Allianz Q4 Kar $1,70 %19 milyar Dalgalanmaları

 

Cuma günü (XETRA: ALV) sigorta şirketi Allianz SE 2018 doğanın öfkesi nedeniyle imha için daha az iddiaları nedeniyle on yıl yüksek yıllık net kar, esas bildirdi. Allianz 2019 benzer güçlü bir performans bekliyor. Şirket ayrıca, 2017 yılı benzer dönemine göre 4. çeyrek gelirlerinde bir iyileşme bildirilmiştir. Ayrıca, şirketin kar ve yeni bir hisse geri alım programı için yukarı yönlü bir revizyon duyurdu. Allianz hisse 189.52 €Cuma günü seans sona erdi, 2.05% veya önceki yakın 3.80€.

 

Property & casualty segmentinde güçlü performans kazanç artırır

Tabanlı Münih, Almanya-şirket €32.70 milyar Q4 2018 gelire, benzer dönemine göre geçen yıl 5 milyar 31.70 €kadar. Yeniden yapılanma ve kur dalgalanmaları ayarladıktan sonra, iç gelir 4.40%yükseldi.

Varlık yönetimi şirket, önceki yıl beklentileri doğrultusunda ve 1.427 milyar €18.9% 4-€1.697 milyar çeyrek net gelir, bir artış bildirdi. Allianz gelir vergisi ve kazanç iyileşmenin başlıca nedeni olarak daha az talepleri azalmaya işaret etti. Başına payı olarak, gelirleri Son çeyrekte 3, 93 avroya yükseldi 3.24 €2017 karşılaştırılabilir çeyreğinde.

Faaliyet karı %0.4-up olarak y-H a y 2.80 milyar avro inçlik. En çok izlenen tedbirleri, mal ve kaza bölümü kombine oranı, bir 2018 Aralık ayında sona eren çeyrekte %94.1 oldu, çeyrek önce yıla göre %0.4 aşağı. 100'ün altında bir okuma ve vice versa kar gösterir.

Property-Casualty iş bölümü faaliyet karı nedeniyle daha yüksek yatırım arttı Allianz açıkladı. Büyüme Hayat/Sağlık ve Varlık Yönetimi iş bölümü kötü performansı ile büyük ölçüde telafi etti ancak, şirket dikkat çekti. PİMCO içeren Varlık Yönetimi Bölümü, yaklaşık 31 milyar euro olurken gördüm. Ayrıca, performans ücretleri bir azalma etkilenen. Aynı şekilde, Fransa'da, Hayat/Sağlık bölümü performansını daha düşük bir marj etkilenmiştir.

Hala, Allianz zorlu koşullarda bölümü performansını övdü. Allianz iddiaları bir düşüş yararlanmış olan tek sigortacı değil. Munich Re, bir diğer önde gelen Alman sigorta şirketi, aynı zamanda daha az iddiaları California orman yangını, ABD'de kasırga serisi ve Avrupa fırtına olumsuz etkiledi kazanç ne zaman 2017, oranla karşı karşıya.

Mali 2018 için, net kar-o-y 7.50 milyar euro milyar 8.50 ($) %9.7 y arttı, ama az bir farkla analistlerin beklentilerini cevapsız. Benzer şekilde, gelirlerinin %3,5 oranında 131 milyar avroya yükseldi. Allianz da FY18 tahmini üst ucunda olan 11.50 milyar euro işletme karı bildirdi.

İlgili şirket performansı, Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Bäte yayınlanan bir yazıda şöyle sürdürdü: “Biz ulaşılan en yüksek net geliri geçen 10 yıla rağmen güçlü piyasa oynaklığı, özellikle dördüncü çeyrek.”

İlgili performans yeni mali yıl, Allianz Finans Müdürü Giulio Terzariol söyledi: “Bizim sağlıklı ve çeşitlendirilmiş iş yapar bize güvenen biz-ecek devam etmek için teslim bir güçlü mali performans, bu yıl yine.”

Mali 2019 için, Allianz €11.50 milyar faaliyet karı ya da beklenmeyen olaylardan al 500 milyon euro, yoksun darbe bekliyor. Allianz Yönetim Kurulu da geçen yıla göre %12,5 2018 için hisse başına 9 €temettü artış önerdi. Şirketin 2019 yılında repo hisse 1.50 milyar avro milyar 1.69 ($), 1 Mart başından planlıyor.

Hisse geri alım programını yavaşlatmak ve küçük satın almalar için kullanmasını olabilir Terzariol ortaya çıkardı. Ama Finans Müdürü Giulio Terzariol şirket ek geri alımları konularında çalışmıştır hızı yavaş olabilir önerdi.

Terzariol dedi, “Ben hiçbir zaman kesin bir cevap, ama bana sorarsanız, ben olsam mutlaka bekliyoruz başka bir yeni parti içinde 2019.”

Dördüncü çeyrek için rapor iyimser FY19 outlook ve güçlü gelir büyüme hisse yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 183 seviyelerde destek buldu. Bir sonraki direnç sadece 194 bekleniyor. Sonuç olarak, hisse senedi önümüzdeki günlerde ralli bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: