Tesla Yönetim Kurulu Başkanı Olarak İstifa Etmek Elon Musk, $20mln para Cezasına çarptırıldı.

 

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Tesla A. Ş ile Cumartesi günü bir anlaşma yapmıştır. ve Elon Musk dolandırıcılık suçundan, Tesla Yönetim Kurulu Başkanı ve 40 milyon para cezası dolar ödeme olarak Misk zorla tahliye ile sonuçlanan çözmek için. İki gün regülatörü Misk karşı dava açtı, yatırımcıların yanlış iddia etti sonra sec'in kararı geliyor.

 

Elon Musk pahalı tweet

Ve anlaşma için güvenli finansmanı olduğunu Tesla özel hisse başına 420 $at alma seçenekleri bakıyor bu 7 Ağustos günü, Misk Tweet attı. Duyuru kısa bir bedel satıcıları aldı. Ayrıca, dava Tesla yatırımcılar tarafından CEO piyasalar yanıltıcı olduğunu iddia yöneltildi. Duyuru sonra Tesla'nın kartından daha fazla bilgi talep eden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dikkatine sunuldu. SEC de Misk kasıtlı olarak kişisel kazanç için yatırımcıların yanıltılmış olup olmadığı konusunda bir araştırma başlattı. Soruşturma sonrasında, SN Misk tweet Tesla, Misk ve s arasında bir uzlaşma sonuçlanan yeterli belgesel kanıtlarla desteklenmemektedir buldu.

Mahkeme onaylanması gereken anlaşma, altında, Misk CEO olarak kalmasına izin verilecek ama 45 gün içinde Tesla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yola çıkmalıdır. Misk şahsen ödemek için 20 milyon para cezası dolar, sigorta veya başka bir yardım olmadan kullanmak gerekir, ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak önümüzdeki üç yıl için göreve olmaktan men edilecek. Tesla, iki yeni özerk yönetim adlandırma, şirketin yeni başkanı olmak için izin verilmesi bunlardan biri ile diğeri 20 milyon dolar ödemek. Şirket ayrıca, Yönetim Kuruluna iki yeni bağımsız yönetim istihdam ve Misk iletişim denetlemesi için kurulu bir komite birleştirin. Adalet Bakanlığı Misk aleyhinde suç duyurusunda kayıt edip etmeyeceği henüz belli değil.

SPK geçen Perşembe öğleden sonra tweet sonra Ağustos Misk şikayetçi olmuş 7 Misk tasvir işlem bazı riskler için şüpheli ve konu olduğunun farkındaydı zamanda işlem fiyatı hisse başına $420 — büyük bir prim Tesla TSLA özel alarak tasarlaması olduğunu belirtti. Anlaşma için finansman sağlanmıştır “o” ve geriye kalan tek kararsızlık hissedar bir oy olduğunu, bunun yerine, Misk duyurdu.

SN Misk herhangi bir olası finansman ortakları ile hassas iş koşulları, fiyat da dahil olmak üzere, açıklanması olmadığını belirttiği ve potansiyel işlem hakkında açıklamalarını yeterli gerçekleri özledim. SEC göre, Misk aldatmak Tweet 6% tarafından Ağustos 7'sinde uçmak için Tesla'nın hisse değeri neden olduğu ve önemli bir pazar kesintisi nedeniyle, sec'e gönderilen çok sayıda şikayet ile birlikte.

SEC ayrıca, Tesla da çözmek için karar verdi, Bu bir iddia ve Tesla ayrıntılı Kurumsal Yönetim değişikliklere neden olacak Misk Tweet ile ilgili gerekli bilgilendirme kuralları ve Bakan için Tesla suçladı. SEC Başkanı, Jay Clayton, anlaşma yapıldıktan sonra kişisel bir demeç veren nadir harekete geçti. Clayton söyledi karardı alınan “en iyi çıkarları bizim piyasalar ve yatırımcılar.” Örgütün yönetici işlediği hataları için yatırımcılara karşı eylemleri kaçınarak caydırıcılık olarak disiplin cezası alacağını vurguladı.

Clayton görüşlerini söyledi: “Bu genellikle durum bu çıkarların sıradan hissedarlar — kim vardı almaması içinde suistimal edilir iç içe olan çıkarlarının kusurlu yetkilileri ve şirket.”

At SEC, Clayton dedi, “çıkarlarının sıradan yatırımcılar önden bizim zihinleri ve konularda ilgili usulsüzlük, biz aramaya hizmet bu çıkarların ne ölçüde mümkün olsa da bunu sağlama almak için biz onarmasına ve caydırmak görevi kötüye kullanma.”

Misk Yönetim Kurulu üyesi olarak mahkeme onayına tabi olan yerleşim koşulları altında kalmaya devam edeceği tahmin edilmektedir. Ne Misk ne de Tesla kabul veya suçlamaları reddetti ancak sec'in suçlamalarını kabul etmedi. Bir basın açıklaması, SEC şunları söyledi: “Bu $40 milyon ceza olacaktır dağıtılmış zarar yatırımcılar altında bir mahkeme onaylı bir süreç.”

Brian Johnson, bir analist at Barclays son zamanlarda değerlendirilebilecek bir son rapor Tesla'nın stok oturan bir $130 “Misk premium,” hangi olabilir, yok eğer o merdivenlerden. Bu nedenle, esasen, hisse senedi kısa vadede düşüş kalmasını bekleyebilirsiniz.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Ayrıca, SİNYAL göstergesi negatif bölgede ve, bu nedenle, hisse senedi fiyatı daha derin bir düşüş bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: