Güçlü İstihdam Verileri Döner Greenback Boğa

 
Kanada Merkez Bankası, Temmuz ayında Olası oranında zam hakkında ima etti sonra ABD doları / Kanada Doları parite geçen hafta reddetti. Bu yıl içinde başka zamları olmayacak Merkez Bankası tarafından yayınlanan bildiride de altını çizdi. Açıklama serbest bırakılması ardından, piyasa, dolar karşısında Kanada Doları Yukarı itti. ABD doları / Kanada Doları bu düşüş de %2,2 BİZE ilk çeyreğinde GSYİH büyüme beklenenden daha düşük bir kaynaklanmıştı. Ancak, 1.2920 seviyelerinde işlem olan ABD doları / Kanada Doları çifti, ileriye aşağıda nedenlerle Mart tahmin ediyoruz.

ABD hükümeti çelik ve alüminyum üzerinde ek ithalat vergisi ile 01 Haziran 2018 yılına kadar tokatlandıktan Kanada, Meksika ve Avrupa Birliği muaf vardı. Geçen hafta, ABD Başkanı muafiyeti uzatmak için reddetti. Tarifeler şu anda yürürlükte olan ve Kanadalı çelik fabrikaları etkilemesi bekleniyor.

Görev muafiyeti uzatmak için ABD Başkanı tarafından reddedilmesi NAFTA anlaşmasının geleceğiyle ilgili bir soru işareti koydu. NAFTA müzakereler zaten çok yavaş gidiyoruz. Ayrıca, ABD Başkanı NAFTA anlaşması üzerinde sabit tutumunu yineledi. Eğer ABD hükümeti NAFTA çekildiğini açıkladı, sonra yeni bir anlaşma altı aylık bir süre içinde müzakere edilmesi gerekir. Eğer değilse, Kanada Doları değeri kadar %20 kaybedebilir. Belirsizlik doları güçlendirirken Kanada Doları zayıflattı. Ayrıca, iş verileri Cuma destekler önümüzdeki hafta doların daha da güçlendirilmesi yayımladı.

Emek İstatistik Bürosu, ortalama saatlik kazanç-o-%0.3 m m artış bildirdi, bir önceki aya göre %0.1'lik bir artış ile karşılaştırıldığında. Analistler %0.2 oranında ücret artışı bekliyordu.

ABD ekonomisi artan bir hızla işleri katmaya devam ediyor. Toplam Tarım Dışı İstihdam istihdam 223,000 tarafından 189.000 Mayıs, karşı ekonomistlerin beklentileri arttı. Nisan ayında, ABD ekonomisi 159,000 iş ekledi ayrılmış 164,000 önceki tahminini revize. Perakende Ticaret, sağlık ve inşaat sektörlerinde iş sayısındaki artış bildirdi. ABD işsizlik oranı %3,8 Mayıs geçen ay yayınlanan, 1969 yılından bu yana en düşük ve %3,9 daha fazla işsizlik oranında gerçekleşti. Analistler, işsizlik oranında herhangi bir değişiklik beklemiyorduk. İşsiz sayısı 6.1 milyon, 772,000 azalması için bu yılın başından itibaren reddetti.

Katı istihdam verileri yaklaşık 13 Haziran'da yapılacak toplantı bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi oranında zam doğruladı. CME Group Fed saatine göre, pazar şimdi bir sonraki Fed toplantısında zam için artık% bir şans verir. Böylece, Haziran ayında oranında zam güçlü istihdam verileri ve olasılık daha güçlü Kanada Doları karşısında dolar dönüyor.

Aşağıda fiyat grafiği ABD doları / Kanada Doları parite yükselen trend çizgisi boyunca hareket ettiğini gösterir. Açık bakiye birim göstergesi de yeni yüksekler yapıyor. Bu nedenle, döviz çifti önümüzdeki hafta mitinge bekliyoruz. Grafik küçük destek ve 1.3340 parite için önemli direnç olarak 1.2710 gösterir.

Uzun 1.2920 yakınlarındaki ABD doları / Kanada Doları çifti olacak, bir veriye altına zarar Durdur emri ile, olası yükseliş kazanmak için planlıyoruz. Eğer döviz çifti olarak beklenen mitingler, sonra 1.3140 yakınlarında kar bizim rezervasyon yapacağız.

Aynı anda, aynı zamanda bir opsiyon sözleşmelerindeki küçük bir miktarda yatırım olabilir. Bir haftalık bir süre için geçerli olan bir seçenek sözleşme teklif eden ikili bir komisyoncu ile başa çıkmak için tercih ediyoruz. Ayrıca, daha fazla devam etmek için, ABD doları / Kanada Doları parite 1.2920 yakın ticaret yapmak istiyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: