Zavallı TÜFE, Perakende Satışlar Verileri Loonie Zayıf Dön

 

Euro, dolar, Kanada Doları karşısında 1 Haziran'dan bu yana artıyor. Önümüzdeki 10% ve Kanada çelik ve alüminyum üzerine %25 lik bir ithalat tarife uygulayarak gitmemizi karar Kanada Doları zayıflığı arkasındaki temel sebebi. İkincisi, NAFTA müzakerelerde durgunluk ve anlaşmadan çekilme için Trump tehdit Kanada Doları üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor. Euro yarı yarıya Eylül'den sonra ayda 15 milyar euro tahvil alımları mevcut seviyesini azaltmak için ve tamamen yıl sonunda ECB duyurusu nedeniyle kabarıyor. EURCAD çifti daha fazla gün içinde aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı gelmek takdir bekliyoruz.

Yavaş dört ay sonra, Alman özel sektör faaliyetleri Haziran ayında ulaşıldı, İHS PMI tarafından yayınlanan bir rapora göre. 53, 4 ile 20 Ayın en düşük seviyesinde (PMI) IHS PMI flash bileşik Satın alma Yöneticileri Endeksi 52.2 yüksek bir iki ay için Haziran ayında yükseldi. Özellikle, hizmetler Endeksi 53.9 yüksek üç ay için Haziran ayında artarak 52.1 arasında. Ekonomistler, Hizmetler Endeksi 52.2 artış bekleniyor. Alman ekonomisi için de büyüme ve istihdam yaratma hızında bir artış kaydedildi. Özellikle, ekonominin beş aydır istihdamda en dik yükselişi kaydetti.

Avro bölgesi Bileşik Çıkış Endeksi 48 Haziran ayında 54,1 Mayıs ayında gelen IHS PMI da bildirdi. Mayıs ayında kaydedilen okuma 18 Ayın en düşük oldu. Analistler, Endeksi daha 53.9 düşüş beklemiyordu. Euro Bölgesi Hizmet PMI iyileşme Bileşik Çıkış Endeksi şaşırtıcı yükselişini hızlandırdı. Hizmetleri 55'e yükselmiştir, metabolik kontrollü tip Mayıs ayında PMI. Analistler, Hizmetleri metabolik kontrollü tip değişmeden kalması PMI bekleniyor.

Büyüme Haziran ayında yukarı doğru devam ederken, Avro bölgesi GSYİH %0.5, ikinci çeyreğinde artış kaydetti, Chris Williamson, PMI, ONUN Baş Ekonomisti iş için uygun değildir. Veriler ayrıca, Aralık ayında varlık programını geri çekmesi için Avrupa Merkez Bankası'nın kararı destekler.

Kanada Doları son bir ay içinde döviz performans çok kötü. Son perakende ve enflasyon verileri para daha zayıf dönüyor. Kanada İstatistik Kurumu, Mayıs ayında tüketici fiyatları daha düşük beklenen bir artış olduğunu bildirdi. İstatistiksel örgütüne göre, tüketici fiyatları Mayıs ayında-o-m 0.1% m artmış, bir önceki ay %0.3 artış ile karşılaştırıldığında. Ekonomistler, tüketici fiyat enflasyonu %0,4 oranında bir artış bekliyordu.

Aynı şekilde, perakende satışlar %1.2 milyar 49.50 $Nisan ayında azaldı. Bir önceki ayda perakende satışlar %0.8 arttı. Analistler, Nisan ayında perakende satış büyüme herhangi bir değişiklik beklemiyordu. Motorlu araçlar ve parçaları, kötü satış düşüş katkıda bulunmuştur. Soğuk hava Nisan ayında genel bir düşüşe katkıda bulunmuştur. Fiyat değişikliklerinin etkisi hariç, hacim açısından perakende satışlar %1.4 azaldı.

Çekirdek perakende satışlar %0,1-m-o-m Nisan ayında azaldığı istatistiksel Örgütü de bildirdi. Bildirilen rakamlar tamamen %0.5 bir artış analistlerin beklentileri çelişiyor. Bir önceki ayda perakende satışlar %0.2 azaldı.

Önceki para politikası toplantısında, Kanada Merkez Bankası Son çeyrekte 2018 – Temmuz ayında bir sonraki resimde iki zamları olasılığını ifade etmişti. NAFTA anlaşması artar belirsizlikler olarak mümkün olup olmadığını ancak piyasa şüpheleniyor. ABD Fed, bu arada, 2018 yılında iki oran zamları hakkında ima etti. BoC genellikle Fed politika hamleleri izler. Ancak, bu sefer, bu gergin ekonomi ve ticaret gerilimler nedeniyle bunu yapmak mümkün olmayabilir. Bu ABD Doları ve Kanada Doları arasındaki faiz oranı farkı artıracak. Bu gerçekler göz önüne alındığında, TD securities analistleri Loonie haftalar düşüş mümkün olmadığını belirtti. Eğer NAFTA dışında tek taraflı olarak yürürse, ABD, ardından ekonomistler, Kanada Doları değeri kadar %20 kaybedebilir uyardılar. Bu nedenle, siyasi gelişmeler ve ekonomik veriler Kanada Doları bir düşüş iyilik.

EURCAD çifti 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, momentum göstergesi yeni yüksekler yapıyor. Para birimi Haç için bir sonraki önemli direnç sadece 1.5880 altında. Bu nedenle, döviz çifti daha kısa vadede mitinge bekliyoruz.

EURCAD çifti, döviz ve ikili piyasada hem de uzun pozisyon almak için analiz kullanmayı planlıyoruz. Forex hesabı kullanarak, 1.5560 yakın bir pozisyon açık, 1.5420 aşağıda kaybını durdurmak amacıyla başlar. Ticaret açıldıktan sonra, 1.5720 yakın kitabı kar için bir sipariş edeceğiz.

Aynı şekilde, ikili seçenekleri ticaret hesabı kullanarak, fon fazlası ile bir arama seçeneği satın alabiliriz. Özellikle, etrafında 4 Temmuz tarihinde sona erer ya da bir opsiyon sözleşmesi seçeceğiz. Yalnızca EURCAD çifti 1.5560 yakın döviz piyasasında ticaret bir ticaret kurmak için kullanabiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: