Ticari Görüşmeler İyimserliklerini Yuan Güçlü Tutmak

 

Çin ülke ekonomisi ve genel düşüş duyguları ile ilgili uyarıları bir bolluk rağmen, yuan, dolar karşısında olduğu yerde tutmaya devam ediyor. Son birkaç ay içinde, Pekin ABD ve Çin arasında tarife savaşı için, öncelikle nedeniyle önemli bir yavaşlama gördü. Her iki taraf da yeni bir ticaret anlaşmasına doğru hareket ediyor görünür, ancak genel büyüme konusunda hala şüpheler artıyor. Bu yazı yazma zamanda, USD/INR döviz çifti 6.76693 neredeyse düz işlem gördü.

 

Yuan Çin yavaşlamaya rağmen mahçup

Dünya genelinde yatırımcılar hevesle ABD ve Çin arasında ticaret anlaşması duyurulacak bekliyor gibi, Pekin'de dünyanın en büyük ikinci ekonomisi: uyarıcı büyümesine katkıda bulunabilecek bir başka önemli faktördür.

Hükümet zaten son birkaç ay içinde büyüme tetiklemek için teşvik önlemleri büyük bir miktar ortaya çıkardı. Ekonomik canlandırma geleneksel yöntemler ile birlikte, Çin hükümeti ayrıca, çeşitli sanayi sektörleri, bankalar tarafından kredi artırmak için zorunlu karşılık oranında, harcamaları teşvik etmek için tüketici kredisi ve indirimleri için vergi indirimleri açıkladı. Bu ticaret görüşmeleri çöküşe eğer büyüme bir parça ülke ekonomisini tek yolu olabilir uzmanlar inanıyorum.

Altyapı görünürde ekonomiyi teşvik etmede önemli bir rol oynayacaktır.

Hükümet, bu yıl altyapı projelerinin değeri 220 milyar $açık bekleniyor (NDRC) Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, ülkenin en büyük ekonomik planlayıcısı göre. Ulaşım en çok hangi toplu taşıma ve demiryolu projeleri gibi Doğu Guangdong ve Şangay Kentsel Raylı Transit Şehirlerarası Demiryolu ağının modernizasyonu olarak ayrılacak olan harcamalara, hakim olacak.

Yeterli olmayabilir ancak, JPMorgan Chase inanıyor. Müşterilerine gönderdiği bir araştırma notunda, yatırım bankacılığı devi yükselen özel ve kamu borç büyümeyi tehdit ettiği konusunda uyarıyor.

JP Morgan Chase raporu diyor ki: “Bu büyük endişe ile ilgili finansal istikrar ve sürdürülebilir ekonomik büyüme olmuştur Çin'in artan borç sorunu, özellikle özel sektör.”

Devlet sayısında artış zayıf bilançoları ile zombi şirketlerine ait acilen ele alınması gereken bir diğer hayati riski vardır. Finansal kurum da( PBOC) Çin Halk Bankası daha yumuşama gelen ekonomiyi önlemek için sub-zero faiz oranları tanıtan seçeneğin bu olduğuna işaret etti.

Soho Çin, ABD-Çin tartışmalar, Zhiang Xin, CEO'SU ve kadın milyarder izlemek gereğini kabul etmekle birlikte, ekonomik bir çöküş beklemediğini söyledi gerektirdiğini belirtti. “Şu anda, çünkü ticari görüşmeler oldukça varılan anlaşmanın henüz çok duyguyu Çin nispeten zayıf. Duygu çok önemli bence. Ve bir duygu ekonomi hakkında, ekonomi güven işidir.”

Bu konuda, bir BM ticaret resmi vardır uyardı ABD planı zammı ithalat vergileri Çin mallarını önümüzdeki ay da bir “büyük” etkisi küresel ekonominin.

Eğer her iki taraf, 1 Mart ile yeni bir ticaret anlaşması imzalamak için başarısız olursa, önemli ölçüde Çin gümrük tarifelerini artırmak niyetinde ABD. ABD ve Çin anlaşmaya varmak 1 Mart kesme tarihi veya gümrük tarifelerinin yüzde 10 152bn dolar değerinde 200 milyar Çin mallarına yüzde 25 artacak o da şunları dile getirdi.

Asyalı üreticiler sert vurdu, bölgenin gönderiler öngörülen 160 milyar dolarlık bir azalma olacak Ticaret ve (Unctad) Kalkınma BM Konferansı tahmin ediyor. Gösterir aşağıdaki resim gibi, zaten Çin ithalatta önemli bir yavaşlama var. Yuan aşağı önümüzdeki günlerde serin olacak tüm bu faktörler gösteriyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: