Yeniden Erteleme Aşağı Toyota-Açılış Çin Fabrikaları

 

(31 TM) Toyota Motor Corporation, ikinci kez Çin bitkilerde üretimin yeniden başlaması, ertelenmesi nedeniyle Corona salgını. Oto üreticisi Çin fabrikalarında sadece 17 Şubat'ta açılacağını duyurdu. Özellikle,-(mali 2020) üçüncü çeyrek sonuçları beklenenden daha geçen hafta rapor ederken, şirketin ekonomik durumu tam yıl kar görünümü revize ama bu küresel araç diyor, ve özellikle Çin, ölümcül Corona etkilenebilir uyardı. Haber ardından hisse senedi 142.34 yakından programları $veya 1.05% kaybetti.

Corona nedeniyle ölenlerin sayısı endişe verici bir oranda artmaya devam ediyor. Ölenlerin doğrulanmış vaka sayısı 31,161 yükseldi ise 636 yükseldi geçen hafta sonunda, Çin Ulusal Sağlık Komisyonu ortaya çıkardı.

Corona kaygıları Toyota Lunar Yeni Yıl tatili sona erdikten sonra üretimin yeniden başlaması tarihini ertelemek zorunda bıraktı. Başlangıçta, şirketin 4 Şubat işlemlerini yeniden başlatmak için planlanan vardı. Daha sonra Şubat 10 ertelendi. Şirket üretim tesisleri, GAC Motor ve FAW Grubu ile işbirliği içinde, Tianjin, Guangzhou, Chengdu ve Pekin de. Genel olarak, kapatma 12 üretim tesisi, sekiz fabrikanın üretim bileşenleri ve dört üretim otomobil, Toyota tarafından yönetilen dahil olmak üzere etkileyecektir.

Toyota geçen yıl Çin pazarı için 1.4 milyon kabaca araçların imal,-y olarak o-y, %6 oranında bir artışı yansıtıyor. Çin dünyanın en büyük otomobil pazarı.

Geçen hafta, şirket ¥7.545 trilyon üçüncü çeyrek gelirleri, bir önceki yıla göre %3.3 düşüş yaşandı. Ancak, rakamlar ¥7.441 trilyon analistlerin tahminlerini aştı.

Üçüncü çeyrekte, şirketin 738.03 milyar milyar 6.72 ($) ¥net kar açıkladı 572.82 milyar ¥FactSet analistlerin tahminlerini aştı. Aralık çeyreğinde işletme geliri ¥654 milyar oldu, milyar 643.80 ¥Wall Street analisti olarak tahmin edildi.

Şirketin çıkarılmış Corona en kısa zamanda çözülmesi durumunda diğer ülkelerde alternatif üretim tesislerinde üretim bileşenleri arayın, belki COO Masayoshi Shirayanagi da bilgilendirdi.

Masayoshi Shirayanagi dedi, “çok yakından stokların bileşenleri olan yapılan Çin ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere Japonya, ve bu ihtimalin alternatif üretim.”

Şirket Japonya, Çin ve Kuzey Amerika'da zayıf satış hacmi kaydedildi. Ancak, Toyota hibrid gaz-elektrik 2019 yılında araç satışları %52'sini temsil Avrupa'da istikrarlı büyüme kazandı. Ayrıca, bölgede kar marjı Son çeyrekte %4,6 artış, %3.2 geçen yıl.

Toyota Nisan ayında sona eriyor ve %4.2 oranında tahmin FY 2019 onun işletme karı ¥2.40 trilyon önceki tahmini analistlerin tahminleri doğrultusunda ve 2.5 trilyon 22,7 milyar ($) artış ¥artırdı mali yılın geri kalanı için satış ve marjları destekleyecek zayıf yen bekliyor.

Hakkında outlook için küresel otomobil pazarında 2020, Didier Leroy, Toyota Başkan Yardımcısı, şöyle devam etti: “küresel piyasa 2020 olacak muhtemelen daha düşük neydi pazarında 2019, ama seni görünce bizim tahmin açısından satış hacmi için 2020 ve biz planı için satış araba daha fazla 2019 — bile pazarı azalıyor.”

Şirketin ekonomik durumu 2.95 milyon araç Kuzey Amerika için FY 2019 satış görünümünü revize 2,69 milyon araç önceden bir tahmin. FY 2019 için, Toyota yaklaşık 10.70 milyon adet küresel araç satışları bekliyor. Şirket henüz Corona etkisini değerlendirmektir. Çin fabrikaların yeniden açılması konusunda erteleme haberleri kısa vadede bir düşüş hissesi tutmak için bekleniyor.

Hissesi 145 direnç karşı karşıya olduğu tarihsel fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki büyük destek 132 yakınlarındaki bekleniyor. Ayrıca, nihai osilatörü 50 altında bir okuma yapıyor. Bu nedenle, hisse senedi fiyatı kısa vadede düşüş tahmin ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: