Avustralya Merkez Bankası Para Politikası Değişmeden Bırakır

 

Avustralya Doları halen G10 para birimleri, başta Amerikan Doları ve Japon Yeni karşısında satarak olur. Bu selloff (RBA) Avustralya Rezerv Bankası tarafından yapılan güvercinimsi faiz deyimi ile tetiklenmiş. Bir ara 2019 yılında beklenen parasal sıkılaştırma için küçük bir şans olduğunu piyasası artık inanıyor.

 

Avustralya'nın ücret artışı ve enflasyon sorunları

RBA 27 ardışık ay için %1,5 rekor düşük seviyede tutulan faiz oranı, %2 - %3 hedef aralığın üst sonuna doğru tüketici fiyat endeksi yükselişi ertelemek Olası faktörler düşük enflasyon ve çeşitli alıntı.

İçinde ifade ettiği para politikası, RBA Başkanı Philip Lowe, şöyle devam etti: “dikkate Alınarak bu bilgi mevcut, Kurulu, karar, holding duruşu para politikası değişmeden bu toplantı olurdu tutarlı sürdürülebilir büyüme ekonomisi ve elde enflasyon hedefi üzerinde zaman. Faiz oranlarının düşük seviyede Avustralya ekonomisine destek vermeye devam ediyor.”

Faiz oranı değişiklikleri veya ipuçları sadece enflasyon değişimlere bir yanıt olarak verilen, ancak küresel sermaye hareketleri ve kısa vadeli spekülatörler ilgilerini üzerinde itme ve çekme etkisi nedeniyle para birimlerini etkiler.

Hem iç, hem de küresel ekonomiler için Görünüm olumlu ancak Merkez Bankası faiz oranı zammı olarak enflasyon baskısı çok zayıf olan RBA Başkanı Philip Lowe gerektirdiğini belirtti. Enflasyon 2018 ile hem RBA yetkilileri ve piyasa beklentilerinize uygun olmayabilir buna dayanarak Lowe uyardı.

Vali şöyle dedi: “Enflasyon yüzde 2 civarında. Şu anda olduğundan daha fazla enflasyon 2019 ve 2020 yılında daha yüksek olduğu için merkezi tahmin edilmektedir. Geçici, bir kez-off düşüşler bazı idare fiyatlarındaki Eylül çeyrek beklenen sonucu enflasyonun 2018 olmaktan biraz daha fazla yoksa.”

Makul bir oranda iş üreten ve bu sonuçta enflasyon iyileştirmesi gereken ücret artışı daha da bir pikap, bir sonucu olarak ekonominin devam etmesini beklediğini Avustralya işgücü piyasası ile ilgili olarak, Lowe belirtti.

Sydney ve Melbourne konut piyasalarının bu noktada iyi olmayan ve kredi koşullarının sıkılaştırılması ve finansman baskıları iç kredi faiz oranlarını zammı için teşvik ancak, Lowe uyardı.

Yankılanan benzer görüşler, Sally Auld, bir analist de JP Morgan, şunları söyledi: “toplama, kredi koşulları daha sıkı, ama mortgage oranları düşük, ve orada rekabet için kaliteli borçlular.”

Avustralya Doları sadece mali piyasalarda gerçekleşen değişikliklerin bir fonksiyonu olarak hareket eder. Şanghay Bileşik Çin'in ‘Altın Hafta’ tatili boyunca kapalı kalırken, dün, Hong Kong'un Hang Seng Endeksi düştü. Avrupa'da, finansal piyasalar azalan ekonomik büyüme dörtte üçü aşağıdaki bir selloff görüyoruz. İtalyan devlet tahvil fiyatları hükümet bütçe açığı yükseltmek için çaba uygular gibi düşüyor. Risk hissiyatı ayrı düşüyor genel olarak, tüccarlar çıkma ‘risk’ para birimi olarak Avustralya Doları ve geri güvenli bir sığınak varlıklar gibi yen ve ABD Hazine tahvilleri hangi tutar Avustralya Doları düşüş.

Teknik olarak, dolar karşısında, Aussie tarihsel fiyat grafiği azalan bir kanal boyunca hareket ediyor. Birikim/dağıtım göstergesi, yeni lows ve bearishness kısa vadede devam etmesini bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: