Çin Enflasyon %2,8 seviyesinde Değişmeden Kalır, ÜFE Düşüşler

 

Pazartesi günü dolar için zemin kaybettikten sonra, Çin yuan dün sabah Ağustos ayında daha iyi-daha-beklenen enflasyon oranı yayınlanmasının ardından ulaşıldı. Ancak, yuan dün geç saatlerde açıklanan verilere zayıf tüketici talebi nedeniyle Çinli üretici fiyatlarında bir düşüş belirtildiği gibi konsolide edemedi. 7.1180 bir yüksek, USD/INR çifti 7.0984 düşük 7.1147 için ribaunt önce reddetti.

Üretici fiyatlarının deflasyonist baskıları markalama zavallı talep üzerine düşerken (NBS) Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre, Çin'in tüketici fiyatları sabit bir hızda Ağustos ayında yükseldi. İstatistiksel Örgütü'ne göre, tüketici fiyatları Ağustos ayında y-o-%2.8 y artan, Temmuz ayında görülen hızı değişmiyor. Ekonomistler enflasyon oranı %2.7 düşüş tahmin etmişti.

Gıda fiyatları %10 yükseldi, domuz eti fiyatları ile açtı. Bu arada, gıda dışı fiyatları enflasyonu %0.6 %1,3 düşmüştür. Gıda ve enerji hariç çekirdek enflasyon %1.5 oldu, Temmuz ayında %1,6 olarak gerçekleşti. -O-m m olarak, tüketici fiyatları %0.7 %0.4, Temmuz ayında yükselen sonra arttı. Fiyatlar ikinci ardışık artış oldu.

Yorumda tüketici fiyat enflasyonu, Yatırım Bankası Çin Uluslararası Capital Corporation Limited söyledi: “Bu trendi için genel TÜFE bu sefer kuvvetle muhtemel olması göz alıcı ve daha az şiddetli daha çok geçmiş gıda fiyatlarının enflasyon döngüleri, yumuşak toplam talep artışı olabilir nemlendirin gıda dışı TÜFE ve devam yayın gıda fiyatlarının enflasyon nispeten sınırlı.”

Tüketici fiyat verileri yuan güçlendirilmesi olurken, üretici fiyatları verileri ABD doları geri sıçrama için fırsat sağladı. Üretici fiyatları art arda üçüncü ay için Ağustos ayında düştü NBS raporu gösterdi. Üretici fiyatları %0.8, yıllık %0.3 önceki aya düştükten sonra azaldı. Fiyatları %0,9 düşüş tahmin edildi.

-O-m m olarak, üretici fiyatları %0,1 azaldı Ağustos ayında %0.2 Temmuz ayında düştükten sonra.

(RRR) zorunlu karşılık oranı kesim gıda fiyat enflasyonu parasal genişleme için bir engel olmadığını kontrol edilemeyen bu değerlendirmeyi doğrulayan Julian Evans-Pritchard ve Martin Rasmussen, ekonomist, Capital Economics gerektirdiğini belirtti.

ANZ ekonomistleri’ talep olarak önümüzdeki aylarda daha fazla parasal genişleme tahmin tarafı basınç bastırılmış ve fabrika kapısı deflasyon yoğunlaşıyor kalır.

Bir not müşterilerine, ANZ dedi, “Rağmen yüksek TÜFE, biz bekliyoruz Halk Bank of China (PBOC) kesilmiş faiz oranlarındaki dördüncü çeyreğinde bu yıl. (ÜFE) Çin'in azalan üretici fiyat endeksi para politikası kararlarında Politika ile daha fazla ağırlık taşır, bizim görüşümüze göre.”

Doların kurtarma ayrıca Çin ihracat görülen zayıflık yardımıyla oldu. Gümrük Genel İdaresi göre, Çin'in ihracatı %1 y-o-y Ağustos ayında geriledi, önceki ay %3,3 artarak. Pazarına ihracatta %2'lik bir artış bekliyordu. İthalat %5 Ağustos'ta, bir önceki ayda %5.3 bir artış yaşadı. Analistler, ithalat %6 oranında düşüş tahmin etmişti.

Bütün olarak bakıldığında, Çin'in ticaret fazlası 2 milyar 34.83 $Ağustos, aynı dönemine geçen yıl gelen 26.30 milyar dolarlık bir artış oldu. ABD ve Çin Ticaret temsilcileri Ekim ayında müzakerelerin yeniden başlatmaya karar verdik. Ağustos ayının başından bu yana yüz toplantının ilk yüzü olacak. ABD ve Çin Ticaret anlaşmazlığına barışçıl bir çözüm bulunana kadar, USD/kişi başı iki dolar lehine hafif boğa önyargı ile ilişkili aralığında kalması bekleniyor.

Teknik olarak, USD/kişi başı fiyat grafiği 7.1020 seviyelerde parite için güçlü bir destek gösterir. Stokastik RSI göstergesi aşırı satım bölgesinde bulunur. Sonuç olarak, döviz çifti daha kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: