Kivi Dolar Zayıf İmalat PMI Verileri Zayıf Kalır

 

2018 başından beri, Kivi doları %4,7 oranında dolar karşısında düştü, faiz bozulma oranı outlook nedeniyle, tarımsal emtia fiyatlarındaki düşüş ve yatırımcıların risk iştah azalması vardır. Süt ürünlerinin fiyatı son on ihaleleri sekizinde düştü. Temmuz 3. süt ihale, görülen %5 düşüş 0.6680 düşük iki yılda NZDUSD çifti itti. Çifti aşağıda ayrıntılar nedeniyle daha aşağı hareket etmesini bekliyoruz.

Kivi imalat sektöründe 52. 8 üretim PMI okuma ile Haziran ayında genişlemeye devam etti, BusinessNZ en son araştırma raporuna göre. Ancak, 49 puan kaydeden 2017 Aralık beri aylık genişleme (revizyon önce 54.5) ve en düşük seviyesinde Mayıs ayında 54.4 olan ayrılmış revize puan daha düşük olur.

Yeni Zelanda öncelikle bir petrol ithalatçı ve tarımsal ürün ihracatçısı. Tarım ürünleri ticaretinin şartlarını ikinci çeyreğinde çarptı. Ekonomik vah daha fazla enerji ürünlerindeki fiyat artışı ile artmıştır. Bu olumsuz değişiklikler, yatırımcılar piyasada Yeni Zelanda doları satmak, döviz kuru üzerinde olumsuz bir etkiye yol teşvik etmiştir.

2016 yılından bu yana, Yeni Zelanda Merkez Bankası faiz oranlarını %1,75 rekor düşük tutulması, düşük enflasyon ve zayıf ücret artışı suçluyor. Merkez Bankası da bu seviyelerde zaman önemli bir dönem için faiz oranları korumak olduğunu belirtti. Aksine, böyle ABD, Kanada ve İNGİLTERE gibi diğer gelişmiş ekonomileri düzenli olarak faiz oranlarını yükseltiyor. Senaryo Kivi dolar satış ve ABD tahvil piyasasında yatırım yapmak için dolar satın incentivises.

Durgunluk Yeni Zelanda doları boyunca değerinin %7 -8% kaybetmek eğilimindedir Bloomberg ile bir röportajda, Küresel Para birimi Paul Meggyesi JPMorgan Başkan Yardımcısı söyledi. Kiwi doları G10 en duyarlı para birimlerinden biri olduğunu da uyardı. Risk hissiyatı aşağı Kivi aşağı gider Meggyesi uyardı. Kivi dolar yukarıda belirtilen nedenlerle zayıf dönmüş olsa da, ABD doları güçlü ekonomik veriler mal geniş bir yelpazede, öncelikle Asya'dan ek ücret, Trump vergi revizyon ve dayatma nedeniyle güç kazanıyor.

Temmuz ayında Michigan Üniversitesi tüketici duyarlılığı Endeksi 97.1 bir okuma yapmaktan kaçındı, Haziran ayında kaydedilen 36,7 seviyesinde. Ekonomistler 98.9 bir okuma bekliyordu. Hala, okuma 97.7 bir yıl ortalama ile bulunur. Ayrıca, yakın işsizlik 18 yılın en düşük ve iş büyüme devam ediyor. Bu nedenle, genel duyguları hala olumlu.

Haziran için BİZİ enflasyon ve ücret verileri biraz yumuşaklık rağmen, ivme ters kalır. Haziran ayında enflasyon %0.1 arttı, %0,2 analistlerin beklentisi daha bir çentik daha düşük. Ancak, yıllık enflasyon oranı şu anda %2 Fed hedef hızı daha yüksek olan %2,9 vardır.

ABD vergi reformuyla $1,300 ortalama bir yararı sonuçlandı ise, ek gümrük vergileri enflasyon artış bekleniyor. Enflasyonu kontrol altında tutmak için, Fed düzenli olarak doların güçlendirilmesi için önde gelen oranlarını yükseltmek için bekleniyor. Bu nedenle, ekonomik büyüme ve enflasyon süt ve diğer tarımsal emtia fiyatlarının enerji fiyatlarındaki artış ve zayıf Kivi doları zayıf tutmaya beklenirken, doların güçlü devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, NZDUSD çifti 0.6880 destek kırıldı. Momentum göstergesi yeni lows ederken, stokastik göstergesi ayı diliminde. Bu nedenle, bir düşüş kalma NZDUSD çifti bekliyoruz.

Kısa 0.6780 yakın ya da giderek NZDUSD çifti bearishness ticaret, 0.6880 yukarıdaki kaybını durdurmak amacıyla başlar. 0.6580 yakın kitap kar edeceğiz.

Ayrıca, aynı zamanda düşüş faydalanmak için koymak bir seçenek satın alabiliriz. Bir bahis koymadan önce, döviz çifti 0.6780 yakın esnaf var. Ayrıca, 25 Temmuz civarında seçeneği bitiminden bir gün seçmek için planlıyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: