Yeni Zelanda Bina 17% Ocak Ayında Verir

 

Ekonomik Analiz Bürosu, ABD GSYİH büyüme oranı daha düşük-daha-beklenen düşüş yayınladı sonra Yeni Zelanda doları, dolar karşısında düştü. İstatistikler Yeni Zelanda bugün 2018 dördüncü çeyreğinde ticaret açısından bir düşüş bildirdi sonra Yeni Zelanda doları kurtarma umutları söndü. Düşüş inşaat izinleri önemli bir artış raporlara rağmen oldu. 0.6850 bir yüksek, NZD/USD 0.6795 düşük gerçekleşmiştir. Döviz çifti şimdi 0.6810 yakın işlem görüyor.

 

Yeni Zelanda doları dips güçlü bina gönderme rağmen veri verir

Büyüme oranı hala ekonomistlerin tahminleri aştı rağmen, ülkenin ekonomik büyüme 4. çeyrek 2018 azalması, ABD Ticaret Bakanlığı verileri gösteriyor.

Reel GSYİH yüzde 2, 6 oranında dördüncü çeyreğinde büyüdü, önceki çeyrekte %3.4 bir artış ile karşılaştırıldığında ilan edilmiştir. Ekonomistler GSYİH %2,3 oranında artacağı tahmin vardı.

İlk işsizlik başvuruları 23 Şubat'ta sona eren haftada beklenenden daha fazla arttığını bu Çalışma Bakanlığı verileri de gösterdi. Raporda, işsizlik ödeneği için ilk iddialar 225.000 atladı 217,000, daha önceki hafta revize seviyesinden 8.000 söylediler. Ekonomistler işsizlik başvuruları 220.000 artırmak için, önceki hafta rapor 216.000 beklenen oldu.

Beklenmedik şekilde güçlü GSYİH büyüme oranı NZD/USD çifti selloff tetikledi.

Bu sabah İstatistikler Yeni Zelanda'da inşaat izinleri istikrarlı bir artış bildirdi. 2,496 inşaat izinleri Ocak ayında o m 17 %1 – m olarak ihraç edildiğini mevsim etkilerinden arındırılmış olarak, ajans belirtti. Aralık ayında inşaat izinleri %5,4 artmıştır.

2019 Ocak ayında sona eren yıl için onaylanan yeni inşaat ruhsatı sayısı 33,576 oldu, 2018 Ocak, %7 kadar. Onaylanmamış yıllık değer-konut inşaat işleri Ocak ayında geçen yıla göre %7 Yeni Zelanda 7.1 milyar$bir artış olduğunu ajansı da ortaya çıkardı.

Ticaret verileri açısından ruh ayı bir kez daha döndü ancak olumlu veriler pek Kivi doların üzerinde herhangi bir etkisi vardı. Ticari mallar açısından mevsime göre ayarlanan 3 %2018 yılının son çeyreğinde azaldığı istatistikler Yeni Zelanda belirtti. Bildirilen rakam %1'lik bir düşüş beklentisi cevapsız, bir önceki üç ayda %0,1 gerilemeyle.

İthalat fiyatları %1.4 artarken mal için ihracat fiyatları %1.7 oranında düştü. İhracat hacmi %0,8 artarken, ithalat hacimleri %0.2 arttı. İthalat değerleri %2.7 artarken ayrıca, ihraç edilen malların değerinin %1,3 oranında azaldı. Özellikle, Ticaret Hizmetleri açısından %4.1 arttı. İthalat fiyatları %1,7 oranında azalırken, özellikle, hizmetleri ihracat fiyatları %2.3 arttı.

Döviz çifti 0.6850 destek kırıldı. Bir sonraki destek 0.6750 var. Ayrıca, stokastik osilatör ayı bölgede bulunmaktadır. Döviz çifti de 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. Sonuç olarak, NZD/USD, çifti bir düşüş kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: