Aussie Yumuşak Ücret Artışı Verileri Zayıf Kalır

 
80 ton başına yaklaşık $demir cevheri fiyatlarında bir ralli ABD doları karşısında son birkaç gün içinde azalan gelen Aussie durdurmak için değiştiremiyor. Aslında, Goldman Sachs ton başına $85 boğa üç aylık demir cevheri hedef yayınladı. Benzer şekilde, kömür kok ayrıca emtia fiyatlarındaki genel düşüşe direniyor. Ancak, Avustralya'nın en önemli iki ihraç ürünleri bir yükseliş Aussie devam edemiyoruz. Aşağıda açıklandığı gibi, ABD ile ücret artışı konusundaki endişeler, enflasyon ve faiz oranı farklılıkları Aussie üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Şu anda 0.7870 ticareti olan AVUSTRALYA çifti, bir düşüş önümüzdeki haftada devam etmesini bekliyoruz.

Faiz oranları bir para gücü ile doğrudan ilişkilidir. Oranlarını yükseltmek için merkez bankası için daha yüksek ücret artışı ve daha düşük işsizlik oranı her zaman ön koşulları vardır.

Avustralya İstatistik Bürosuna göre, (TEFE) ücret fiyat endeksi %0,55 tarafından Aralık ayında sona eren çeyrekte arttı. Analistler %0.5 ücret fiyat endeksi bir büyüme bekliyordu. Önceki çeyrekte, ücret fiyat endeksi %0.5 büyüdü. Yıllık bazda, ücret fiyat endeksi 2.16% yükseldi. Özel sektör maaşları %1,9 artarken, kamu sektörü maaşlarında %2.4 takdir. Enflasyon oranı göz önüne alındığında, reel olarak, ortalama işçi harcama gücü sadece %0.2 geçen yıla oranla arttı. Ayrıca, manşet ücret marjinal artış, kamu sektörü maaşlarında bir artış kaynaklanmaktadır.

Başka bir raporda, Avustralya İstatistik Bürosu yapım işi %18.9 dördüncü çeyreğinde azaldı, yüzde 9,8 ve yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde 14.5% kazançlar aşağıdaki bildirdi. Q2 ve Q3 inşaat çalışmaları, veri yapıları büyük LNG ithalatı şişirilmiş vardı. Özel mühendislik hariç, S4 aktivite beklenenden daha yumuşak oldu. Toplam Bayındırlık, %0,9, %1.4 bir artış karşı analistlerin beklentisi geriledi. Aynı şekilde, toplam Özel yapım çalışması %0.4 düştü, %1'lik bir artış analistlerin beklentisi karşı. Zayıf ekonomik veriler neredeyse Avustralya Merkez Bankası oranında zam ile yakın zamanda devam edecek sağladık.

Son para politikası toplantısında RBA 1.5 %19 ardışık ay için gösterge faiz oranını tutturdu. Politika yapıcılar bu noktada oranında zam düşünürsek hiç ilgi olan toplantı tutanağını gösteriyor. Faiz oranı türevleri de sadece 2019 yılında zam olasılığı gösterir.

Contrastingly, ABD'de, piyasa Mart ayında Fed oranında zam %113 bir şans veriyor. Mart ayında zam, Avustralya ve ABD faiz oranı arasında bir parite sağlayacaktır. Dolar ve diğer paralar karşısında kalmak boğa Avustralya Doları için ana nedenlerinden biri faiz oranı farklılıkları vardır. Avustralya ve ABD faiz oranları arasındaki parite Aussie dolar karşısında önemli bir destek kaybetmek yapacak. Bu nedenle, temelleri AVUSTRALYA çifti bir düşüş destek.

Fiyat grafiği 0.7940 de AVUSTRALYA çifti için direnç gösterir. Momentum göstergesi 100 okuma altında geçti. Ayrıca, çifti resimdeki gibi inen trend çizgisi boyunca hareket ediyor. Bu nedenle, mevcut düşüşün devam etmesi bekleniyor.

Kısa pozisyon ABD tarafından mevcut düşüş kazanmak için kurulmuş olabilir. 0.7850 yakınlarında kısa pozisyon açmak olabilir. Ayrıca, zarar Durdur emri 0.7980 üzerine yerleştirilir. Kısa pozisyon USD / çifti 0.7680 seviyelerine düşüşler karşılanacaktır.

Ayrıca, AVUSTRALYA ve parite düşüş kazanmak için bir opsiyon yatırım yapabiliriz. Opsiyon sözleşmesi çifti 0.7860 yakın döviz piyasasında ticaret zaman almış olabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: