Enerji Portföy Riski Azalır Boğa Citigroup

 
2015 Aralık ayında Fed faiz artışı sonrasında, 31 C) bankacılık devi Citigroup Şubat 2016'da $34.52 yeni bir yıllık düşük vurmak payı değeri 30.1% daha kaybetti. Aslında, Citigrop bankacılık sektöründeki kötü performans sergiliyor.

Öncelikle, yatırımcılar Citigroup, petrol ve petro-ürün şirketlere verilen krediler hakkında endişe duyuyor. Citgroup Enerji Piyasası riskine maruz kalan tek banka olduğunu belirtmek gerekir. Ancak, diğer bankalar açıkça enerji kredileri ile ilgili kayıplar için bir kenara toplam miktarı ile ilgili ayrıntıları vermiş. Citigroup sadece bir kenara 300 milyon dolar, 2015 yılı dördüncü çeyreğinde, enerji kredisi ile ilgili zararlardan sorumlu olduğunu belirten bir bildiri yayınladı. Banka şimdiye kadar bir kenara toplam miktarını açıklamadı. Citigroup 21.2 milyar dolar enerji kredisi Portföyü var. 2016 yılının ilk yarısında acı kayıp 600 milyon dolar, petrol fiyatının altında 30 $varil başına kalırsa o bankanın belirtti. Bu yatırımcı topluluğu arasında endişe yarattı.

İkincisi, piyasada genel bir durgunluk korkuları. İlk Çeyrek kazanç teşvik olmaz sonunda, 8 Mart 2016 tarihinde, Citigroup John Gerspach, CFO belirtti. Deyim Citigroup hisse fiyatı üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

Ancak, işler büyük ölçüde son birkaç haftadır değişti. Petrol fiyatlarının geri sıçrama oldukça Citigroup enerji kredi Portföyünde büyük zararlar olasılığını azalttı. Durgunluk korkuları ile ilgili olarak, istatistiksel olarak ABD ekonomisinin %0.7 geçen yıl büyüdü unutulmamalıdır. Böylece, durgunluk korkuları yersiz değildir. Ayrıca, işsiz sayısı son derece düşüktür ve iş büyüme etkileyici görünüyor. Ocak dayanıklı mal sipariş verileri 10 ayın en yüksek çarptı. ABD Fed yetkilileri açıkça durgunluk sadece ihmal edilebilir bir risk olduğunu belirtiyor.

Mali 2015 için bankanın 5.40 hisse başına 17, 24 milyar $veya $net gelir kaydetti. Yine de, Citigroup üç aylık temettü hisse başına 0.05 dolar. Hisse fiyatı yaklaşık %35 kitap değerin altında kalır. Böylece, Citigroup sağduyu dikte ya da kar artışı ya da hisse geri alım programını duyurdu. Temettü ya da hisse geri alım artışı açıklamadan önce, banka düzenleyici kurumlar tarafından onaylanması için yıllık sermaye planlarını sunmalıdır. Citigroup bu konuda herhangi bir sorun karşısında beklenmiyor. Böylece, temelde, bir tüccar Citigroup hissesi önümüzdeki hafta içinde yükselmesi bekleniyor.

Teknik olarak, Citigroup grafik 40 seviyelerinde bir destek gösterir. SİNYAL göstergesi ana hattı yukarı yönlü değil, ama aynı zamanda sinyal hattının üzerinde. SİNYAL göstergesi ana hattı olumlu bir eğilim gösteren sıfır hattının üzerinde.

Yükseliş önemli direnç bulunduğu 48.50 düzeylerde geçici bir durdurma olabilir. Böylece, çağrı opsiyon sözleşmesi satın alan bir ikili seçenekleri tüccar için daha iyi bir seçim olacaktır. Yaklaşık 45 $bir Nisan ayı ortasında son kullanma tarihi ve bir grev fiyat ticareti haklı.

İlginizi Çekebilir: