İsviçre KOF Ekonomik Barometre Düşüş Frangı Aşağı

 

İsviçre Frangı büyük rakipleri en dün karşı düşüş başladı. Düşüş büyüme yavaşlama sinyal zayıf yurtiçi makroekonomik veriler nedeniyle oldu. Küresel ticaret gerginlikler, özellikle ABD ve Çin arasında, AB ve belirgin genel zayıflık dışa bağımlı bir ülke bir iz bırakıyor. Dünya piyasalarında belirsizlik yen gibi güvenli liman para birimlerine olan talep arttı. 110.01 bir yüksek,/CHF çifti 109.48/CHF düşük kaydetti.

 

Dik düşüş İsviçre'nin önde gelen ekonomik göstergeler görüldü

KOF İsviçre Ekonomi Enstitüsü, KOF Ekonomik Barometre göre, İsviçre ekonomisinin önde gelen bir göstergesi 95 puana geriledi Ocak ayında, bir önceki ayda (96.3 revize) 96.4 puan. Ekonomistler 44,1 puan bekliyorduk. Özellikle, endeks üst üste dördüncü ay düşmüş, hafif bir iyileşme beklentisi dayanıklı vardır. Ayrıca, en son endeks okuma 5 puan uzun vadeli ortalamasının altında.

Deyim beraberindeki sonuç aşağıda: “Bu düşüş eğilimi ortaya çıktı sonunda geçen yıl devam ediyor. Bu yenilenmiş düşüş İmalat Sanayi ve hizmet sektöründe olumsuz gelişmeler özellikle nitelenebilir. Buna ek olarak, ihracat umutları bulut üzerinde. Öte yandan, otel ve catering sektörü, bankacılık ve sigorta sektörünün yanı sıra inşaat sektörü için göstergeler olumlu sinyaller gönderir.”

KOF deyimi İsviçre ekonomisinde bir yavaşlama doğruluyor. Otel ve catering sektörü, Sigorta ve bankacılık sektörü için göstergeler olumlu sinyaller göndermeye devam ettiğini ancak, KOF dikkat çekti.

İsviçre ticaret fazlası keskin Aralık ayında 1.79 milyar CHF için, Kasım ayında 3 milyar CHF gelen daralmış öte yandan, İsviçre ve Gümrük İdaresi tarafından açıklanan verilere işaret ediyor. 2018 eylül ayından bu yana en fazla oldu. Kimyasallar ve ilaçlar büyük ölçüde kazanç sağladı. İhracat nominal 5.7% tarafından 233.1 milyar İsviçre Frangı milyar 235 ($) yükseldi. İthalat 200 milyar Frank, eritme için 16 milyar (USD) altın ithalatında bir artış atladı. Altın en eritme ve rafine sonra BAE sevk edildi. Yıllık ticaret fazlası, 31, 3 milyar Frank seviyesine geriledi.

USD/CHF çifti kısa vadede düşüş devam edecek yukarıda sunulan gerçekleri gösterir.

Teknik olarak, USD/CHF çifti 111.78 destek kırıldı. Ayrıca RSI göstergesi de 50 altında bir okuma var. Sonuç olarak,/CHF çifti bir düşüş şu an itibariyle kalmasını bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: