Novartis $2.1 milyon İçin FDA Onayını Aldı. Gen Terapisi

 

(New YORK Borsası: NVS), İsviçreli ilaç firması Novartis AG hisseleri ABD Gıda ve İlaç İdaresi spinal müsküler atrofi için dünyanın pahalı ilaç – 2.100.000 $gen tedavisi onayladı sonra $88.04 yüksek haftada bir yeni 52 sonuçlanmıştır. Onay, bir oturuşta, ama astronomik bir fiyatla biten bir tedavi ile kür hastalıklarda yeni bir başlangıcıdır.

Zolgensma bir kerelik tedavi için “spinal müsküler atrofi, Kas israf hastalığı” ve birincil genetik nedenle bebek ölüm bu etkiler bir her 11,000 doğumlar. Novartis, 2,1 milyon dolarlık, beş yıllık bir süre içinde yaymak veya yılda $425.000 tedaviden fiyatlı vardır. Novartis önceki tedavi maliyeti 5 milyon dolar arası 1.5 milyon dolar olacağını ifade etmişti.

Ned Sharpless, oyunculuk FDA Komiseri, övdü desteği FDA ve dedi ki bu ifade “başka bir kilometre taşı olarak dönüşümsel güç gen ve hücre tedavileri için tedavi geniş bir yelpazede hastalıkları. Her yeni onayı ile, bilim bu heyecan verici alan gerçeğe konsept aşamasından öteye taşımaya devam ediyoruz.”

Yorumda onayı, Novartis CEO'SU Vas Narasimhan dedi: “Zolgensma bir tarihi önceden tedavi SMA ve bir dönüm noktası bir kez gen terapisi. Amacımız bu dönüşümsel tıp için geniş hasta erişim sağlamak ve sağlık sistemi ile değeri paylaşmaktır.”

Tedavi üzerine bir süre tedavi maliyeti spinal müsküler atrofi hüküm süren kronik tedavi harcanacak miktarın yarısı olduğunu söyleyerek harcanacak miktarın haklı Novartis.

Şirket belirtildiği gibi, bu “çalışma yakından birlikte sigortacılara oluşturmak 5 yıllık anlaşmalara dayalı başarı tedavi yanı sıra diğer romanı ödeme süresi seçenekleri.”

Novartis de ifşa eden olduğunu “ileri tartışmalar” ile 15 sağlık sigorta şirketleri oluşturmak için uygun bir ödeme seçeneği.

Narasimhan, kim olduğunu gösteriyor oluşturma benzersiz bir yöntem için ödeme yenilikçi gen terapisi daha belirterek, “Biz inanıyoruz alınarak bu sorumlu yaklaşım, biz yardım hastaları yararına bu dönüştürücü tıbbi yenilik ve oluşturmak önemli maliyet tasarrufu için sistem zamanla.”

İlaçların fiyatları değerlendirir Klinik ve Ekonomik İnceleme Enstitüsü (İKTİSAT), Zolgensma maksimum maliyeti 1.5 milyon dolar olabilir, bu yılın başlarında ifade etmişti. Ancak, Cuma günü, İKTİSAT temizlenmiş Novartis fiyat etiketi ile söyleyip fiyat “falls içinde üst sınır olan İKTİSAT, değer bazlı fiyat gösterge aralığı.” İKTİSAT ayrıntılı olarak klinik test sonuçlarını inceledikten sonra bu kararı aldı. Son karar, FDA onaylı tedavi sonrası çekilmiş.

Sigorta şirketleri ve hükümetler bu tür tedaviler için ödemek için bir yol bulmak zorunda kalacak ve toplum bu tür uyuşturucu, olanları hayat kurtarmak bile, bu fazla miktar değer olup olmadığını belirlemek gerekir.

İKTİSAT Başkanı Steven Pearson tedavi masraflarını ilgili düşüncelerini sundu. Pearson dedi, “Sigortacılar vardı gitmeye kapak Zolgensma olursa olsun fiyat ve Novartis vardır konuşulan halka açık konuşacak olursak bu fiyatlar yaklaştı $5 milyon. Bunun yerine daha adil bu çocuklar ve aileleri için yararları ile uyumlu bir düzeyde Zolgensma fiyatı için seçti Novartis bu hastalar için olumlu bir sonuç ve tüm sağlık sistemi.”

Piyasa olumlu FDA onayı haberlere tepki bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. SİNYAL göstergesi yeni yüksekler yapıyor. Sonuç olarak, hisse senedi kısa vadede hareket etmesi bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: