Suudi Riyal Jamal Khashoggi kaybolduktan Düşük İki Yıl Vurur

 

Suudi Arabistan para birimi, iki yıl düşük dokundu ve küresel tahvil fiyatları Pazartesi günü yurtdışı yatırım Riyad gazeteci Jamal Khashoggi kayboluşunu üzerinde büyük baskı yüzleri olarak sözleşme olabilir endişeleri üzerine düştü. Ortada üzerindeki baskıyı aşağıdaki Doğu Krallığı, riyal 3.7524 ABD doları için spot piyasa, en düşük oranını 2016 eylül ayından bu yana işlem gören Refinitiv tarafından sağlanan verilere göre.

 

Suudi Arabistan tarafından Khashoggi & hesap hatası gizemli kayboluşu

Hükümetin Suudi gazeteci ve eleştirmen bilinen Khashoggi, iyi, İstanbul Suudi konsolosluğuna evlilik belgeleri elde etmek için tertip etmişti bir toplantı için gittikten sonra kayboldu. Türk yetkililer, Khashoggi geldi, aynı gün ayrıldı iddia eden Suudi Arabistan tarafından engellendi Konsolosluğu – bir suçlama, öldürülmüş olabileceğini düşünüyor. Khashoggi Krallık proaktif bir rol almaya gideceğini söyledi bir forum için devlet yardımı konusunda görüşmeler de dahil olmak üzere 2017 yılında Suudi hükümet yetkilileri ile sık sık temas ediyordu.

Khashoggi onu ileri anahtar muhatap, Kraliyet Sarayı içinde yüksek rütbeli bir danışman tarafından fikirleri kabul etmedi. Khashoggi hükümeti, Katar özellikle iç politika ve işleme keskin bir eleştirmeni haline sonra ama bu konuşma ani bir sona geldi.

Riyad'da üst düzey Kraliyet Mahkemesi devlet adamları özellikle terörist olarak Müslüman Kardeşler ve İslam Alimi Yusuf el-Karadavi sınıflandırmak için Suudi hükümetin Eylül 2017 seçim Khashoggi bu ret kızdırdı.

Eylül 2017, örneğin, Khashoggi yazdığı bir makalede Washington Post, başlıklı, “Suudi Arabistan değildi her zaman bu kadar baskıcı. Artık dayanılmaz bir hal aldı.” Zeka ile görüşen ABD yetkilisine göre, Suudi Arabistan'a geri gazeteci Jamal Khashoggi ikna etmek ve onu gözaltında tutmak stratejisi hakkında konuşan Suudi yetkililerin ses kayıtları elinde bulunduran ABD. Ancak, resmi Khashoggi ölü ya da diri olup olmadığı konusunda hiçbir belgelenmiş kanıtlar olduğunu söyledi.

Veliaht Prens Khashoggi Susturuldu ama dünya çapında ani kayboluşu olurdu etkisi miscalculated istedi büyük olasılıkla ABD yetkilileri inanıyoruz.

Medya Khashoggi cinayeti saraydaki suçlamaya başladı sonra havayı temizlemek için, Bin Salman bu hafta başında Beyaz Saray ile temas var.

ABD Başkanı Donald Trump Khashoggi dava üzerinde büyük bir baskı altında. Birkaç gün önce, senatörler bir grup Başkan yazdı bul Khashoggi ne olduğunu ve yaptırımların olaydan sorumlu olan kişi veya kuruluş dayatılan olup olmadığını için Beyaz Saray tarafından harekete geçmemizi istiyor.

Mektup, Senato Dış İlişkiler Komitesi'nde üst düzey Cumhuriyetçi ve Demokrat tarafından yazılmış, otomatik olarak Başkan insan hakları ihlali işlediği kabul edilen bireyler veya Milletler yaptırım uygulamak için izin veren yasa kapsamında bir soruşturma başlatıyor. Beyaz Saray, 120 gün içinde cevap, eylemleri için planlama ne olduğunu açıkça anlatılması gerekir. Süre veren bir röportaj için “Fox and Friends",” Trump dedi onun idaresi olmak “çok sert” ile Suudi Arabistan olarak inceler Khashoggi yok.

Trump dedi “Biz müfettişler orada ve biz çalışan Türkiye, ve açıkçası biz işçi ile Suudi Arabistan. Ne olduğunu öğrenmek istiyoruz. Muhtemelen düşündüğünüzden daha yaklaşıyoruz.”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bilinçli gazetecilere dün Türkiye “olamaz sessiz kalması” üzerinde Khashoggi yok.

Erdoğan daha söyledi: “Biz şu anda soruşturma olayı tüm boyutları. Olay yeri ülkemizde aldı. Normal bir durum değil çünkü böyle bir olay karşısında sessiz kalamayız.”

Türk yetkililer, 15 kişilik bir grup, Suudi Arabistan'dan gün Khashoggi üzerinde İstanbul Konsolosluğu ziyaret geldi ve konsolosluk binasında gazetecinin yaptığı ziyaret sırasında mevcut olduğunu iddia etti.

Cinayeti medyada gerçeğe dönüşebilir Hatice Cengiz, Khashoggi nişanlısı inanıyor. Daha soruşturmanın tamamlanması için beklemeye niyeti dile getirdi.

Gelişmeler Suudi Arabistan karşı kara bir leke oluşturmuş. Büyük yatırımcılar toz yatırım kararlarını almadan önce yerleşmek için karar verdik. JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon ve Ford Motor Company Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford, zaten Suudi yatırımcı Konferansı iptal etti.

Aynı şekilde, İngiliz milyarder Richard Branson, bu Bloomberg ve CNN gibi Uber CEO'SU Dara Khosrowshahi gibi medya devleri, diğerleri arasında, tüm konferans çıkardı var.

Finansal piyasalar kötü haber serisine karşılık verdi ve Riyad Tadawul Borsası son birkaç gün içinde 500'den fazla puan kaybetti. Yalnız Pazar günü, exchange 264 puan ya da yaklaşık 4% kaybetti. Exchange listelenen 188 hisse senetleri Baring 9 hisse senetleri, gerisi kırmızı sona erdi.

Yorum üzerine selloff, Issam Kassabieh, bir finansal analist at Dubai merkezli Menacorp Finans, dedi “Bu büyük bir Şey olacağını kesinlikle spook yatırımcılar ve Suudi açılıverdi için doğrudan yabancı yatırım, işte bu yüzden büyük. Yatırımcılar Suudi henüz sağlam hissetmiyorum, bu yüzden paralarını geri almak için çok kolay.”

Suudi Arabistan önceden Khashoggi ortadan kaybolması üzerine yaptırım gelirse ABD petrol üretimini düşürerek karşılık verebileceğinden Devletin Genel Müdürü ile görüş bir post-Ait El-Arabiya uydu haber ağı belirtti.

Türki Aldakhil daha söyledi: “Eğer fiyat petrol ulaştıktan $80 kızdırdı Başkan Trump, bir ekarte fiyatı atlamak için $100 veya $200 ya da çift rakam. Eğer Washington Riyad yaptırım uygular ise, sadece Riyadh bıçaklama olduğunu düşünüyor olsa da, ölüme kendi ekonomisini bıçak, bu bir gerçek.”

İngiltere, Fransa ve Almanya var diye sordu, Suudi Arabistan ve Türkiye için başlayacak bir “güvenilir bir soruşturma” içine ani kayboluş Khashoggi, ekleme yapıyorlardı baktığı dava ile “büyük bir ciddiyetle.”

Bir ortak bildiride, Dışişleri Bakanları söyledi: “Orada olması gerektiğini inandırıcı bir soruşturma kurmak gerçeği hakkında ne oldu, ve – ilgili – tanımlamak taşıyan bu sorumluluk ortadan Jamal Khashoggi, ve emin olun onlar tuttu hesap.”

Ayı ruh halini de Suudi riyal döviz kurunu etkiledi. Temel olarak, Merkez Bankası dolar 3.75 birinciye bir peg tutar. Para birimi 3.7498 ve 3.7503 arasında bir aralıkta dalgalanmaya izin verilir. 2015 yılında petrol fiyatları düşüşte iken, riyal 3.7598 düşük batırılmış.

Gazetecinin kaybolmasıyla ilgisi olmadığını Suudi Arabistan Batı ikna kadar riyal zayıf kalır.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: