Şahin Deyimi Fed Başkanlarından Gelen Dolar BİZİ

 

Fed'in Aralık FOMC toplantı sonunda verilen enflasyon pazarına etkileyici değildi olarak ABD doları rakipleri karşısında zayıf kalır. Ayrıca, Fed'in ABD ekonomisini 3,1'i mevcut yıllık büyüme oranı genişletmek için muhtemel olduğunu ifade etmişti. Zayıf Tarım Dışı İstihdam verileri geçen hafta 2018 yılında üç alma olasılığı hakkında şüphe uyandıran bildirdi. Aksine, Kanada Doları beklenenden istihdam verileri daha da güçlendirdi. Genel olarak, ABD doları / Kanada Doları parite 1.2350 düşük son birkaç seans içinde düştü. Ancak, önümüzdeki aşağıda nedenlerle gün içinde trend bir geri dönüş bekliyoruz.

Reuters bir röportajda, Cleveland Başkanı Loretta Mester, Amerikan Merkez Bankası, düşük işsizlik oranı ve güçlü ekonomik büyüme, 2018 yılında dört oranı zamları fikri desteklediğini söyledi. Reuters bir röportajda aynı hat, izlemede, San Francisco Fed Başkanı John Williams, ABD ekonomisinin vergi reformu daha fazla destek almak ve en az üç oranı zamları orada 2018 gereken muhtemel olduğunu söyledi. Piyasada sadece iki oran zamları bu sene fiyatlı gibi görünüyor. Bu yüzden, Şahin deyimi dolar boğa dönmesi beklenmektedir.

Kanada'da, İş Richard Ivey Okulu 21 Aralık ayında Satın alma Yöneticileri endeksindeki düşüş, 63 önceki ay olduğu tespit edilmiştir. Analistler, 62,2 PMI okuma bekliyordu. Endeks yaklaşık 175 satın alma yöneticileri bir anket, tüm sektörleri kapsayan dayanmaktadır.

Kanada Doları Kanada Merkez Bankası Fed sık faiz oranlarını yükseltmek için eğimli olabilir gibi, önümüzdeki aylarda zayıflayacağını Reuters anket gösterdi. Tereddüt nedenlerinden biri nedeniyle NAFTA görüşmeleri sebep olduğu belirsizlik var. RBC Sermaye Piyasaları Kanada sabit gelir ve döviz stratejisinin Mark Chandler, baş Fed, bu yılın başlarında daha agresif Kanada Merkez Bankası karşılaştırıldığında gibi görünüyor “dedi. Banka bu ay boyunca takip edecek düşünmüyoruz. Bekle ve sonucu ticaret görüşmelerinin bazılarının ne olduğunu görecekler düşünüyoruz.”

ABD Başkanı Donald Trump NAFTA anlaşmasından çıkarmak için, eğer sonuç BİZİM için tatmin edici değilse tehdit etti. Bir sonraki toplantı Montreal 32 (Ocak) yapılması planlanmıştır. Yetkililer, otomobil, bitiş tümcesi ve uyuşmazlıkların çözümü ile ilgili görüşmeler yapan olacak. Olumlu bir sonuç ABD'ye ihracatının yaklaşık %75'i gemi Kanada için bir zorunluluktur. İlginçtir ki, CIBC Sermaye Piyasası Ekonomisti Nick Exarhos Kanada Doları yaklaşık %5 oranında NAFTA iptali ile tetiklenir bu tarife artış telafi etmeye değer kaybetmeye olacağını söyledi. Böylece, temelde, ABD doları / Kanada Doları çifti yakında ralli bekleniyor.

Teknik olarak, fiyat grafiği ABD doları / Kanada Doları çifti 1.2380 desteği sekti olduğunu belirtir. Stokastik göstergesi aşırı satım bölgesinden yükselen başladı. Böylece, ABD doları / Kanada Doları çifti bir eğilim ters bekleyebiliriz.

ABD doları / Kanada Doları çifti beklenen miting faydalanmak için, döviz piyasasında euro, yanında uzun pozisyon açmak olabilir. Kayıp durdurma emri 1.2280 yerleştirilir. Eğer tahmini doğru çıkarsa, 1.2570 yakın karımız kitap olacak.

Burada listelenen ikili broker ticaret platformu, arama seçeneğini arayın, haftalık aşımı süresi başlar. Yalnızca ABD doları / Kanada Doları parite 1.2420 yakın spot döviz piyasasında işlem ise yatırım dikkate alacağız.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: