Güçlü Tüketici Harcamaları Yen Boğa Tutar

 
Zayıf enflasyon baskısı ve yavaş ücret artışı ile ilgili endişelerini Yen karşısında zayıf Dolar tuttu, Japonya Merkez Bankası'nın daha çok politika rağmen. Son iki hafta içinde, JAPON çifti 114.28 bir yüksek 110.72 için düşmüştü. Aşağıda nedenlerle düşüş devam etmesi nedeniyle bekliyoruz.

Ekonomik Analiz Bürosu'na göre, ABD reel GSYİH %2.6 yıllık oranında 2017 yılı ikinci çeyreğinde arttı. Gelişmiş tahmin analistler ve önceki çeyrekte bildirilen 1.4 daha iyi% tarafından beklenen 2.5 daha iyi% büyüme oldu. Ancak, önceden GSYİH fiyat endeksi %1, ikinci çeyrekte azaldı, önceki çeyrekte %1.9 bir artış, %1,3 büyüme analistler tahmin daha düşük olarak gerçekleşti. Önceden GSYİH fiyat endeksi, özellikle Merkez Bankası tarafından enflasyon değerlendirmek için kullanılır.

İstihdam Maliyet Endeksi %0.5, ikinci çeyreğinde büyüdü, önceki çeyrekte %0.8 bir artış, ekonomistler tarafından beklenen ve %0.6 daha düşük bir artış ile karşılaştırıldığında, geçen Cuma, İşgücü İstatistikleri US Bureau duyurdu. İstihdam Maliyet Endeksi tüketici enflasyonu öncü bir göstergedir. İşletmelerin işgücü için daha fazla zaman harcamak, daha yüksek maliyeti tüketiciye geçer.

Cuma günü erken saatlerde, Japonya İstatistik Bürosu iyimser ekonomik veriler bir dizi duyurmuştu. Kuruma göre, Japon ev harcamaları-o-Haziran ayında y %2.3 y artmıştır. 2015 Ağustos ayından bu yana en büyük yıllık kazanç olur. Ev harcamaları %0,1 Olabilir reddetti. Böylece, ekonomistler, Haziran ayında %0,6 sadece marjinal bir artış tahmin etmişti. Özellikle, tüketici harcamaları 15 aydır ilk kez arttı.

Tüketici fiyatları sadece yüzde 0,4 Haziran ayında bir yıl önce gelen, ama analistlerin tahminleri doğrultusunda. Enflasyon oranı, bir önceki ayda da %0.4 oldu. Zayıf enflasyon baskısı Japonya Merkez Bankası için endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Japonya İstatistik Bürosu verilerine göre, işsizlik oranı 43 Haziran ayında %2,8 yılın en düşük düştü. Pazarın %3 işsizlik oranı bekliyordu. Mayıs ayında işsizlik oranı %3.1 oldu. Böylece, güçlü ekonomik veriler, Dolar karşısında Yen yükseliş devam etmesi bekleniyor.

Günün en düsük seviyesi olan direnç seviyesi üzerinde kalabilmek için başarısız sonra, JAPON çifti düşüş başladı. Çifti de hareketli ortalama (H4) 50 dönem altında hareket ediyor. Para akış indeksi okuma 50'nin altına düştü. Bu Dolar için destek eksikliğini gösterir. Böylece, YENİ çift düşüş devam öngörüyoruz.

Yaklaşan düşüş faydalanmak için, 110.80 seviyelerinde kısa pozisyon açmak istiyoruz. 111.80 yukarıdaki kaybını durdurmak amacıyla büyük kayıpları önlemek için yerleştirilmiş olabilir. Eğer trendde herhangi bir değişiklik varsa, 109.40 yakın karımız kitap yapardık.

Ayrıca seçim ikili bir komisyoncu opsiyonu ya da eşdeğeri olan sözleşmesini satın almak istiyoruz. 8 Ağustos civarında 110.40 grev fiyat ve son kullanma tarihi seçeneği ticaret için tercih edilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: