Pfizer agresif gelir artışı alımları arıyor olurdu. Alternatif olarak, şirket ya da sat veya jenerik ilaç onun spin off olur.

Şirket cari varlıklar 43 milyar dolar olarak gerçekleşti. Şubat ayında yayımlandı 10-K formu tarafından belirtildiği gibi ancak, borcu 28 milyar dolar. Maliye 2015 yılında, Pfizer hisse senedi değeri 6 milyar dolara geri satın ve kar payı olarak ödenen 6 milyar dolar vardı. Böylece, esasen, hisse senedi boğa kalır.

Pfizer hisse fiyatı bir yükseliş olduğunu SİNYAL göstergesi sıfır çizgisinin üzerinde ana hat ve yükselen gösterir. Hisse fiyatı önemli direnç yatıyor 34-35 bölgesine dokunmak beklenebilir. Aşağı tarafta, 39 destek var.

Bu şartlar altında, çağrı opsiyon sözleşmesi fiyat hareketi yararlanmak için satın alınabilir. Haber dayalı bir ticaret olan bir tüccar, Nisan ayının ikinci veya üçüncü haftası dolan kısa vadeli bir sözleşme için bakmak gerekir. Sözleşmenin hedef seviye veya grev fiyat $35 seviyesine yakın olması gerektiğini söylemeye gerek yok.

İlginizi Çekebilir: