$1.01 milyar, mDAU Twitter Mesajları Q4 Gelir 152mln Vurur

 

Sosyal medya platformu sağlayıcısı Twitter, Inc. (Nasdaq: TWTR) analist tahminleri aştı ama gelir ve aktif kullanıcı tahminlerine cevapsız 2019 mali dördüncü çeyrek kazanç bildirdi. BİZİ güçlü reklam destekli, şirket aynı zamanda ilk kez yayınlanan üç ayda 1 milyar doların üzerinde gelir. Ayrıca, Twitter 2019 4. çeyrek için %21 (mDAU) nakit paraya çevrilebilir günlük aktif kullanımı-o-y y artış açıkladı. Üç aylık kazanç raporu sonrasında, hisse senedi 38.41 dünkü seans sona erdi, önce yakın 5.3 $veya 15.03% bir artışı yansıtıyor.

Merkezli San Francisco, California-şirketin 1.01 milyar dolar gelir elde etti, geçen yıl 5 milyar 908.84 karşılaştırılabilir çeyreğinde $%11 olduğunu duyurdu. Wall Street analistleri bildirilen süre 996.74 milyon dolarlık gelir beklenen.

31 Aralık 2019 çeyrek, Twitter Q4 2019 net gelir hisse başına 118.773 milyon $veya $0.15 milyon 255.303$, ya $0,33 paylaşımından yıl önce dönemin aşağı gönderildi.

Masraflar hariç, olmayan 4. ÇEYREK 2019-GAAP net gelir milyon 195.61$, ya da hisse başına $0.25 milyon 244.14$, ya $0.31 payı geriledi, bir önceki yılın aynı döneminde. Ortalama olarak, Thomson Reuters tarafından boynuzsuz analistler 4. ÇEYREK 2019 dolar gösterdi hisse başına kazanç sonrası şirket beklenen.

Segment-bilge,

  • Reklam gelirleri milyon 885$, bir y andan itibaren 791 milyon $%12 kadar-o-y olarak.
  • Veri lisanslama ve diğer gelir-o-y 123 milyon $%5 y artmıştır.
  • Uluslararası gelir milyon 403 $%3 416 milyon dolar artış oldu.
  • Uluslararası reklam geliri 375 milyon$, %3 kadar y-o-y.

Dördüncü çeyrekte (mDAU) ortalama nakit paraya çevrilebilir günlük aktif kullanıcı önceki çeyrekte 145 milyon 126 milyon geçen yıl 152 milyon, bir artış vardı. Analistler, şirketin 147.50 milyon mDAU rapor bekliyordu.

Aynı şekilde, ortalama ABD mDAU 31 milyon olurken, önceki çeyrekte-önce yılda 27 milyon dönem ve 30 milyon göre. Son çeyrekte %21 en hızlı üç aylık mDAU büyüme kaydetti Twitter da belirtti. Ayrıca, mDAU 2019 dördüncü çeyreğinde yeni bir tarihi yüksek gönderildi.

Şirketin Twitter için çalışmak, dünyanın herhangi bir köşesinde kimsenin sağlaması ve 2020 yılında gelir sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefliyor. Bu hedeflere ulaşmak için, en az %20, bu yıl yeni veri merkezi ve çalışan sayısı artış kurmak, özellikle ürün, mühendislik, tasarım ve araştırma planları Twitter. Şirketin şu anda 4 bin 800 çalışanı var.

Toplam reklam nişan %29 çeyreğinde artan, (TO) geliştirilmiş tıklama oranları ile led ve kullanıcılar büyüme nedeniyle izlenimler doğuyor Twitter belirtti. (3-0-3) nişan başına maliyeti %13 oranında azaldı, öncelikle nedeniyle genellikle şirkete göre daha düşük CPEs olan video reklam yapı, bir hareket.

885 milyon $arasında 825 milyon dolar, milyon 872.64 $karşı Thomson Reuters uzlaşma tahmin aralığında S1 gelir öngörmektedir arıyoruz, Twitter belirtti.

Şirket ayrıca, 2020 FY milyon 475 milyon 425 $-$bir dizi reddetmek için tazminat giderleri tabanlı hisse senedi bekliyor. Sermaye giderleri milyon 825 775 milyon $-$düşüş bekleniyor.

Bu şirketin yöneticileri uyardı pay sahipleri bu zorluklar, etkilenen sırasında dördüncü çeyrekte ki “devam etmek için tartın üzerine genel performansı bizim reklam iş yakın dönem” göre CFO'SU Ned Segal. Etkisi, 2020 yılında da görülebilecek CFO da belirtti.

Reklam 1H2020 yeniden sunucu tamamlanmasını beklediğini ve bu yıl da üzerinden alınması beklenmektedir HARİTA, gelecekteki versiyonunda gelişmeler kaydetmiştir Twitter edilmiştir. Onun mektubu hissedarlar, şirket ifade etti “sevk remediations tasarlanmış yardımcı Adres üçüncü taraf ölçüm sorunları biz karşılaşılan Q3.”

Şirket dünya çapında kiralamak niyetinde olduğunu Twitter CEO'SU Jack Dorsey ortaya koydu. “Bizim konsantrasyon San Francisco değil hizmet bize daha fazla ve biz mücadele için bir çok daha fazla dağıtılmış iş gücü olan kullanacağız geliştirmek bizim yürütme.”

Dorsey San Francisco güvenini azaltmak ve daha önce iş çalışırken Afrika'ya kadar altı ay boyunca taşımak için planlarını açıkladı seslendi çalışıyor.

İlgili iş yönetimi, Dorsey dedi, “Ben korkunun herhangi bir yavaşlık olarak çalışmak için biz dağıtmak bizim işgücü artık, ve ben bunu düşündüğümüz için inşa bir şirket değil tamamen bağımlı San Francisco. İleriye çok daha uzak iş beklediği bir yetenek havuzu yaklaşıyoruz baktığımızda ... etrafında Firmamız bina olmalıyız. Henüz bu yıl için herhangi bir plan yapmadım ama Seyahat edeceğim bekliyorum.”

Şirket kazanç tahminleri kaçırmış olsa bile, iyimser üç aylık gelir ve daha iyi-daha-beklenen mDAU hissesi boğa yakın vadede devam etmesi bekleniyor.

Hisse senedi 50 günlük ortalamanın üstünde kapattı tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, stokastik osilatörü boğa bölgesine doğru yükseliyor. Bu nedenle, kısa vadede taşımak için stok yapılmasını bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: