Wells Fargo Ayrımcı Kredi Uygulamaları İçin Dava Açmış

 
(31 DİK) ABD'nin üçüncü büyük Bankası Wells Fargo & Company ayrımcı kredi uygulaması üzerinde bir dava ile tokat attılar. Zaten 116 gibi birçok dava ile karşı karşıya olan banka, son yıllarda davaları çözmek için yüzlerce milyon dolar kaybetti. Geçen yıl, banka müşterilerinin izni olmadan hesap açılması ile ilgili masraflar yerleşmek için para 142 milyon$. Bu nedenle, yeni dava kısa vadede Wells Fargo ayı dönüş bekleniyor.

Geçen Cuma, California ABD Bölge Mahkemesi, Sacramento, Afrikalı-Amerikan ve Latin topluluklar üzerinde beyaz borçlular için daha pahalı kredi veren tarafından yırtıcı Wells Fargo iddiasıyla dava açtı. Ayrıca, şikayet daha bir on yıl için daha yüksek kazanç elde etmelerine ayrımcılık uygulamaları kullanarak Wells Fargo suçladı.

Güçlü kredi ile Afrikalı-Amerikalı borçluların da beyaz borçlulara için sunulan benzer bir kredi kıyasla iki kat pahalı olan krediler, sunulan dava daha da detaylandırılmış. Latin borçlulara için sunulan krediler beyaz borçlular için 1,4 kat daha pahalı olduğunu da, dava ifade etti. Refinansman beyaz borçlulara teklif benzer şartlarda bir teklif olduğu gibi bu tür kredilerin haciz getirdi.

Banka kasıtlı olarak azınlık toplulukların yaşadığı yerlerde haciz artırmak için faul oynadı, özellikleri çevreleyen değer bir düşüş sonuçlanan bu dava ile, Sacramento savunuyor. Dilekçe ile, Sacramento şehri terk ve intikal özellikleri nedeniyle emlak vergisi kaybı için maddi tazminat talebinde bulundu.

Sacramento, Wells Fargo'nun kredi uygulamaları hakkında soruşturma yürütülen ve banka kırmızı ırk inkar hizmeti (uygulama) ve ters-kırmızı mahalle redlined bir sigara kıyasla daha yüksek fiyatlar şarj (uygulama)-astar dahil olduğunu belirtti. Wells Fargo ters katılan Sacramento 1990'ların sonundan bu yana kırmızı oldu bu soruşturma da ortaya çıkardı. Bu uygulama sistematik bir biçimde takip eden yıllarda hızlandırdı olduğunu, dava iddia etti.

Wells Fargo ayrıca Oakland, Baltimore, Los Angeles, Miami ve Memphis gibi şehirler tarafından açılan benzer bir dava ile karşı karşıya.

Dava Wells Fargo sistematik olarak daha uygun ve daha az pahalı krediler benzer şekilde yer olmayan azınlık borçlulara teklif ediliyordu zaman ayrımcı hüküm ile veya daha yüksek maliyetli külfetli mortgage kredileri içine Sacramento azınlık borçlulara direksiyon sürekli ve kesintisiz desen ve ayrımcı bir uygulama yapan devletler“.”

Beş yıl önce, Los Angeles benzer taktikleri başvurmadan Deutsche bank AG suçlamıştı. Dava Haziran 2013 yılında kurulmuştur. Haber Wells Fargo hissesi üzerinde olumsuz bir etki bekliyoruz.

Stok 60.50 direniş karşısında yılların var. Ayrıca, birikim/dağıtım göstergesi, yeni lows yapıyor. Bu nedenle, hisse senedi bir düşüş bekleniyor.

Düşüş yararlanmak için, bir opsiyon sözleşmesine yatırım düşünüyoruz. Ancak, sadece emin bir ikili broker bir hafta süreyle geçerli bir sözleşme teklif etmeye hazır olduğunu yaptıktan sonra devam edebiliriz. Ayrıca, Wells Fargo hissesi 60 $yakınlarındaki New YORK Borsası'nın işlem olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: