Yen Güvercinimsi tavrı Japonya Merkez Bankası Tarafından Zayıflatır

 

Piyasada Japonya Merkez Bankası'nın ultra gevşek para politikası takip edilmesi konusunda kararlılığını bir kez daha teyit bekliyor yen'in dolar karşısında dün düştü. Japonya Merkez Bankası dün günlük politika iki toplantı başladı. Merkezi ABD Fed yaygın olarak bu hafta para politikası toplantı sonunda faiz oranı açıklaması bekleniyor olarak daha da güçlendirilmesi gelen yen engelleyen önlemler alması bekleniyor. Finansal piyasa katılımcıları da yakından yarın başlaması beklenen ABD-Çin Ticaret tartışmaları izliyor. 108.45 düşük, USD/CHF çifti 108.90 yüksek son 24 saat içinde yükseldi.

Yen Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Japonya'nın Bakanlığı tarafından bildirilen beklenen perakende satış avantajı daha yüksek alamadı. Perakende satışlar %0.5 yükselmiştir, %1,3 önceki ay yükselen sonra istatistiksel Örgütü belirtti. Analistler, perakende satışların %0.2 artması beklenen oldu.

Japonya'nın para politikası toplantısında Banka başlamadan önce dün, Japon Kabine Ofisi mali 2019 ve 2020 öngörüsünü tahmini. Kabine ofisi 0.1% daha önce verilen %1,3 gelen FY19 reel GSYİH büyüme tahminini düşürdü. FY20 için, reel GSYİH büyüme outlook 1.2% olarak belirlemiştir. Mali 2019 için tüketici enflasyonu %0.7 olması bekleniyor. Aynı şekilde, mali 2020 için tüketici enflasyonu %0,8 olması beklenmektedir.

Ancak, Başbakan Shinzo Abe iyimser olan bütçe için gelecek mali yıl “gereken yardım talep genişletin ve güvenli sürdürülebilir büyümeyi özel sektör talep ediyoruz.”

İlk HEDEF ABD ve Avrupa'da rakiplerine sürekli ekonomik büyüme sağlamak için faiz oranları daha düşük olacağını ifade ettiği gibi daha fazla para politikası dinlenmek için stres altında. Uyarıcı alternatifleri, faiz indirimleri de dahil olmak üzere çeşitli bak Avrupa Merkez Bankası geçen hafta bildirdi. Çarşamba günü iki günlük para politikası toplantı sonunda, ABD Federal Rezerv yaygın olarak faiz oranlarını aşağı çekmesi bekleniyor.

Bazı Merkez Bankası temsilcileri sadece post rejigging-toplantı bildirimi sadece GÜCENMEK belirsiz küresel ekonomik Görünüm ile karşı karşıya olan ekonomi, mali canlandırma artırmak için sol hiçbir alet olan ortak perspektif katkıda bulunabilir endişe ediyor.

Vali Haruhiko Kuroda altında hafifletilmesi güçlü parasal altı yıl sonra, ilk HEDEF zaten %2 enflasyon hedefine ulaşmak için 0.1% kısa vadeli gösterge faiz oranını azalttı. Nisan ayında, söz korumak için faiz oranları “son derece küçük” en az ilkbahara kadar 2020 tahmin ederken enflasyonun kal aşağıda eşik yıllar öncesinde.

Bugünkü oturumda, banka planının farkında olan içerdekiler göre, Japonya Merkez Bankası Politika Kurulu uzun bir süre ultra düşük bakımı yapışmasını, belki de 2020 yılına kadar ileriye kuralları için küçük bir değişiklik yaratabilir. Geçen hafta Washington'da bir konferans verirken, Japonya Merkez Bankası daha fazla parasal genişleme tedbirleri görüşmek, küresel ekonomiye etki, Japon ekonomisi ve düşük durumunda artan sürtüşmeler olacak, Kuroda belirtti.

Japonya Merkez Bankası tarafından güvenli liman varlıklarına yönelik talebin ve ultra-gevşek para politikası karar hafif yönlü bir önyargı ile ilişkili yen aralığında tutmak için bekleniyor.

Teknik olarak, USD/CHF çifti 107.80 de desteği test ettikten sonra yükselen başladı. Parite 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, momentum göstergesi yükseliyor. Sonuç olarak, USD/CHF çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: