Yen-Çin Ticaret Gerginlikler Artış Talep BİZE

 

Ekonomik büyüme küresel ticaret gerilim ve beklenen yavaş Kivi dolar zayıf G10 para birimleri sepeti karşısında döndü. Yen, aksine, yatırımcıların doğru güvenli kaçacak gibi artıyor. 15 Nisan ayından bu yana, NZDJPY çifti 400 pip 75.70 düzeyde ticaret yapmayı reddetti. Düşüş hafta içinde aşağıda detayları nedeniyle devam etmesini bekliyoruz.

Salı günü yapılan Küresel Süt Ticaret müzayede sırasında, GDT Fiyat Endeksi %1.2 azaldı, bir önceki ihale ile karşılaştırıldığında. Biraz fazla iki saat süren açık artırmaya 165 istekliler katılım gördü. Süt ürünleri 21,634 MT toplam $3,481 bir ton ortalama bir fiyata satıldı. Süt ürünleri ortalama fiyat düşüş, ülkenin süt ürünlerini yaklaşık %90'ı ihracat olarak baskı altında Kivi dolar artması bekleniyor. Özellikle, Çin, Yeni Zelanda süt ürünleri ihracatının %70'inden fazlasını ithal ediyor.

Yeni Zelanda'nın ekonomik büyüme %2,9, 2017 yılında yavaşladı, %4,6 2016 yılında. GSYİH büyüme daha da 2018 ilk çeyreğinde yavaşladı, bugün İstatistikler Yeni Zelanda tarafından yayımlanan verilere göre. Ekonominin %2 (yıllık oran) sadece %0.5 arttı, ama analistlerin tanışmak başardı. Önceki çeyrekte, Yeni Zelanda ekonomisi %0,6 oranında büyüdü.

ABD'de, Trump Çin'den ithalata olan 200 milyar dolar ikinci tarife listesini hazırlamak için Ticaret Temsilcisi emretti, tüm ticaret bir savaş ihtimali artıyor. Trump %10 tarife oranı henüz ABD Ticaret Bakanlığı tarafından tamamlanmak üzere olan ürünler listesi tarh olmak istiyor. Böylece, ABD Başkanı, iki ülke arasındaki ticaret açığının istiyor. Trump, devamlı olarak, fikri mülkiyet hırsızlığı, ABD’ endişe vurguladı.

Daha önce açıklanan 50 milyar dolarlık tarifeler 6 Temmuz ayına kadar etkili olması bekleniyor. Çin BİZE ürünleri ithalatı 34 milyar dolar değerinde kendi tarife listesi ile misilleme yaptı. Çin'in misilleme Trump sinirli, tarife duyuruları turu lider. Tarifelerin ikinci turda etkili olacağı belli değildir.

Pazartesi günü Trump Çin görünüşe göre Amerikan fikri mülkiyet ve teknoloji satın alınması ile ilgili haksız uygulamalarını değiştirme niyeti yok “dedi. Daha doğrusu bu uygulamaları değiştirerek daha, şimdi yanlış bir şey yapmış olan Amerika Birleşik Devletleri şirketleri, işçileri ve çiftçileri tehdit ediyor.”

Trump ayrıca Bu tarife eğer Çin uygulamalarını değiştirmek için reddederse, ve ayrıca son zamanlarda duyurdu yeni tarifeler ile ileriye ısrar ederse yürürlüğe girecek. “dedi.

200 milyar dolarlık tarifeleri turu ilan, Çin onun tarafından ilan edilen tarifeler ikinci tura karşılık verdiğini olacağını ABD Başkanı da uyardı. Tarifeler de Kanada ve Avrupa Birliği için bir uyarı olarak hizmet vermektedir.

Ancak, beklendiği gibi, Çin Trump taktik için vermemiştir. Çin Ticaret Bakanlığı şiddetle şantaj olarak Trump kararını eleştirdi. Çin hükümeti ayrıca, “Eğer mantıksızca hareket ederek ABD ve bir liste sorunları, Çin sayı ve kalite kapsamlı önlemleri almak ve güçlü, güçlü önlemler almak başka çaresi kalmayacak”söyledi.

Kelimelerin Savaşı sonrasında, Şanghay Bileşik Endeksi %3'ten fazla 2,907 yakın düştü.82 Salı günü. Çarşamba günü, dizin düz 2915 kapalı. Endeks Şubat ayından bu yana %12'den daha fazla düştü.

Durum hakkındaki yorumlarında, Henley Business School uluslararası işletme Profesörü Davide Castellani, Profesör, ABD ve Çin arasındaki tüm ticaret bir savaş riski daha fazla ve daha somut hale geliyor " dedi. Her iki taraf müzakere pozisyonlarını ilerletmek için gelecekte ticaret savaş tehdidi kullanabilecekleri diğer tarafa sinyal çünkü vazgeçmek istemiyorum.’

ABD ve Çin arasında giderek olası bir ticaret Savaşı Yeni Zelanda ekonomisi Çin çok bağımlı olduğu gibi kivi doları zayıflatıyor. Aksine, güvenli bir sığınak varlık olarak kabul edilen yen, daha nedeniyle siyasi ve ekonomik belirsizlik güçlendirmeye başladı. Bu nedenle, temel NZDJPY çifti bir düşüş iyilik.

NZDJPY çifti resimdeki gibi azalan Üçgen bir desen oluşturuyor. Ayrıca, döviz çifti 50 günlük ortalamanın altında işlem görüyor. SİNYAL göstergesi de negatif bölgede işlem görüyor. Bu nedenle, NZDJPY çifti daha derin bir düşüş bekliyoruz.

Döviz ve ikili ticareti için, eş zamanlı olarak analiz kullanmayı planlıyoruz. Forex hesabı kullanarak, kısa 75.70 yakın NZDJPY çifti gidebiliriz. Temel ticaret kuralları sopa ve 77.50 yukarıda bir kayıp durdurma siparişi vereceğiz. Ayrıca, 73.10 yakın veya kısa pozisyon karşılamak için bir sipariş edeceğiz.

Aynı şekilde, ikili seçenekleri ticaret hesabı kullanarak, bankacılık yedi günlük bir süre için geçerli olan bir opsiyon sözleşmesi satın alabiliriz. Güvenilir bir ikili komisyoncu sözleşme elde etmek için fazla fon kullanmaya başlamadan önce, NZDJPY 75.70 yakın döviz piyasasında ticaret yapacağız.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: