Tüketici Fiyatları yükselirken güçleneceğini satım Yen

Ekim çoğunlukla, Japon Yeni gibi ABD ve Kanada gibi gelişmiş ülkeler para birimlerine karşı güçlü kaldı. Donald Trump'ın seçim öncesi söylemler nedeniyle sinirlilik yatırımcıların Yen gibi güvenli liman varlıkları için bakmak zorunda. Tam tersine, ikinci ekonomik daralma çeyrek ve zayıf ham petrol fiyatı bir bedel Kanada Doları aldı. Ancak, işler büyük ölçüde Kasım ayının ikinci yarısında değişti. Trump yatıştırıcı mesaj yatırımcıların endişelerini hafifletti. Bu Yen uzun pozisyonların gevşemeye yol açtı. OPEC üyeleri tarafından kesilmiş ham petrol üretimi Kasım ayında %0.3 büyüme ve olasılık Kanada Doları güçlendirdi. Sonuçta, CADJPY çifti 86.01 yüksek gül, 74.80 bir ay öncesinden. Ancak, şimdi Yen, Kanada Doları karşısında bir kez daha nedeniyle aşağıda belirtilen nedenlerden güçlendirmek için hazırlanıyor.

Japonya Merkez Bankası ve Japon hükümeti ile ticareti artırmak için alınan önlemlerin başarı belirtileri gösteriyor. Japon ekonomisi %0.5 S-o-S 2016 yılının üçüncü çeyreğinde genişletti. Q3 GSYİH büyümesinin 2016 ve aynı zamanda yüksek ikinci çeyreğinde analistler tarafından beklenen %0.2 büyüme kaydetti çift daha fazla %0.2 büyüdü. 2016 Ekim ayında işsizlik oranı %3 ve analistlerin tahminleri ile uyumlu oldu. Daha da önemlisi, 2016 Ekim ayında sekiz ay sonra ilk kez, tüketici fiyatları-o-y %0,1 y artmıştır. Böylece, olumlu ekonomik veriler göz önüne alındığında, Gücenmek ilave tedbirler hafifletilmesi üzerinde düşünmek olabilir. Trump rallinin abartılı olduğu ve ABD doları yakında düzeltme görecekti ayrıca, analistler inanıyorum. Tüm bu faktörler kesinlikle kısa vadede Yen güçlendirecektir.

2017 yaklaşırken, piyasada artan oynaklık görmesi bekleniyor. Bu Kanada Doları durumunda özellikle doğrudur. Trump, seçim kampanyası sırasında, açık Kanada ve Meksika ile NAFTA anlaşmasının yeniden müzakere edeceğini yapmıştı. Benzer anlaşmalar geçmişte başarısız ayrıca, OPEC üretim kesintisi şüpheciler hala savunuyorlar. Böylece, Kanada Doları mevcut güç üretim kesim hayata alır ve hala bunun için sol bir ay sürece uzun sürmeyecektir. Böylece, CADJPY çifti önümüzdeki günlerde düşüş bekleniyor.

Fiyat grafiği 86.10 de CADJPY çifti için büyük bir direnç varlığını gösterir. RSI göstergesi aşırı alım bölgesine girdi. Böylece, döviz çifti kısa zamanda gitmek yerinde olur. Giriş fiyatı 85.40 yakın olabilir. Dur kaybı ve sırasıyla 87 ve 82'de kar sipariş almak, bir tüccar ileri CADJPY çifti düşüş bakabilirsiniz.

Opsiyonunun karşılığı olan düşük veya altında bir sözleşme, yatırım için bir ikili opsiyon tüccar tarafından seçilmelidir. Satın 85.40 seviyeleri yakın fiyat esnaf sürece yapılabilir. Tüccar bir hafta içinde yatırım zaman düşer herhangi bir son kullanma tarihi seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: